Пробіотики у догляді за обличчям: навіщо вони потрібні?

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Пробіотики – корисні бактерії, що живуть у кишківнику, а також на поверхні шкіри. Про те, як пробіотики впливають на стан шкіри, а також який взаємозв’язок між кишківником і дермою, розповідає редакція Beauty HUB.

Пробіотики, які колись зводилися до тихих розмов про рекламу йогуртів, отримали нову блискучу назву: новий тренд із догляду за шкірою. Хоча більшість споживчих корисних бактерій виробляються у вигляді харчових добавок, все більше брендів починають розробляти продукти по догляду за шкірою, що містять пробіотики. При місцевому застосуванні корисні бактерії можуть заспокоювати та зволожувати шкіру, а також запобігати появі прищів. Але чи є пробіотики такими ж корисними для шкіри, як і для кишечника, або так звані засоби догляду за шкірою з пробіотиками – це просто гарний маркетинговий хід? Редакція Beauty HUB розповідає все, що вам потрібно знати про догляд за шкірою з пробіотиками, а також зв’язок між здоров’ям кишечника і шкіри.

По-перше, що таке пробіотики?

Простіше кажучи, пробіотики – це здорові бактерії, що живуть у кишківнику, а також на поверхні шкіри. Корисні бактерії у природний спосіб містяться в ферментованих продуктах, таких як кімчі, чайний гриб і квашена капуста, і коли справа доходить до догляду за шкірою, їх можна додавати в засоби для чищення, зволожувальні креми і маски.

Пробіотики у догляді за обличчям

Взаємозв’язок кишківника та шкіри

«Людський організм містить близько 1000 різних типів бактерій. Великий відсоток цих бактерій мешкає в кишківнику та шкірі, які мають інтимну систему взаємодіє і комунікації. Було доведено, що зміни мікробіома кишківника можуть здійснювати прямий вплив на шкіру. Хороший приклад – як зміни у нашому раціоні пов’язані з появою прищів та іншими запальними процесами шкіри», – пояснює лікар Брент Агін, автор книги «Здорове старіння для чайників».

Пробіотики у догляді за обличчям

Переваги місцевих пробіотиків

При місцевому застосуванні пробіотиків останні зміцнюють мікробіом шкіри, по суті – захисну вуаль, призначену для утримання вологи та покращення текстури шкіри.

«Коли мікробіом вашої шкіри перебуває в рівновазі, це допомагає нейтралізувати фактори, які можуть негативно впливати на неї», – каже Дон Кліффорд, засновниця бренду пробіотиків Glowbiotics. Вона називає почервоніння та сухість звичайними шкірними проблемами, з якими впораються пробіотики.

Кліффорд додає, що завдяки своїм протизапальним властивостям місцеві пробіотики особливо корисні для людей із хронічними шкірними захворюваннями, такими як екзема, псоріаз та навіть акне.

Пробіотики у догляді за обличчям

Подумайте також про вживання пробіотиків у своєму раціоні

Хоча місцеві пробіотики, безумовно, надають користь зовнішньому вигляду, тим, хто серйозно прагне сяйливої шкіри, слід розглянути можливість додаткового режиму догляду за шкірою пробіотиками з пероральним прийомом корисних бактерій.

«Разом пероральні добавки та пробіотики для місцевого застосування корисні для шкіри обличчя й тіла. В ідеалі б’юті-рутіна передбачає і те, й інше», – каже лікар Радж.

Звичайно, самі по собі пробіотики – не чарівні пігулки, які за раз зможуть створити з вашою шкірою диво. Зі слів лікаря Агін і лякаря Патель, слід прибрати зі свого раціону цукор та молочні продукти, їх слід замінити на овочі, фрукти, а також цілозернові продукти, що містять клітковину, яка живить здорові кишкові бактерії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також