Щоб залучити удачу та везіння у рік Змії, астрологи радять не лише правильно прикрасити будинок, новорічне дерево, підібрати вбрання та подарунки рідним і близьким, а й подбати про страви на Новий рік. Головне – затишна атмосфера, увага до деталей та інтерес до символіки року. Таке оформлення й меню обов’язково вразять гостей і створять святковий настрій.
Декор столу на 2025 рік Зеленої Дерев’яної Змії
Для прикраси новорічного столу вибирайте палітру кольорів зелених, золотих, сріблястих відтінків і чорний. Саме ці кольори символізують змію і додадуть оздобленню столу багатства.
Декорувати святковий стіл можна свічками у металевих свічниках, скляними прикрасами, серветками з візерунками змії чи блискучими елементами. Обов’язково покладіть на стіл живі рослини або гілки, як варіант – гірлянду або композицію з ялинових гілок, композиції із моху та папороті.
Сервірувати стіл астрологи радять посудом із зображеннями змії, змієподібними орнаментами. Якщо такого немає, то ідеальний варіант – білого кольору витонченої форми. Цього року як ніколи стане в нагоді кришталевий посуд, адже цей матеріал символізує ясність розуму та мудрість. Скатертину можна вибрати однотонну (білу або пастельних відтінків) і додати текстиль із вишивкою або принтом у вигляді зміїного візерунка.
У центрі святкового столу помістіть символ року – Змію. Вона може бути виконана з металу, скла або кераміки
Як скласти новорічне меню на рік Змії
Змія асоціюється із грацією та витонченістю. Меню має бути вишуканим, з акцентом на легкість і незвичайне поєднання смаків. Водночас страви не мають бути надмірно складними, уникайте страв із різким запахом. Віддайте перевагу натуральним продуктам: овочам, зелені, горіхам, фруктам, грибам. На святковому столі в жодному разі не має бути напівфабрикатів та заморожених продуктів. Змія не оцінить їх, як і калорійні та жирні страви.
Вибір страв на новорічний стіл 2025:
- Основний акцент слід зробити на страви з овочами та зеленню. Ідеальний варіант – салатний мікс, а також хороший вибір – салати «Цезар», «Грецький», «Капрезе», з морепродуктами. Пам’ятайте, що змія віддає перевагу сирим продуктам, тому навіть овочева нарізка, овочі-гриль або канапе будуть дуже доречними на новорічному столі 2025. Якщо ви все ж таки робите якийсь класичний салат, який люблять у вашій родині, додайте туди побільше зелені: петрушки, кропу, кінзи, руколи, шпинату. Саме зелень символізує здоров’я та довголіття. Можна також зробити гарне викладення салату у вигляді змії або прикрасити відповідним чином.
- Оскільки змії все ж таки хижаки, варто додати у святкове меню страви з м’яса та птиці. Віддайте перевагу яловичині або телятині, приготованим з натуральними спеціями. М’ясо птиці також асоціюється із сімейним щастям та благополуччям. Страви не мають бути важкими для травлення, краще готувати методом варіння чи запікання. Як варіант – м’ясні рулети, мариноване м’ясо із травами, нарізка.
- Рибні страви. Риба символізує достаток та добробут, тому додайте страви з неї, а також морепродуктів у ваше новорічне меню. Можна запекти рибу цілком із травами, що символізує цілісність і повноту, приготувати заливне, зробити канапе з солоною рибою чи ікрою. Морепродукти можна сміливо додавати до салатів та інших закусок, вони символізують удачу та радість, наприклад, мушлі приносять процвітання. При цьому важливим є не лише смак, а й звучання слова «риба» китайською мовою звучить як «ю», що схоже на слово «надлишок» або «надлишок благополуччя».
- Змії віддають перевагу грибам, тому, якщо любите, додайте їх до запечених овочів і м’яса, в закуски.
- Як гарніри краще злаки, наприклад, рис. Тим більше, що на Сході він символізує чистоту й родючість.
- У рік Змії на столі обов’язково мають бути фрукти, що символізують добробут. Вибирайте не тільки прості, як, наприклад, яблука, груші та виноград, але й екзотичні: манго, ананаси, ківі. Фрукти подають як нарізки, так і у вигляді салату. Якщо ви вирішили поставити на стіл цілі фрукти, то їх має бути вісім – це число на Сході вважають за благополуччя. Викладіть цитрусові у вигляді кола або у восьмикутну тарілку.
