Міжнародний день краси: б’юті-стереотипи, про які треба забути раз і назавжди

  • Трихологія

  • Акне

  • Пігментні плями

    Пігментні плями

  • Туризм в Україні 2021

  • Весільний переполох

Міжнародний день краси: б’юті-стереотипи, про які треба забути раз і назавжди

У Міжнародний день краси редакція Beauty HUB вирішила поміркувати на тему поняття «краса» й розвіяти стереотипи стосовно цього слова, якими обросла наша підсвідомість.

Поняття «краса» впродовж усієї історії було дуже нестабільним: часом його забарвлення перегукується з тенденціями в суспільстві, деколи з психологічним станом людства, а інколи — з його потребами. Проте сьогодні цей термін переживає справжню революцію.

Сьогодні, чи не вперше за всю історію людства, поняття «краса» втратило чіткі обриси. На одному Тижні моди, а інколи й на одному показі можна побачити моделей з абсолютно різними рисами обличчя, зачісками, відтінком шкіри, а інколи навіть кардинально різною тілобудовою. Одначе поняття «стереотипи» й досі добре відоме нашій підсвідомості.

Згідно з даними косметичних компаній, 70 % жінок у світі не вважають себе красивими. Зрештою, мабуть, кожній із нас знайоме почуття невпевненості чи навіть розчарування при погляді у дзеркало.

У Міжнародний день краси редакція Beauty HUB пропонує пригадати найбільш поширені стереотипи, пов’язані з поняттям «краса», й пояснити, чому вони більше не актуальні.

Стереотип № 1: немає форм кращих, ніж 90–60–90

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Victoria’s Secret (@victoriassecret)

Стереотип стосовно ваги й параметрів у сантиметрах світ уже начебто забув. Але полиці у супермаркетах, забиті  пігулками для схуднення, свідчать протилежне. Багато дівчат застосовують  сумнівні методи заради того, аби скинути «зайве», не замислюючись, що, можливо, це їхня індивідуальна особливість. Звісно, струнке й підтягнуте тіло — прояв здоров’я і внутрішньої гармонії організму. Але важливо розуміти, що в кожного своя межа стрункості. Цю думку прийняла навіть найменш лояльна до нестандартних параметрів компанія Victoria’s Secret. Упродовж десятків років бренд обирав моделей для рекламних кампаній і показів за чітко визначеними параметрами, але нещодавно змінив свою політику. Тепер головним параметром для відбору «ангелів» став приємний блиск в очах, здоровий відтінок шкіри й гармонійні параметри.

Стереотип № 2: краса покидає нас із віком

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Iris Apfel (@iris.apfel)

«Стара й некрасива»  — так характеризують себе більшість жінок, які пройшли певний віковий рубіж. Однак прогресивні медіа починають щоразу частіше запрошувати дорослих жінок на обкладинки журналів і говорити про те, що з віком краса лише розквітає й набуває індивідуального забарвлення. Яскравий приклад цього — американська дизайнерка і модель Айріс Апфель. Ексцентрична леді, яка нещодавно відсвяткувала столітній ювілей, часто з’являється на обкладинках журналів і активно веде профіль в Instagram. До слова, за нею слідкують два мільйони читачів, а партнерство Айріс пропонують світові компанії. На своїй сторінці Апфель говорить про те, що кожен вік, який вона проживала, був по-своєму прекрасним, і з часом вона лише глибше усвідомлює поняття «краса».

Стереотип № 3: веснянки і природну пігментацію необхідно приховувати

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от ♔Winnie Harlow♔ (@winnieharlow)

Веснянки та природна пігментація впродовж багатьох років вважалися чимось дивним, а часто навіть смішним. Спершу дівчата просто соромились їх, а коли з’явилися відповідні технології, почали освітлювати і старанно маскувати «недосконалості».

У цьому питанні світ змінила канадійка Вінні Харлоу, яка народилася із захворюванням на вітиліго. Вінні не соромилася своєї особливої зовнішності й часто публікувала фото в соцмережах. Профіль Вінні в Instagram помітила продюсер «Топмодель по-американськи» й запросила її на шоу. Впевненість у собі й усвідомлення власної унікальності зробили Вінні Харлоу відомою моделлю, а світ — більш лояльним до людей із неоднорідним відтінком шкіри.

Стереотип № 4: асиметрію на обличчі потрібно усувати

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Gemma Ward (@gemma)

Упродовж тривалого часу канони краси нам диктували, що обличчя повинно бути симетричним. Якщо ні — вирушайте до косметолога. Б’юті-індустрія пропонує безліч послуг, які допоможуть підтягнути неправильний кутик губи, підняти або опустити брову чи зрівняти вилиці. І люди фанатично користувалися цими можливостями, поки на подіуми найбільш впливових Домів моди не вийшли Моллі Бейр, Ліза Останіна й інші моделі з явною асиметрією на обличчі. Починаючи з 2015-го, дизайнери стали шукати для показів і зйомок кампаній дівчат із родзинкою. На пік популярності вийшли обличчя, які запам’ятовуються своєю унікальністю.

«Маючи унікальний вигляд, значно легше виділитися й не зникнути в прірві шаблонів. У новітньому світі лише індивідуальний підхід до власної зовнішності й чітке усвідомлення того, хто ти є, може зробити по-справжньому красивим», — пише Vogue.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також