Одвічне питання: чи потрібно змивати міцелярну воду

Сьогодні міцелярна вода є найпопулярнішим засобом демакіяжу. Вона незамінна вдома і підходить для очищення в будь-яких умовах, навіть похідних. Цей продукт здорово виручає людей з дуже чутливою шкірою, на яку погано впливає умивання жорсткою водою. Виробники стверджують, що після умивання обличчя не потребує додаткового очищення, а більшість косметологів вважають навпаки. Холівар у Мережі на цю неоднозначну тему також не вщухає – кожен наполягає на своїй правді.

Про те, як правильно вмиватися міцелярною водою, ми вже розповідали, а ось чи потребує вона змивання, давайте розбиратися. Ми вирішили заглибитися в це питання і вивчити думки експертів. І ось якого висновку дійшли.

Трохи теорії

Міцелярна вода містить активний компонент – міцели – мікроскопічні олійні сполучення. Кожна така молекула складається з гідрофільної (водорозчинної) головки і гідрофобного хвостика. Перша любить воду, другий – жири. Яка їхня задача? Якщо простими словами, то вони є містком між двома цими речовинами, що не змішуються, – жиром і водою. Хвостики міцел притягуються один до одного і до різних олій, як магніт, підхоплюючи з поверхні шкіри залишки косметики і забруднень.

Необхідна кількість міцел у складі засобу для чищення дозволяє легко змити будь-який макіяж і видалити навіть найдрібніші залишки бруду. Але оскільки ці частинки містять не тільки воду, але й олії, потрібна ПАР (поверхнево-активна речовина), щоб їх змити. Адже жир не розчиняється у воді. До ПАР належать, наприклад, амінокислоти, мило або спирт. Виробники додають їх до складу міцелярної води, щоб ті руйнували жирову плівку на поверхні шкіри. Але проблема в тому, що в разі постійного контакту шкіри обличчя і засобу для чищення, що містить ПАР (а вони є практично в будь-якому засобі для миття – від побутових до косметичних), можливе порушення бар’єрної функції епідермісу. А це, у свою чергу, може призвести до сухості, почервоніння, лущення та інших «протестів» шкіри.

читайте також

Міцелярна вода – чи треба змивати: думка експерта

За експертною думкою щодо того, чи потрібно змивати міцелярну воду, редакція Beauty HUB звернулася до професійної косметологині, розробниці натуральної доглядової косметики й авторки книжки для підлітків «Місія Кіото, або Аріка проти прищів» Ольги Тітової.

Ольга Тітова, косметологиня, кандидатка технічних наук, засновниця і розробниця українського бренду косметики «Чиста Врода». Instagram: @olgatitova.com.ua

«Міцелярну воду необхідно змивати, і є дві причини, чому це потрібно робити. Перша і вагома причина полягає в тому, що міцелярна вода все ж таки є очищувальним засобом і містить у складі різні хімічні речовини, які при тривалому контакті зі шкірою можуть їй нашкодити. Це поверхнево-активні речовини (ПАР) та консерванти, які є синтетичними і не завжди дружніми до нашої шкіри, тому можуть руйнувати її захисний бар’єр, подразнювати, спричиняючи тим самим запалення, почервоніння, лущення та інші проблеми. Тому засіб обов’язково треба змивати.

Ну і по-друге, коли ми протираємо обличчя міцелярною водою,  то змиваємо макіяж і бруд, але не видаляємо його остаточно. Тобто частина все одно залишається на шкірі. І в подальшому це знову ж таки може мати негативні наслідки – від висипів до алергічних проявів і реакцій. Тому змити все це водою – обов’язковий завершальний етап догляду за обличчям. Важливо, щоб шкіра залишалася чистою без зайвих хімічних речовин, залишків косметики і бруду. У такий спосіб вона (шкіра. – Ред.) буде краще функціонувати, тобто матиме кращі захисні властивості й імунітет». 

Висновок

Виходячи з теорії й думки фахівців, висновок такий: міцелярну воду все ж необхідно змивати. На цьому наполягають більшість дерматологів і косметологів. Звичайно, якщо не прибрати міцели з обличчя водою в екстреній ситуації, коли ви, наприклад, перебуваєте в дорозі, очікуєте рейс в аеропорту або вдома банально відключили воду, то з вашою шкірою нічого не трапиться. Але якщо регулярно нехтувати цим кроком у своїй б’юті-рутині, то ризик наслідків на зразок сухості і подразнень зростає. Особливо, якщо шкіра схильна до появи недосконалостей.

Фахівці також рекомендують вмиватися гелем або пінкою після міцелярної води, якщо ви відчуваєте дискомфорт. А це, напевно, знайомо всім. Більшості з нас інстинктивно хочеться додатково вмитися після будь-якого засобу для чищення, і це нормально.

Й останнє – завжди намагайтеся змивати міцелярну воду, в якій є ПАР. Якщо ж ваш засіб не містить нічого, крім H₂O й екстрактів рослин, то обполіскувати обличчя не обов’язково. Після такого очищення можна навіть пропустити лосьйон або тонік, адже ліпідний бар’єр шкіри не порушується, а рівень pH залишається незмінним.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також