- Солодкі страви також приносять удачу, адже символізують солодке життя. Цього року додайте в десерти більше горіхів і спецій, які вважаються символами процвітання. Важливо зробити гарну подачу, тим самим залучаючи позитивну енергію. Можна замінити складні десерти фруктовим желе чи мусами.
- Вибирайте на новорічний стіл 2025 легкі коктейлі, шампанське, пунш. Будете оригінальними, якщо приготуєте зелені напої, наприклад, мохіто. А от від важкого алкоголю цього вечора відмовтеся зовсім.
Меню на новорічний стіл на рік Змії: ТОП-3 страви
Салат із гарбузом, оселедцем та томатами: рецепт Євгена Клопотенка
Інгредієнти:
- очищений гарбуз – 250 г;
- філе оселедця – 3 шт.;
- томати – 2 шт.;
- журавлина – 50 г;
- петрушка – 10 гілочок;
- перець чилі – 1/3 шт.;
- олія – 3 ст. л.;
- сіль за смаком.
Приготування:
- Очистіть від шкірки та кісточок гарбуз, наріжте тонкими однаковими слайсами.
- Розігрійте сковороду із 1 ст. л. соняшникової олії та обсмажте слайси гарбуза з щіпкою солі до м’якості. Викладіть на тарілку і дайте повністю охолонути.
- Поріжте довільно томати, перець чилі тонкими кружальцями, зелень дрібно порубайте.
- Наріжте оселедець великими шматками.
- Змішайте все в салатнику, додавши журавлину, приправивши олією та спеціями.
Рецепт запеченої курки під вершково-коньячним соусом
Інгредієнти:
- курка – до 1,5 кг;
- часник – 4 зубці;
- жовтки – 2 шт.;
- вершки (20%) – 100 мл;
- вино біле сухе – 250 мл;
- масло вершкове – 125 г;
- коньяк – 60 мл;
- цибуля ріпчаста – 100 г;
- свіжа петрушка – 60 г;
- лавровий лист – 2 шт.;
- мускатний горіх мелений – 2 щіпки;
- перець чорний мелений, сіль за смаком.
Приготування:
- Влити в термопосуд вино і кладемо 100 г масла, ставимо на нагрівання.
- Нарізати довільно цибулю, часник та петрушку, додати в каструлю.
- Викласти туди тушку курки й тушкувати на повільному вогні по 30 хвилин з кожного боку, періодично поливаючи соком, посолити.
- Розігріти духовку до 180°С.
- Збити жовтки, додати розтоплене вершкове масло.
- Викласти курку на деко, змастити жовтково-масляною масою.
- Запікати близько 20 хвилин до появи рум’яної скоринки.
- Соус, в якому варилася курка, процідити й уварити в сотейнику до легкого загустіння.
- Влити в масу коньяк, постійно помішуючи вершки, додати мускатний горіх. Прогріти на малому вогні трохи більше 3 хвилин.
- Полити курку готовим соусом перед подачею або подати його окремо.
Панакота з мандаринами: швидкий рецепт із ТікТоку
@ann_.food На 4 піалки : 250 мл молока 250 мл вершків 33% 10 г ванільного цукру 15-20 г желатину+120 г води 100 г цукру 1 пачка желе(розбавляємо по інструкції ,тільки трішки менше води )#панакота#десерт#десертнановийрік#солодке ♬ оригінальний звук – Наталія Могилевська
Інгредієнти:
- молоко – 200 мл;
- вершки (33%) – 200 мл;
- ванільний цукор – 10 г;
- желатин – 20 г;
- вода – 100 мл;
- цукор – 80 г;
- желе мандаринова – пачка;
- мандарини – 4 шт.;
- м’ята;
- мед;
- кокосова стружка.
Приготування:
- Залити желатин водою та залишити до набухання.
- Змішати в сотейнику молоко, вершки, цукор та ванільний цукор.
- Поставити каструлю на маленький вогонь і довести масу до 80°С, коли почне йти пара.
- Зняти з вогню, ввести желатин, ретельно розмішати, дати охолонути.
- Краї ємності занурити в мед, потім кокосову стружку, влити вершкову масу.
- Помістити у холодильник до застигання.
- Приготувати желе, води використовувати на 100 мл менше, ніж зазначено в інструкції.
- Вилити желе зверху на застиглу масу, прикрасити шматочками мандаринів та листям свіжої м’яти.
- Помістити панакоту у холодильник до повного застигання.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram та не пропускайте найкорисніші матеріали на Beauty HUB!