Патчі для носа від чорних цяток: користь чи шкода

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Патчі для носа від чорних цяток: користь чи шкода

Смужки для носа — один із найбільш популярних способів видалення чорних цяток. Але наскільки ефективний і безпечний цей метод? Розберімося разом.

Чорні цятки — своєрідний тип висипань. Вони з’являються в тих випадках, коли шкірний себум, зроговілі клітини епідермісу й залишки косметичних засобів з’єднуються у в’язку масу, розширюють пори й забивають їх. З часом вміст забрудненої пори вступає в реакцію з киснем і набуває помітного й неприємного темного кольору. У медичній термінології чорні цятки мають назву відкритих комедонів і найчастіше з’являються у Т-зоні, зокрема на носі.

Патчі для носа від чорних цяток: користь чи шкода

Чорні цятки, як і інші види висипань на обличчі, з’являються з декількох причин. Це може бути як генетика (надмірне виділення шкірного себуму), так і неправильний догляд, надмірне вживання шкідливої їжі або надто активний спосіб життя. Упродовж тривалого часу існував один перевірений метод видалення чорних цяток — чистка обличчя у косметолога. На свій страх і ризик можна було також позбутися відкритих комедонів вдома, видавивши їх пальцями, однак така техніка не дуже безпечна для якості шкіри й нашого зовнішного вигляду. Не так давно з’явилися спеціальні косметичні продукти для безпечного (начебто) видалення чорних цяток у домашніх умовах — патчі для носа. Вони буквально за декілька хвилин очищають шкіру носа від некрасивих чорних утворень.

Патчі для носа: що це і як вони працюють

Патчі для носа від чорних цяток: користь чи шкода

Патчі для носа — це зазвичай відрізки бавовняної тканини, на яку нанесено спеціальну клейку сироватку з абсорбуючими та антисептичними компонентами. Як правило, до її складу входить активоване вугілля, глина, екстракт яєчного білка або інші компоненти, які допомагають витягнути надлишок себуму з глибоких шарів шкіри.

Патчі для носа працюють за принципом пластиру чи воскових стрипсів для епіляції. Поверхню шкіри необхідно змочити водою (бажано теплою, щоб відкрити пори), нанести на неї клейку стрічку й зачекати 10–15 хвилин. За цей час вміст комедонів, бруд, а в деяких випадках навіть тонкі волосинки прилипають до патчів. Відтак разом з клейкою смужкою ви буквально знімаєте зі шкіри чорні цятки.

Наскільки патчі корисні для шкіри

Патчі для носа від чорних цяток: користь чи шкода

Ефективність патчів для носа можна помітити миттєво — менш ніж за пів години зі шкіри зникають усі чорні цятки. Якщо говорити про те, наскільки корисний цей метод для нашої шкіри, тут усе не настільки очевидно. Експерти стверджують, що  сьогодні цей тип косметичних продуктів не до кінця досліджений.

Сертифікований американський дерматолог Шарі Марчбейн у матеріалі для видання Allure пояснює, що попри свою ефективність, смужки для носа можуть нести певну загрозу для здоров’я нашої шкіри. «Клейка маса на патчах для носа зазвичай очищає пори не лише від чорних цяток, а повністю видаляє з пор весь себум. Це робить пори й загалом шкіру на носі дуже вразливими й беззахисними. Якщо часто накладати на шкіру патчі для носа, то з часом пори почнуть забиватися швидше і відкриті комедони ставатимуть щоразу помітнішими й більшими».

«Патчі для носа не зменшать пори й не зупинять появу чорних цяток, — пояснює він.— Їх можна розглядати як SOS-метод в екстрених ситуаціях», — оголошує вердикт патчам для носа Шарі Марчбейн.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB

читайте також