Маша розповіла, як і чому вибрала професію журналіста, як будує свій графік, коли почала писати вірші, а також поділилася секретами з догляду за шкірою. Читаємо і насолоджуємося!
– Машо, чому ти вирішила стати ведучою? Чи була у тебе така мрія з дитинства?
– У дитинстві, як і у багатьох дівчаток, у мене була мрія стати відомою співачкою, як Брітні Спірс. Співати я не вміла, але все одно дуже хотілося. (Сміється). На той момент мені здавалося, що це класно.
А потім, вже в старших класах, постало питання, куди вступати і що робити далі. Мама дуже хотіла, аби вступила на юридичний, але я чітко розуміла, що юристом бути не хочу. Поступово я дійшла до того, що буду вчитися на журналіста. Передумови до цього були і раніше: я добре писала, була редактором шкільної газети, тому батьки заперечувати не стали.
Я вступила до Інституту журналістики, потрапила на кафедру радіо і телебачення, і тоді все почалося.
– Як вважаєш, якими якостями має володіти людина, щоб домогтися успіху в цій професії?
– Мені здається, будь-які якості і вміння людина може в собі розвивати, головне – сильно хотіти навчитися. Наприклад, якщо людина недостатньо комунікабельна, він може піти на курси красномовства. Якщо ти чітко знаєш, що хочеш бути ведучим, то зараз є мільйон можливостей отримати знання і вміння. А далі потрібен досвід, досвід і ще раз досвід. І якось у тебе обов’язково все вийде.
Але якщо людині, наприклад, вкрай складно спілкуватися з людьми і їй це не приносить ніякого задоволення, швидше за все, вона ніколи і не захоче стати ведучим, адже ця робота передбачає постійну комунікацію.
– Ти регулярно виступаєш перед величезною кількістю людей. Які відчуття відчуваєш в цей момент? Що допомагає тобі побороти хвилювання?
– Незалежно від кількості людей в залі, завжди, коли стоїш за кулісами перед виходом на сцену, є легкий мандраж. Тому що ти не знаєш, до якої публіки зараз потрапиш, і неважливо, там 20 осіб або сто тисяч. Але в цьому адреналіні є якийсь кайф, він допомагає зрозуміти, що кожен вихід для тебе як перший, і ти не працюєш з натхнення. Думаю, якщо це відчуття перед виступами у мене пропаде, то, швидше за все, зникне сенс цим займатися.
Мандраж триває 15-20 секунд, тому побороти його не вийде, він має минути сам. Ти виходиш до публіки, вітаєшся, оцінивши обстановку, бачиш реакцію людей – і все минає, ти заспокоюєшся…
– Як ти складаєш свій робочий графік? Є якийсь стабільний розклад на тиждень або він постійно різний?
– Графік весь час змінюється, але є якась стабільна робота. Наприклад, я знаю, що всі будні дні з 7:00 до 11:00 я зайнята на радіо. На M1 теж, як правило, є певні дні в тижні, коли проходять зйомки. В іншому у мене плаваючий графік, тому важливо чітко вести свій календар. Всі справи я одразу ж записую, і це дозволяє нічого не забути.
– Хотіла б ти ще чимось займатися?
– Під час зимового відпочинку на Балі я подумала: «А може, не повертатися додому і залишитися тут?» Скрізь можна чимось займатися і щось придумати. Навіть влаштувала серед передплатників в Instagram опитування, що б я ще могла робити – і кілька варіантів мені припали до душі. (Сміється.)
Тут, в Україні, у мене є кілька задумів, чим би я ще хотіла зайнятися, але плану реалізації поки немає.
– Чи доводиться тобі чимось жертвувати, аби все встигати?
– Завжди доводиться чимось жертвувати, адже все встигнути неможливо. Якщо ти десь перегуляв з сім’єю або друзями – не встиг зробити щось по роботі. І навпаки. Я все одно намагаюся бути всюди, але вже зрозуміла для себе, що є періоди, коли перебуваєш там або тут більшою мірою – і це нормально. На всі 100% бути задоволеною собою вкрай складно.
– Ти пишеш гарні вірші… Як ти до цього прийшла або в тебе це було завжди? Хотіла б випустити власну книгу?
– Вірші я почала писати ще класі у восьмому. Потім складала періодами і ось півтора року тому почала писати постійно. В принципі, якщо зібрати всі мої вірші, то могла би вийти невеличка збірка, але цим треба займатися.
Восени у мене пройшов перший живий поетичний виступ. Це було дуже незвично, адже перед тобою сидять люди, і ці вірші ти їм читаєш. А після у нас був творчий проєкт про поезію та музику з Денисом Реконвальдом, який теж мені дуже запам’ятався. Я читала вірші, а Денис співав і грав на гітарі. Це було щось нове, незвичайне і не зовсім комфортне, проте дуже круте і творче!
– Хто з поетів тебе надихає?
– На сучасних поетів я підписалася в Instagram і там читаю їх нові вірші. Дуже люблю творчість поетеси з Росії Сола Монова. У неї є і ліричні вірші, але багато хто з її творів дуже стьобні і потішні. Я не можу писати в такому стилі, тому мені особливо цікаво її читати.
