Закриті комедони: причини виникнення та як з ними боротися

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Найчастіше забиті пори асоціюються з чорними точками, але не рідко можуть зустрічатися й інші види висипань на обличчі. Розберемося, що таке закриті комедони і як з ними боротися.

Комедони – це забиті пори. Вони можуть бути закритими (чорні точки) і відкритими (прищі без стрижня). Закритий комедон найчастіше має такий же склад, що і відкритий, але відрізняється тим, що поверхня цього складу закрита шаром шкіри. Саме тому буває дуже складно позбутися такого недоліку. Крім цього, часто трапляється так, що такі комедони запалюються і перетворюються на болючі прищі. У такому випадку варто негайно звернутися до лікаря-дерматолога для з’ясування причини виникнення. Серед причин можуть бути неправильне харчування, особливо якщо в раціоні присутні надмір солодкого та газовані води, неправильний догляд за обличчям, особливо це стосується моменту очищення, і звичайно ж, гормональні сплески також можуть залишати слід на шкірі обличчя. Якщо таких запалень кілька і з’являються вони рідко, варто підібрати правильний догляд і проблема зійде нанівець, але якщо подібні висипання не минають, а їхня кількість збільшується – не потрібно займатися самолікуванням, адже так проблему можна тільки погіршити.

Найбільш поширеним місцем виникнення закритих комедонов є зона навколо носа і рота, але також вони можуть з’являтися на лобі, спині і в зоні декольте, найбільше їх буде там, де більше сальних залоз.

Для того, щоб не допустити появи закритих комедонов і запобігти їх збільшенню, варто дотримуватися кількох простих правил. Найперше, з чого слід почати – це звернути увагу на своє харчування. Також краще з фахівцем підібрати правильний догляд для шкіри обличчя за типом. Адже часто саме при неправильному очищенні шкіра починає реагувати і видавати такі недоліки. Можна користуватися вдома спеціальними масками з антисептичними, заспокійливими ефектами, та такими, що сприяють загоєнню. Легкі поверхневі пілінги з кислотами також допоможуть вчасно очищати шкіру від забруднень і відмерлих клітин шкіри. Не варто застосовувати спиртовмісні засоби, оскільки вони будуть пересушувати шкіру, стимулюючи більш активне виділення шкірного сала і таким чином ситуація тільки погіршиться. Крім цього, існують спеціальні точкові засоби, які будуть підсушувати і заспокоювати місце виникнення закритого комедона.

Закриті комедони причина

Не варто намагатися позбутися закритих комедонов самостійно. Адже не маючи навичок і розуміння, як правильно їх видаляти, можна не тільки перестаратися, а й погіршити ситуацію рознесенням інфекції у сусідні пори. Саме такі причини найчастіше стають збільшенням одного прищика вдесятеро. Якщо ви все ж видавили закритий комедон, обов’язково обробіть його і шкіру навколо дезинфікуючим засобом.

При більш усвідомленому підході все ж варто звернутися до фахівця. Лікар-косметолог може запропонувати зробити механічну чистку, яка допоможе видалити вміст як відкритих, так і закритих комедонов. Після проведення механічного очищення косметолог обов’язково зробить спеціальну маску, яка закриє пори, і нанесе захисний крем. Крім механічного чищення, застосовуються також хімічні пілінги, які допомагають пом’якшити шкіру і прибрати забруднення, крім цього, такі пілінги допомагають зняти запальний процес і заспокоїти шкіру в місці виникнення закритого комедона.

Для того, щоб підтримувати стан шкіри після кабінету косметолога, необхідно дотримуватися кількох простих правил. Вмивайтеся двічі на день. Але не більше, адже часте вмивання може сушити шкіру обличчя і таким чином тільки погіршувати ситуацію. Користуйтеся некомедогенною доглядовою і декоративною косметикою. Такий підхід допоможе скоротити забивання пор, відповідно і скоротити можливість виникнення закритих комедонов. Обов’язково знімайте макіяж перед сном і використовуйте засоби за типом шкіри, і ваша шкіра відповість вам свіжістю та сяйвом.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також