Помилки у використанні зволожувального крему, яких припускається кожна

«Не забувайте наносити крем для обличчя!» – це те, що багато дівчат чули мільйони разів від своїх мам або від косметологів. Тому ця звичка укоренилася в нашому ритуалі догляду за шкірою. Проте занадто багато людей взагалі пропускають цю важливу частину б’юті-рутини. Хтось думає, що це все маркетингові ходи, і креми насправді нічого не вирішують. Хтось вважає, що їм ще рано використовувати будь-яку косметику для догляду. Й обидва підходи неправильні. Врешті-решт вони можуть зіграти з вами злий жарт.

Хоча є і група дівчат, яка справно користуються зволожувальним кремом. І все ж, щось постійно йде не так. Якщо ваш косметичний засіб, на вашу думку, не працює, не поспішайте його викидати. Можливо, ви робите помилки у використанні зволожувального крему, якими грішить половина з нас.

Ви не проводите патч-тест на алергію

Це найпоширеніша і найнебезпечніша помилка в догляді за шкірою, але вона стосується не тільки вашого крему, а всіх продуктів доглядальної та декоративної косметики. Те, що ви наносите на шкіру, має бути високої якості – це само собою зрозуміло. Але засіб ще й не має спричиняти алергічних реакцій. Тому багато дерматологів рекомендують клієнтам купувати спочатку пробник засобу. Потім потрібно зробити патч-тест, але не на тильній стороні долоні. Важливо простежити, як шкіра реагує на новий продукт у довгостроковій перспективі. Для цього краще використовувати новопридбаний засіб на невеликій ділянці шиї протягом тижня. Якщо жодних негативних реакцій немає, то можете сміливо використовувати крем для обличчя.

Крім того, що ви можете подивитися, якого результату засіб допоможе домогтися, такий патч-тест допомагає гарантувати, що крем не призведе до закупорки пір, алергічних реакцій або акне.

Якщо немає можливості перевірити засіб на алергію, подивіться на склад. Такі речовини є частими винуватцями у виникненні алергічних реакцій та подразнення: формальдегід (formaldehyde), фталати (phthalates), силікони, мінеральні олії. У людей з чутливою шкірою алергію може спричинити будь-яка ефірна олія, тому краще вибирати засоби з формулою oil free.

Ви використовуєте крем, який не підходить вашому типу шкіри

У жирної та сухої шкіри абсолютно різні потреби. Так, і ту, й іншу потрібно зволожувати, але підхід буде різним. Так що вибирати крем, який так розхвалює ваша подруга Дашка не варто, краще орієнтуватися на свій тип шкіри. Зараз на б’юті-ринку так багато косметичних засобів, які розроблені спеціально під потреби того чи іншого типу шкіри, що кожна з нас може вибрати ідеальну рецептуру для себе. Флюїди, гелі, гель-креми, креми, лосьйони і густі мазеподібні формули можуть бути однаково ефективними. Ключ у тому, аби знати, які інгредієнти вам потрібні.

Наприклад, якщо у вас суха шкіра, шукайте продукти, які містять гіалуронову кислоту і цераміди. Ці інгредієнти утримують вологу і покращують текстуру шкіри. Цераміди також допомагають відновити захисний бар’єр. Якщо у вас жирна шкіра, гель-креми або сироватки на водній основі – ідеальний варіант. Вони не будуть обтяжувати покрив, забиваючи пори. Люди зі шкірою, схильною до акне, мають бути особливо обережні у виборі інгредієнтів, адже багато хто з них можуть спровокувати запалення. Серед них спирти, мінеральні олії та вазелін. Замість цього їм слід звернути увагу на зволожувальні засоби з інгредієнтами, які запобігають виникненню прищів. До них належать адапален, пероксид бензоїлу і саліцилова кислота.

читайте також

Ви наносите зволожувальний крем на суху шкіру

Зволожувальні засоби найбільш ефективні, коли шкіра ще волога, оскільки вона найкраще вбирає вологу й утримує її більш тривалий час. Якщо ви не лінуєтесь читати інструкцію на зворотному боці флакона, ви знаєте, що зволожувальний крем потрібно наносити на чисту шкіру, а для досягнення максимальних результатів – відразу після вмивання. При цьому в інструкції зовсім нічого не сказано про те, що ваша шкіра має бути повністю сухою. Просушування обличчя рушником після вмивання або очікування протягом декількох хвилин або годин після вмивання, перш ніж приступити до зволоження – найгірша звичка, яка завдає шкоди вашій шкірі.

Завжди використовуйте зволожувальні засоби на вологу шкіру, щоб вона була пружною, сяючою і молодою якомога довше.

Ви використовуєте засоби для догляду в неправильній послідовності

Щоб отримати максимальну користь від зволожувального крему, ви маєте використовувати не тільки відповідний засіб для свого типу шкіри, але і наносити продукти в правильній послідовності. Починайте з найлегших текстур і переходьте до продукту з найбільшою щільністю. Наприклад, якщо ви страждаєте на акне і приймаєте будь-які спецзасоби від прищів, ваш загальний ритуал догляду буде виглядати таким чином: умивання, міст або тонік, спеціальні продукти від акне, зволожвальний крем, сонцезахисний крем. Якщо ви любите використовувати сироватки, у вашій рутині вона має бути одразу після засобу для чищення. Її необхідно «запечатувати» за допомогою зволожувального і сонцезахисного крему. Так ви збережете більше вологи всередині.

Ви використовуєте свій денний крем вночі

Є причина, через яку бренди по догляду за шкірою продають обидва типи продуктів, і річ не тільки в тому, щоб більше заробити. Ваша шкіра перебуває на піку відновлення саме вночі, при цьому велика частина клітинного обміну і регенерації відбувається, коли ваше тіло перебуває в фазі швидкого сну. З цієї причини вам слід застосовувати відновлювальні засоби саме ввечері, бажано за годину до сну. Нічні креми наповнені такими інгредієнтами, як ретинол і пептиди, що допомагають заспокоїти і відновити шкіру. Як правило, вони більш густі та поживні, тому такі засоби призначені для нічного використання. Ми знаємо, що рівень зволоження шкіри вночі знижується, що робить ваш нічний зволожувальний крем дуже важливим продуктом.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також