Також люблю вірші Вані Якимова, у нього приголомшливий склад. Особливо круто слухати, як він їх читає самостійно під акомпанемент рояля, тому я із задоволенням відвідую його виступи.
– Що допомагає знайти мир всередині себе?
– Це буде звучати банально і просто, але тобі просто має бути до вподоби те, що ти робиш, і люди, які з тобою поруч. Важливо оточити себе тими людьми і справами, які ти любиш, – ось і все. Так, бувають складнощі, коли багато роботи, тобі важко, але це тимчасово, і ти не перестаєш любити те, що робиш.
– Як підтримуєш фізичну форму? Продовжуєш займатися сквошем?
– У сквош я перестала грати. Останнім часом не було натхнення займатися спортом, тому зараз я в пошуку нового цікавого виду фізичного навантаження. Наприклад, ходити в звичайний спортзал мені нудно.
– Любиш робити макіяж самостійно?
– Раніше, коли я навіть рано вранці збиралася на ефір, то могла нанести тон, підфарбувати вії. Але коли почала працювати на телебаченні, це зійшло нанівець. Зараз в житті ані в будні, ані у вихідні взагалі не фарбуюся. Макіяжу настільки багато під час зйомок, коли тебе по десять разів пудрять, що в якийсь момент я вирішила пожаліти свою шкіру і дати їй можливість відпочивати від косметики.
– Який макіяж можеш назвати улюбленим?
– Як такого улюбленого немає. Коли я фарбуюся сама, найчастіше виділяю губи, можу без проблем зробити макіяж із червоною помадою. Але в макіяжі очей я не сильна, тому шалено люблю, як виділяють очі гримери, з якими зазвичай працюю. Вони круто поєднують по кілька відтінків і роблять очі виразними – для мене це якась магія!
– Як доглядаєш за шкірою?
– Для очищення спочатку використовую міцелярну воду, аби зняти макіяж з очей і всього обличчя. Після цього вмиваюся молочком, змиваю його і розпорошую на обличчя спеціальний спрей, аби крем, який наношу після цього, краще вбирався.
Обожнюю тканинні маски і патчі – це sos-засоби, які завжди виручають. Також я раз-два на тиждень ходжу в медичний центр на процедури з догляду. Десь рік тому у мене на шкірі почали активно виникати висипання, яких раніше ніколи не було. Тому я почала залучати більш активні процедури, які допомагають впоратися з проблемою.
– Які косметологічні процедури серед улюблених?
– Складно сказати, що я люблю косметологічні процедури – не найприємніші від них відчуття! (Сміється.) Але з того, що мені допомогло останнім часом і від чого я побачила ефект, – це плазмотерапія. Болісна процедура, але буквально через пару днів після неї у мене почали розсмоктуватися підшкірні висипання.
– Як часто міняєш зачіску? Останнім часом ми звикли тебе бачити з каре…
– З каре у нас склалися відносини дуже давно. У момент, коли у мене починало відростати волосся і чіплятися за плечі, я не витримувала і йшла до перукаря. Але цього разу я була дуже зайнята і якось пережила цей момент, волосся відросло.
Нещодавно дізналася: аби зробити для онкохворих дітей натуральну перуку, необхідно всього 30 см волосся. Тому я вирішила відростити волосся до потрібної довжини, щоб потім підстригтися і зробити каре, а волосся здати для створення перуки – їх завжди хтось збирає, це завжди актуально.
– Як любиш проводити вільний час?
– Те, від чого я кайфую, виходить робити не так часто, як хочеться. (Посміхається.) Я дуже люблю ходити в кіно, але буваю в кінотеатрах дуже рідко, або ходжу на фільми, які цікаві моїй доньці. Обожнюю квест-кімнати, коли ти виходиш із зони комфорту.
Ще у мене є одна ідея, яку я планую реалізувати. Коли ми подорожуємо з сім’єю, часто використовуємо аудіогіди. Це дуже круто ходити по визначних пам’ятках і слухати в навушниках корисну інформацію про ці місця. І ось я подумала, що було б класно так походити і по Києву, тим паче зараз є багато цікавих авторських екскурсій.
– Які країни мрієш відвідати?
– Я намагаюся не мріяти, щоб не чекати від країни або міста дуже багато чого. Мені всі друзі і знайомі говорили, що в Барселоні нереально круто і це прям неймовірне місто. І ось у листопаді ми полетіли до Барселони… Так, красиво, класне європейське місто, але після всіх сказаних тобі слів ти очікуєш, що там мало не всі будинки побудував Гауді й у тебе на кожному кроці буде відпадати щелепа. (Сміється.)
В цілому, я завжди за подорожі, люблю дивитися і пізнавати щось нове! Головне – подорожувати без завищених очікувань, аби потім не розчаруватися.
Макіяж: Леся Дьяконова
Зачіска: Марині Мурадян
Фото: Вадим Сєрий
Вперше інтерв’ю було опубліковано в журналі PRO Hair & Makeup.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!