Влітку шкіра відчуває підвищене навантаження – від частих контактів із ультрафіолетом, вітром, пилом, солоною та хлорованою водою, перепаду температур. Все це не проходить безслідно, й восени, коли сходить перший загар, відображення в дзеркалі часто не тішить. Шкіра сильно зневоднена, грубіє, лущиться, з’являється гіперпігментація. Тому перший місяць осені варто присвятити інтенсивному відновленню шкіри.
1. Проводимо ексфоліацію
Якщо влітку прийнято робити перерву з пілінгу, щоб не посилювати чутливість до ультрафіолету, осінь – ідеальний час, щоб повернутися до регулярної ексфоліації.
Вибирати краще щадні пілінги, щоб не травмувати гіперчутливу після літа шкіру. Наприклад, кислотні пілінги на основі AHA та BHA-кислот (про кислоти в догляді я вже розповідала тут) або ензимні пілінги.
Вони м’яко відлущують омертвілі частинки й запускають оновлення шкіри на клітинному рівні. До того ж AHA-кислоти, особливо гліколева й молочна, забезпечують додаткове зволоження, якого шкіра зараз дуже потребує.
2. Глибоко очищаємо пори
Влітку піт на обличчі змішується з пилом і частинками макіяжу, від чого закупорюються пори, шкіра стає тьмяною, з’являються висипання. Саме тому восени потрібно приділяти додаткову увагу засобам, які здатні глибоко очистити й звузити пори.
Найкраще із завданням впораються продукти з ретиноїдами. Вони роблять товщими глибокі шари епідермісу, підвищуючи еластичність шкіри, розщеплюють жирові пробки, очищають пори та роблять їх візуально меншими. До речі, такі засоби можна поєднувати з кислотними пілінгами з попереднього пункту, але тільки якщо на шкірі немає подразнень і мікротріщинок.
Похідні вітаміну А не відлущують шкіру (те, що вона може лущитися в процесі їх використання, не є ознакою ексфоліації). Тому пілінг можна виконувати відразу перед нанесенням ретиноїдів. Кислотні продукти допоможуть зробити шкіру більш гладкою та мінімізувати лущення.
3. Усуваємо сонячні пошкодження
Як тільки сходить загар, на шкірі тут же проявляються всі «принади» частих контактів із сонцем, і ви починаєте помічати, що тон став нерівним, а на шкірі з’явилися пігментні плями. Тому осінь – сезон продуктів для освітлення. А номер один у цьому списку, звичайно, вітамін С.
Цей компонент є потужним антиоксидантом, який розгладжує шкіру, вирівнює тон обличчя та має протизапальну дію. Але важливо використовувати правильну, жиророзчинну форму вітаміну С – THD, тому що від водорозчинної (аскорбінової кислоти) ефекту особливо не буде.
Справа в тому, що шкіра має гідроліпідну мембрану, тому водорозчинний вітамін С не проникає досить глибоко, щоб був ефект. Не кажучи вже про те, що жиророзчинний С приблизно у 50 разів сильніше за водорозчинний.
Але при виборі засобу з вітаміном С зверніть увагу на концентрацію. У малих дозах компонент не працюватиме. Оптимальна концентрація для вітаміну С – 15%.
4. Зволожуємо, зволожуємо й ще раз зволожуємо
Зволоження – основа основ будь-якого догляду. Від частих контактів із хлорованою або солоною водою, впливу ультрафіолету й пересушеного кондиційованого повітря стоншується гідроліпідний бар’єр, тому в осінь ми найчастіше входимо з сухою й збезводненою шкірою. Її потрібно інтенсивно зволожувати. Але й тут все не так просто: не всі зволожуючі засоби діють однаково.
Вони діляться на два типи: ті, чиє завдання наситити шкіру вологою, й ті, які утримують вологу в шкірі. Англійською вони навіть маркуються по-різному: hydrators або moisturizers.
Так, продукти з позначкою hydrating вбирають вологу з повітря і насичують нею клітини шкіри. Якщо ви бачите, що шкіра стала тьмяною, тонкою, проявилися зморшки й дрібні складки, особливо після активних процедур із кислотами, то, швидше за все, шкіра зневоднена. І в першу чергу її потрібно гарненько наситити вологою за допомогою hydrating-продуктів – тоді вона знову стане щільною й пружною. Це легко визначити на дотик після використання засобу.
Якщо ж шкіра щільна, суха, схильна до подразнень і лущення, дуже швидко вбирає засоби без видимого ефекту, то, швидше за все, порушений гідроліпідний бар’єр і вона не може втримати поживні речовини, які отримує. Засоби з позначкою moisturizer заповнюють недолік ліпідів, створюючи на поверхні «плівку» й запобігаючи трансепідермальній втраті вологи. Moisturizer’и застосовують у першу чергу для того, щоб зробити поверхню шкіри більш м’якою, гладенькою й однорідною.
Тому дуже важливо правильно діагностувати стан і підібрати зволожуючий продукт. Найкраще звернутися до професіонала. Або ж вибирати зволожуючі продукти 2-в-1 – це завжди гарна ідея.
5. Не забуваємо про захист
Незважаючи на те що літо закінчилося, пам’ятаємо: шкіра весь рік потребує захисту – і від сонця, і від забруднень.
Тому, виходячи на вулицю, не забуваємо про сонцезахисний засіб із SPF мінімум 30 і продуктах із позначкою anti-pollution.
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!