У журналі Prime опублікована цікава статистика. За даними Американського товариства естетичної пластичної хірургії (ASPS) 2018-го американські пацієнти витратили два мільярди доларів на «ін’єкції краси» і силіконові грудні імпланти.
За 2019 рік у США провели 329 914 операцій збільшення грудей, 88% з яких з використанням силіконових імплантів. За останні п’ять років кількість цих процедур зросла на 15%.
Цікаво, що операції зі збільшення сідниць і лабіопластики (інтимна пластика), попри прогнози лікарів, теж стають дедалі популярнішими. За п’ять років кількість проведених операцій зі збільшення сідниць збільшилася на 61%. Не останню роль у цьому зіграла попкультура і мода на «соковитий» тип фігури.
Ін’єкцій американські лікарі провели всього 2 мільйони 671 тисячу з невеликим, з них 67% – ін’єкції ботулотоксину (корекція зморшок) і 30% – філерів гіалуронової кислоти. За останні п’ять років кількість ін’єкційних процедур зросла на 39% – адже завдяки розвитку технологій виробництва ін’єкційні препарати допомагають мати кращий вигляд і відкласти похід до пластичного хірурга. До речі, уколи ботулотоксину – найпопулярніша ін’єкційна процедура в світі з 1999 року.
Як справи в Україні?
За даними IMCAS (International Master Course on Aging Science), Україна підтримує загальносвітову тенденцію зростання ринку естетичних послуг. У нас щорічно проводиться близько 10⎼12 тисяч пластичних операцій, їх вартість значно нижча, ніж за кордоном, тому серед пацієнтів багато громадян інших країн.
Найпопулярнішою естетичною операцією серед українок також є пластика грудей. За статистикою, українки найчастіше вибирають розмір імплантів 3+. Потім йдуть ринопластика – корекція носа (серед чоловіків на першому місці через часті травми), блефаропластика – корекція навислих повік, загальне підтяжка обличчя і ліпосакція.
Останніми роками в Україні та в світі фахівці зазначають зниження віку першого звернення за естетичними процедурами і збільшення популярності омолоджувальних операцій обличчя на тлі загального зниження популярності збільшення грудей, ринопластики і корекції фігури. В Україні пацієнти частіше вдаються до послуг косметологів, вважаючи за краще вирішувати естетичні проблеми за допомогою ін’єкцій і апаратних процедур. Співвідношення популярності різних видів ін’єкційних процедур у нас подібне із загальносвітовими показниками, але відсоток пацієнтів-чоловіків поки значно нижчий.
Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші відео-матеріали від Beauty HUB!