Красивий жанр: найкращі фільми про б’юті-індустрію

Хто з нас не влаштовував задушевних бесід з майстрами манікюру, не прийшов стригтися, щоб скинути з себе тягар минулого, не переживав в перукарському кріслі хвилюючі хвилини перед важливою подією? За арсеналом салонних процедур і косметики б’юті-індустрія ховає безліч життєвих історій, які не випали з уваги кінорежисерів. Ми вибрали найкращі фільми про залаштунки індустрії краси: від легких комедій до мюзиклів і документальних стрічок.

«Коко до Шанель», 2009 (Coco avant Chanel)

Французький біографічний фільм режисерки Анн Фонтен, присвячений раннім рокам життя легендарної модельєрки Габріель Коко Шанель. Історія охоплює її дитинство у притулку, роботу співачкою у кабаре, складні любовні стосунки та перші кроки у світі моди. Це погляд на жінку, яка зламала стереотипи свого часу та створила стиль, що змінив моду назавжди. Одрі Тоту спеціально вивчала манери та звички Коко Шанель, щоби максимально точно передати її образ. Костюми для фільму було створено модним Будинком Chanel.

«Дім Gucci», 2021 (House of Gucci)

Біографічна драма Рідлі Скотта, заснована на книзі Сари Гей Форден «Будинок Гуччі: Сенсаційна історія вбивства, божевілля, гламуру та жадібності», і розповідає про трагічну долю родини Гуччі, чия імперія моди виявилася втягнутою у скандали, зради та навіть убивство. Дія розгортається навколо Патриції Реджані (Леді Гага), амбітної жінки, яка виходить заміж за Мауріціо Гуччі (Адам Драйвер), спадкоємця модного будинку Gucci. Згодом їхній шлюб перетворюється на боротьбу за владу та вплив, що призводить до драматичних наслідків, включаючи замовне вбивство Мауріціо.

«Салон краси», 2005 (Beauty Shop)

Романтична американська комедія про те, як талановита перукарка Джина, втомившись від нападок самолюбивого боса, кидає роботу в престижному салоні краси і відкриває свій власний в гетто Атланти. Добре вихованих, багатих клієнток змінюють ексцентричні і гострі на язик місцеві мешканки, а сучасне просторе приміщення салону – зубожілі стіни і стелі старої перукарні. Проте, Джина бере справу в свої руки і скоро заробляє на новому місці не тільки авторитет і славу талановитого майстра, але і переманює до себе колишніх співробітників і клієнтуру. Вражене самолюбство колишнього начальника зіграє із Джиною злий жарт, але нічого не страшно, коли поруч – вірні друзі і завжди готовий допомогти симпатичний сусід. Крім колориту і перукарської «кухні», фільм тонко зачіпає міжрасові питання.

«Диявол носить Prada», 2006 (The Devil Wears Prada)

Комедійна драма, зната за однойменним романом Лорен Вайсбергер. Головна героїня — Енді Сакс (Анна Хетеуей), журналістка-початківець, яка влаштовується на роботу в престижний модний журнал Runway асистенткою Міранди Прістлі (Меріл Стріп), впливового та вимогливого головного редактора. Енді стикається із жорсткими умовами роботи, де від неї вимагають абсолютної відданості і поступово змінюється, освоюючи світ високої моди. За чутками, натхненням для Міранди Прістлі була головний редактор журналу «US Vogue» Анна Вінтур, яку і до сьогодні вважають однією із найвпливовіших персонажів у світі моди.

«Шампунь», 1975 (Shampoo)

Фільм, знятий в 1975 році, розповідає про любовні та кар’єрні метання зірки перукарського мистецтва Джорджа у виконанні Уоррена Бітті. Красиві й багаті клієнтки не в змозі встояти перед його чарівністю, чим молодий перукар користується щосили. Так він виявляється на вершині любовного трикутника, закручуючи паралельні романи з двома близькими подругами, яких блискуче грають ще юні Голді Хоун і Джулі Крісті. Як відомо, такі сценарії ніколи не закінчуються хепі ендом. Вітряний і такий, що заплутався в собі, Джордж залишається з розбитим серцем і втрачає вигідну кар’єрну пропозицію. Але якщо протягом фільму персонаж Бітті викликає суперечливі емоції, то яскрава мода 70-х, якою пронизаний «Шампунь», безумовно, гідна захоплення.

«Салон краси «Венера», 1999 (Vénus beauté (institut)

В салон краси з рожевим інтер’єром і люб’язним персоналом приходять не тільки на масаж, макіяж або за тюбиком зволожувального крему. У «Венері» шукають любові: до себе, до життя, до своєї справи, і звичайно, до іншої людини. І це стосується не тільки відвідувачів. У центрі сюжету – три чарівні працівниці салону: юна і наївна Марі, жвава Саманта і досвідчена, розчарована у відносинах Анжела. У перервах, а іноді і під час роботи, вони знаходять і відповіді на найактуальніші для себе питання, і сміливість будувати своє щастя. Режисер Тоні Маршалл свого часу отримала за «Салон краси «Венера» 4 премії «Сезар», створивши по-французьки чарівне, легке, але аж ніяк не легковажне кіно.

«Свінні Тодд, демон-перукар із Фліт-стріт», 2007 (Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street)

Традиційно похмурий мюзикл, зрежисований на великому екрані Тімом Бертоном, не розкриває всіх таємниць б’юті-ремесла вікторіанської епохи, зате наочно показує – краще не жартувати з тим, хто досконало володіє бритвою. Особливо, якщо в колі його друзів – господиня відомої в місті пекарні.

«Джіа», 1998 (Gia)

Біографічна драма з Анджеліною Джолі у головній ролі. Фільм розповідає про життя та кар’єру Джіа Каранджі, однієї із перших супермоделей кінця 1970-х – початку 1980-х років. Яскрава, амбітна дівчина швидко підкорює світ моди. Однак, незважаючи на зовнішню успішність, вона стикається із самотністю, наркотичною залежністю та руйнівними відносинами. Зрештою, її життя трагічно обірвалося у віці 26 років через СНІД. За роль Джіа Каранджі Анджеліна Джолі отримала престижну премію «Золотий глобус».

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram та не пропускайте найкорисніші матеріали на Beauty HUB!

читайте також

Читайте також