Найкращі різдвяні фільми усіх часів: що подивитися у свята

«Один вдома», 1990 (Home Alone), «Один вдома 2: Загублений у Нью-Йорку», 1992 (Home Alone 2: Lost in New York)

Найпопулярніші різдвяні фільми згідно з рейтингом переглядів багатьох платформ режисера Кріса Коламбуса, які зробили зіркою Маколея Калкіна. За сюжетом, 8-річний Кевін Маккаллістер випадково залишається один вдома на Різдво, коли його велика родина забуває його, поспіхом вирушаючи на відпочинок до Парижа. Поки Кевін насолоджується свободою, до його будинку проникають двоє грабіжників-невдах. Кевіну необхідно виявити винахідливість, і хлопчик влаштовує для них безліч хитромудрих пасток. Фільм сподобався глядачам за унікальний гумор, зворушливі моменти й атмосферу свята. Не менш популярною вийшла друга частина з тими самими героями.

«Вечори на хуторі біля Диканьки», 1961

Культовий радянський фільм режисера Олександра Роу, знятий за мотивами однойменної повісті Миколи Гоголя із циклу «Вечори на хуторі біля Диканьки». Стрічка поєднує у собі жанри комедії, фантастики та романтики, а також передає атмосферу українського фольклору й різдвяних традицій. Дія фільму розгортається у невеликому селі напередодні Різдва. Коваль Вакула закоханий в Оксану, але вона ставить перед ним, здавалося б, нездійсненну умову для їхнього весілля: дістати черевички, як у цариці. Тим часом чорт викрадає Місяць, щоб приховати свої злочини. Однак Вакула перемагає чорта, змушує доставити його до Санкт-Петербургу до цариці й повертається із туфельками, завойовуючи серце Оксани.

«Диво на 34-й вулиці» (1947) та ремейк 1994 року (Miracle on 34th Street)

Дія фільму відбувається у Нью-Йорку, де чоловік похилого віку на ім’я Кріс Крінгл стверджує, що він – справжній Санта-Клаус. Після того як він замінює нетверезого актора, який грає Санту в універмазі Macy’s, його доброта, мудрість і непідробна віра в дух Різдва зачаровують покупців та співробітників. Однак твердження Кріса викликають скептицизм, особливо у співробітниці магазину Доріс Вокер та її маленької дочки Сьюзан, які не вірять у дива. Ситуація загострюється, коли Кріс опиняється у центрі судового процесу, де має довести, що він справді Санта-Клаус. Фінал фільму – це надихаюча історія про віру, надію та силу різдвяного духу. 1994 року було знято ремейк культового фільму з Річардом Аттенборо у головній ролі.

«Грінч», 1966 (The Grinch), «Грінч викрадач Різдва», 2000 (How the Grinch Stole Christmas)

«Грінч – викрадач Різдва» – фільм режисера Рона Ховарда з Джимом Керрі в головній ролі, гумористична адаптація книги Доктора Сьюза, написаної 1937 року. За сюжетом, Грінч, будучи ізольованим та озлобленим на весь світ, вирішує зіпсувати Різдво. Зрештою, розуміє його справжній сенс завдяки маленькій дівчинці на ім’я Сінді Лу Ктю.

Дітям також сподобаються мультфільми про Грінча, перший був знятий 1966 році й досі вважається культовим. 2018 року зняли ще одну 3-D анімаційну версію історії про Грінча. У цьому варіанті герой м’якший і комічніший, ніж у старій версії, а стиль оповіді став адаптованим для широкої аудиторії. Грінча у цьому варіанті озвучив Бенедикт Камбербетч.

«Полярний експрес», 2004 (The Polar Express)

Анімаційний фільм 2004 року, знятий режисером Робертом Земекісом. Фільм створений на основі однойменної книги Кріса Ван Оллсбурга та поєднує в собі елементи пригод, фентезі й різдвяної казки. За сюжетом, головний герой – хлопчик, який починає сумніватися у існуванні Санта-Клауса. Напередодні Різдва до його будинку під’їжджає таємничий поїзд – Полярний експрес, який везе дітей на Північний полюс. Хлопчик вирушає у чарівну подорож, повну чудес, пригод та відкриттів. Одразу кілька ролей у мультфільмі озвучив Том Хенкс.

«Гремліни», 1984 (Gremlins)

Культовий американський фільм жахів та комедія режисера Джо Данте за сценарієм Кріса Коламбуса. За сюжетом, Біллі Пельцер отримує на Різдво незвичайного вихованця – маленьку істоту на ім’я Могвай. Однак є три суворі правила догляду за ним: не мочити, не годувати після півночі й не виставляти на пряме сонячне світло. Порушення цих правил призводить до того, що Могвай перетворюється на злісних і руйнівних істот – гремлінів.

«Поганий Санта», 2003 (Bad Santa), «Поганий Санта 2», 2016 (Bad Santa 2)

Чорна комедія із Біллі Бобом Торнтоном. Віллі Сантас – злий цинік, хтивий алкоголік і колишній в’язень, який працює Санта-Клаусом у торговому центрі напередодні Різдва. Насправді Віллі разом із напарником, негром-карликом Маркусом, використовує свою роботу, щоб легко чинити крадіжки. Цього року йому доведеться зіткнутися із непередбачуваним хлопчиком Терманом Мерманом, який виявиться його незвичайним другом. «Поганий Санта» став культовим і отримав продовження 2016 року. І знову глядачеві пропонують спостерігати за стосунками постарілого Віллі й Термана, що подорослішав. Цього разу герой вирушить на пограбування благодійного фонду в Чикаго.

«Крампус», 2015 (Krampus)

Різдвяна хорор-комедія режисера Майкла Догерті. Фільм розповідає історію сім’ї, яка стикається із міфологічною істотою – Крампусом, антиподом Санта-Клауса. Вона з’являється в житті людей, коли вони втрачають різдвяний дух і поринають у конфлікти чи розчарування. Коли молодший син сім’ї втрачає віру в різдвяні дива, злісний Крампус карає сім’ю, викликаючи низку жахливих та надприродних подій. Фільм поєднує елементи темного гумору та жахів, представляючи Крампуса як істоту, яка карає поганих дітей і тих, хто відкидає свято.

«Це прекрасне життя», 1947 (It’s a Wonderful Life)

Культовий американський різдвяний фільм із Джеймсом Стюартом у головній ролі. За сюжетом Джордж Бейлі переживає складний період свого життя, відчуваючи, що не зробив значного внеску у світ. На межі самогубства, герой зустрічає ангела на ім’я Кларк, який показує йому, наскільки важливим є його життя для інших людей, допомагаючи зрозуміти, що Джордж значно вплинув на життя навколишніх. Фільм став символом американської культури, зображуючи теми сім’ї, дружби та самовідданості.

«Ельф», 2003 (Elf)

Різдвяна комедія з Віллом Ферреллом у головній ролі. Бадді ще хлопчиком заліз у мішок Санти та потрапив на Північний полюс, де його виховали ельфи. Герой вірить, що він теж ельф, доки не дізнається, що насправді – людина. Бадді вирушає до Нью-Йорку, щоб знайти свого справжнього батька, Уолтера Хоббса, видавця, який працює в Емпайр-стейт-білдінг. Герою доведеться поборотися за визнання батька, потоваришувати з єдинокровним братом Майклом і стати героєм нової книги свого батька.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram та не пропускайте найкорисніші матеріали на Beauty HUB!

читайте також

Читайте також