Обгортання від целюліту – це косметична процедура, спрямована на зменшення зовнішніх ознак целюліту. У процесі обгортання використовуються спеціальні суміші, які зазвичай містять різні активні інгредієнти, наприклад, олії, глини, водорості, каву та інші компоненти. Обгортання від целюліту роблять у салонах краси, але великою популярністю користуються і домашні обгортання від целюліту. Розкажемо, що таке целюліт, як виникає і що робити, щоб позбавитися целюліту самостійно. Ми поділимося ефективними рецептами обгортань від целюліту та підкажемо, як правильно їх робити.
Що таке целюліт, причини появи
Целюліт – це зміна у структурі шкіри, точкове збільшення жирових клітин, що виникає внаслідок порушення мікроциркуляції лімфи. На вигляд шкіра з целюлітом нагадує «апельсинову кірку», адже проявляється у вигляді нерівностей в області стегон, сідниць, живота й верхньої частини рук. Целюліт частіше виникає у жінок через різний розподіл жиру, м’язів та сполучної тканини, але може також зустрічатися у чоловіків.
Причини появи целюліту:
- Спадкові фактори можуть впливати на схильність до утворення целюліту. Отже, якщо у членів сім’ї були проблеми з целюлітом, ймовірність його появи у вас може бути вищою.
- Зміни у рівнях гормонів, таких як естроген, можуть сприяти утворенню целюліту. Наприклад, вагітність, використання оральних контрацептивів або гормональна терапія впливають на структуру жирових і сполучних тканин.
- Різкий набір ваги або схуднення. Коли відбувається різке збільшення ваги, шкіра може розтягуватися, а жирові відкладення стають більш помітними. Збільшення обсягу жирових клітин створює тиск на сполучні тканини, що сприяє утворенню целюліту. Різке схуднення може призвести до втрати об’єму в жирових клітинах, але шкіра не завжди встигає адаптуватися, що також сприяє утворенню целюліту. Втрата м’язової маси може зробити шкіру менш пружною.
- Зниження виробітку колагену. Колаген – це білок, який відповідає за пружність і підтримку шкіри. З віком і під впливом різних факторів, таких як сонячне випромінювання, куріння, неправильне харчування тощо, продукція колагену може зменшуватися, що призводить до втрати пружності шкіри й утворення целюліту.
- Проблеми з кровообігом та поганий лімфодренаж. Поганий кровообіг може призвести до накопичення токсинів та відкладення рідини у тканинах. Лімфатична система відіграє ключову роль у видаленні токсинів та зайвої рідини з тканин. Недостатній лімфодренаж може призвести до застою речовин.
- Незбалансоване харчування, дефіцит вітамінів і мінералів, а також надлишок споживання жирів, цукру й солі також сприяє утворенню целюліту.
- Відсутність фізичної активності, сидячий спосіб життя знижують тонус м’язів і рівень загальної фізичної активності.
- Деякі дослідження пов’язують куріння та зловживання алкоголем із порушенням кровообігу та обміну речовин, що може сприяти виникненню целюліту.
- Хронічний стрес впливає на гормональний фон, а отже, можливі зміни параметрів тіла та якості шкіри.
- З віком шкіра втрачає пружність і тонус, стає більше схильна до появи «апельсинової» кірки, ніж молода.
Обгортання від целюліту: допомагають чи ні
Ефект обгортання полягає у парниковому ефекті, який виникає під час процедури з використанням косметичних засобів та харчової плівки. Процедура сприяє виведенню води, розганяє лімфу і має жироспалювальні властивості.
Переваги обгортання від целюліту:
- Поліпшення циркуляції крові в областя з целюлітом. Обгортання допомагають у видаленні токсинів завдяки метаболічній стимуляції клітин шкіри та покращенню обміну речовин.
- Інгредієнти у складі обгортань допоможуть зняти набряклість, покращити лімфатичний потік і зменшити видимість целюліту. Також спостерігається незначне зниження ваги.
- Багато обгортань містять зволожувальні компоненти, зокрема олії, які роблять шкіру м’якшою та еластичнішою.
- Підвищують еластичність і регенерацію шкіри, оскільки деякі косметичні засоби, що використовуються для обгортань, містять антиоксиданти, незамінні жирні кислоти, вітаміни.
