Марія Маргуліс, авторка YouTube-каналу Reading Mary
Любовні романи – це жанр хай і стигматизований, однак від того не менш цікавий, різнобарвний та занурювальний. Хтось називає книжки сегменту ЛР соромітними, хтось – бульварними. Я ж називаю їх віддушиною та дверима в інші, часом значно цікавіші та романтичніші світи, аніж той, що день від дня бачиш за вікном своєї квартири.
Сьогодні хочу поділитися з вами добіркою з десяти таких імерсивних любовних романів, які свого часу робили мої вечори чарівнішими, а настрій – кращим. Всі ці книги дуже різноманітні і з точки зору піджанру, і в плані градусу гарячих сцен – але всі по-своєму цікаві.
Щоб читати було цікавіше, розташовані вони в цьому топі за принципом від найбільш невинної історії до найбільш сміливої та графічної.
Приємного читання!
«Двір шипів і троянд», Сара Дж. Маас
Фентезійний ретелінг «Красуні і чудовиська» і за сумісництвом – книга, що свого часу змінила всю індустрію романтичного фентезі (хтось навіть скаже, що вона створила її з нуля, однак це не так). «Двір шипів і троянд» – це ідеальне входження в піджанр фентезі та любовних романів, а також ідеальне знайомство зі світами Сари Дж. Маас. Романтична, цікава, сповнена пригод та інтригуючих персонажів книга.
«Пляжне чтиво», Емілі Генрі
Книга, весь вигляд якої вводить читача в оману, адже вона тільки прикидається пляжною, легковажною та комедійною. Насправді ж це вдумлива, романтично-меланхолійна історія про двох дуже різних письменників, які знаходять один в одному натхнення та підтримку – і, разом з бажанням творити, також віддаються і бажанню кохати.
«Незриме життя Адді Лярю», В. Е. Шваб
Ні на що не схожа історія про дівчину, що живе вже понад 300 років, не старіє та не хворіє, ні від кого не залежить, нічого не потребує… Однак залишається глибоко нещасною, адже жоден зустрічний не в змозі її запамʼятати, а відтак її нескінченно довге життя сповнене туги та самотності.
Аж поки одного дня дещо не стається. І на цьому я не додам ні слова, а просто пораджу – читайте!
«Покинь, якщо кохаєш», Коллін Гувер
Ця книга, як і «Пляжне чтиво», – не те, чим здається на перший погляд. Коли починаєш її читати, здається, ніби перед тобою стандартний роман про любовний трикутник. Однак коли перегортаєш останні сторінки, серце калатає як навіжене, а на душі немов викарбовуються слова з цього роману – важливі, пронизливі слова.
Неймовірно сильна історія, яку я ніколи не втомлюся рекомендувати.
«Усе, що з нами навіки», Люсі Скор
Якщо хочеться затишку, романтики маленького містечка, гарячих сцен та парочки з розряду «сонечко + буркотун» – то вам точно до цієї історії. Люсі Скор хай і любить час від часу занадто занурюватися в деталі та розтягувати свої романи, однак її книги все одно читаються на одному подиху та залишають по собі посмішку.
«Гіпотеза кохання», Алі Гейзелвуд
До речі, про «читатися на одному подиху» – напевно, якщо і існує романтична книга, яка втілює собою цю фразу, то це, безумовно, «Гіпотеза кохання». Дуже легка, дуже весела, місцями недолуга, але від того не менш своєрідно чарівна історія про двох вчених, що прикидаються закоханими, і, звісно ж, в процесі закохуються по-справжньому. Щиро дякуємо «Зоряним війнам» та особливо персонажам Кайло Рену та Рей за те, що надихнули свого часу Алі Гейзелвуд на написання фанфіку, який згодом переріс в оцю самобутню книгу.
«Четверте крило», Ребекка Яррос
Не книга, а полумʼя! Таке, знаєте… драконяче полумʼя.
«Четверте крило» пронеслося книжковим світом у 2023 році, немов тайфун – всіх змітаючи на своєму шляху. Переповнена екшном, емоційними сценами, цікавезними персонажами та, звісно ж, пристрастю, ця книга абсолютно заслужено стала улюбленою у багатьох читачок любовних романів по всьому світу. Якщо хочеться чогось, що гратиме на нервах, захоплюватиме та спонукатиме читати до ранку (і якщо всі книжки Сари Дж. Маас ви вже давно прочитали) – швидко хапайте «Четверте крило», бо це саме те, що треба.
«І де був той розум?..», Л. Дж. Шен
Згадала за гру на нервах – й одразу ж на думку спала ще й ця книга. Коли її читаєш, то почуваєшся немов на американських гірках – тебе хитає від однієї сильної емоції до іншої, ти до останнього не можеш зрозуміти, що насправді коїться, чому все так, як є, а головне – як герої крізь всі свої обставини збираються прокладати шлях до хеппі-енду. І ця цікавість та ці емоції штовхають читати до самого кінця, не підводячись з місця, адже здається, що, тільки перегорнувши останню сторінку, ти зможеш спокійно видихнути.
«Панк 57», Пенелопа Дуглас
А якщо попередню книгу ви вже читали і вам ці емоційні гойдалки сподобалися, то полірнути (чи то підсилити) ефект раджу «Панком 57». Схожий сеттінг і схожий накал пристрастей, але в абсолютно інакшому стилі та, на мій скромний погляд, з більш гарячими сценами 18+. Загалом це чудова книга як для знайомства з жанром ЛР в цілому, так і для ознайомлення безпосередньо з творчістю Пенелопи Дуглас.
«Переслідування Аделіни», Х. Д. Карлтон
А це вже навіть не 18+, це – 69+!
Більш скандальної, графічної, відвертої, сміливої книги сьогодні на теренах українського книжкового ринку годі й шукати. Хтось не схвалює наявність аж настільки суперечливої та – будьмо відвертими – токсичної історії кохання на полицях наших книгарень. Авторка ж цієї статті пропонує ставитися до неї виключно як до прописаної на папері та дуже деталізованої еротичної фантазії авторки про сталкера, яку не варто сприймати серйозно і яку краще читати тільки на ніч і тільки під певний настрій.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!