Магнітні бурі у грудні 2024 року: коли чекати і що планувати

Що таке магнітні бурі, причини появи

Тимчасове збурення у магнітосфері Землі, спричинене позаземними факторами, такими як сонячний вітер, що складається із заряджених частинок, і сонячні спалахи називають магнітними бурями. Такі явища можуть впливати на магнітне поле Землі, провокуючи тимчасові зміни в інтенсивності та напрямку магнітного поля.

В результаті геомагнітних бур фіксують появу аурор, зміни в роботі електричних систем, а також вплив на супутники та системи зв’язку. Не доведено науково, проте магнітні бурі негативно позначаються і на самопочутті живих організмів. У невеликого відсотка людей проявляються деякі фізичні чи емоційні симптоми.

Частота появи магнітних бур на Землі пов’язана з 11-річним циклом сонячної активності. В останні кілька років їх кількість, тривалість й інтенсивність збільшилася, вважають учені.

Ми публікуємо точний прогноз магнітних бур на грудень 2024 року, щоб ви могли підготуватися до геомагнітних коливань наперед. Нагадуємо, прогнози роблять, виходячи з поточної сонячної активності, тому він може змінюватися протягом місяця. На це впливає маса чинників: сонячна активність, геомагнітна обстановка, взаємодія сонячного вітру з магнітосферою Землі тощо.

Прогноз магнітних бур на грудень 2024 року: графік

  • 1, 3, 5, 8, 20, 29 та 31 грудня 2024 року – слабка геомагнітна буря, яка практично не позначиться на самопочутті більшості людей.
  • 12-13, 16 грудня 2024 – геомагнітні бурі середньої інтенсивності. Тільки чутливі люди з ослабленим імунітетом та деякими захворюваннями можуть скаржитися на безсоння, зниження апетиту й підвищену стомлюваність.
  • 2, 11, 14 грудня 2024 року – сильні магнітні бурі. Спалахи на Сонці будуть відчутні метеочутливими людьми. Негативний вплив проявиться сильними головними болями, перепадами артеріального тиску, навіть може здатися, що ви хворієте. Варто обмежити фізичні навантаження та більше часу відпочивати.

Що робити під час магнітних бур рекомендації

Негативний вплив магнітних бур проявляється фізичним дискомфортом, наприклад, збоями в роботі серцево-судинної та нервової систем, загострюються хронічні захворювання. Під час сильних магнітних бур багато хто скаржаться на безсоння, тривожність, стрес і навіть депресію, зниження працездатності.

Вчені спільно з медиками розробили правила, дотримуючись яких можна уникнути негативного впливу магнітних бур на людину. Для цього необхідно трохи скоригувати свій спосіб життя у ці дні, прислухатися до організму, більше відпочивати та не перенапружуватися.

Як поводитися під час магнітних бур:

  • Заздалегідь сплануйте фізичні та емоційні навантаження.
  • Дотримуйтесь режиму сну, обов’язково висипайтеся, для цього не зловживайте гаджетами перед сном.
  • Починайте день із контрастного душу, чергуючи по 10-15 секунд холодну та гарячу воду.
  • Зробіть зарядку, адже навіть прості фізичні вправи покращують кровообіг. А ось від інтенсивних занять спортом варто відмовитись.
  • Контролюйте артеріальний тиск протягом дня, особливо якщо страждаєте на гіпертонію або гіпотонію. Не пропускайте прийом таблеток.
  • Пийте більше рідини (вода, трав’яний чай).
  • Робіть перерви у роботі або працюйте у полегшеному режимі, з частими перервами.
  • Уникайте конфліктів, намагайтеся зберігати душевний спокій. Займіться медитацією, йогою чи стретчингом.
  • Особливу увагу приділіть харчуванню – не захоплюйтеся шкідливою їжею (копченостями, смажені, гострі та солоні страви), не переїдайте. Ваш денний раціон має складатися переважно з овочів та фруктів, продуктів з високим вмістом калію та магнію, які зміцнюють стінки судин та добре впливають на мікроциркуляцію крові (цитрусові, моркву, яйця).
  • Збільште тривалість прогулянки, при цьому слідкуйте за диханням (виключно животом), а ось поїздки на автомобілі чи літаку відкладіть. Частіше провітрюйте приміщення, в яких ви працюєте або відпочиваєте.

У періоди підвищеної сонячної активності люди все частіше скаржаться на погіршення самопочуття, безсоння, загострення хронічних хвороб, проблеми із травленням та нервовою системою (безсоння, підвищена стресовість, тривожність, депресії, зниження працездатності).

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram та не пропускайте найкорисніші матеріали на Beauty HUB!

читайте також

Читайте також