- Створюють відчуття зменшення об’ємів через тимчасове стискування тканин. Однак це зазвичай тимчасовий ефект.
- Видалення омертвілої шкіри. Обгортання передбачає стадію відлущування.
- Процес обгортання часто супроводжується розслаблювальною атмосферою, що допомагає позбутися стресу та напруження.
- Навіть якщо ефекти обгортання тимчасові, багато хто зазначає покращення зовнішнього вигляду шкіри, що підвищує впевненість у собі.
Попри всі переваги, слід розуміти, що антицелюлітні обгортання можуть лише тимчасово покращити зовнішній вигляд шкіри, створити відчуття ущільнення, але їхня ефективність у боротьбі з целюлітом оцінюється по-різному. Часто ефект від обгортань зникає за кілька днів. Результат може залежати від багатьох факторів, наприклад, індивідуальні особливості шкіри. Для досягнення більш стійких результатів рекомендується також вести здоровий спосіб життя, включаючи правильне харчування, помірну фізичну активність і догляд за шкірою.
Обгортання від целюліту: які бувають
Антицелюлітні обгортання можуть бути гарячими та холодними. Суть гарячих обгортань полягає у нанесенні косметичних засобів, що нагрівають тіло до 38 градусів. Вони не обпікають тіло, але посилюють кровообіг, завдяки чому поживні речовини проникають глибше у шкіру. Для досягнення максимального ефекту використовують гірчицю, імбир, перець, каву.
Найпопулярніші обгортання від целюліту, які можна зробити в домашніх умовах:
- Глиняні. Глина має властивості витягувати токсини. Використовують глину з додаванням різних активних компонентів, таких як водорості, олії та інші інгредієнти. Глина здатна покращити циркуляцію крові та тимчасово зменшити набряклість. Найчастіше для обгортань використовують блакитну глину.
- Альгінатні. Засновані на використанні альгінату – речовини, що витягується з водоростей. Такі процедури покращують еластичність шкіри та підтримують процеси детоксикації.
- Кавові. Кофеїн вважається стимулятором кровообігу й може тимчасово покращити тонус шкіри. Обгортання з кавою також мають антиоксидантні властивості. Крім кави, нерідко використовують олію та мед.
- Олійні. Використовують олії й ефірні олії для зволоження шкіри та покращення її текстури.
- Медові. Мед відомий своїми зволожувальними та поживними властивостями, допомагає розщепити жирові відкладення, відновлює й омолоджує шкіру. Медові обгортання допомагають пом’якшити шкіру та покращити її текстуру завдяки своїм антисептичним та зволожуювальним властивостям.
- Гірчичне. Дає тепловий ефект, стимулює метаболізм і спалює жири. Гірчицю можна використовувати як у порошковому вигляді, так і у складі олій.
- З водоростями. Водорості багаті на мінерали та поживні речовини. Використання обгортань з водоростями допомагає зміцнити шкіру та покращити її еластичність.
- Термічні. Передбачають застосування тепла, наприклад, при використанні термальної глини. Тепло сприяє розширенню пор шкіри, що допомагає активним речовинам проникати глибше.
Як зробити антицелюлітне обгортання в домашніх умовах: покрокова інструкція
- Робіть процедуру натще або не раніше ніж через дві години після їжі. Дуже ефективними є нічні антицелюлітні обгортання, оскільки засіб працюватиме протягом 8-10 годин.
- Підготовка шкіри. Шкіра зазвичай очищається перед процедурою, щоб покращити проникнення активних компонентів. Прийміть душ перед процедурою.
- Зробіть масаж сухою щіткою або ретельно проскрабуйте шкіру. Так ефект від процедури буде кращим.
- Нанесення суміші. Виберіть засіб для обгортання залежно від того, якого ефекту хочете досягти: поліпшення кровообігу, виведення токсинів, зняття набряклості.
- Поступово нанесіть засіб на шкіру.
- Акуратно й ретельно замотайте себе щільною харчовою плівкою, щоб зберегти тепло та покращити вбирання активних компонентів.
- Залишіть засіб щонайменше на годину, при цьому важливо просто відпочити, щоб суміш могла повноцінно впливати на шкіру.
- Змийте маску теплою водою.
- Нанесіть зволожувальний крем.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал та не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!