Секретний компонент: пробіотики та пребіотики

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Секретный компонент: пробиотики и пребиотики

Останнім часом вчені все частіше говорять про роль мікробіому та його вплив на наше самопочуття й зовнішній вигляд. На цій хвилі пробіотики стали справжнім трендом. Їхній ринок швидко зростає, і все більше людей хочуть покращити здоров’я за допомогою пробіотичних добавок.

Чим пробіотики та пребіотики відрізняються один від одного, і що необхідно знати, перш ніж замовити на IHerb заповітну баночку, – розповідає редакція Beauty HUB.

Що таке пробіотики та як вони працюють?

Секретний компонент: пробіотики та пребіотики

Пробіотики – це комплекс живих мікроорганізмів, переважно бактерій, які, якщо вірити рекламі, дуже корисні для здоров’я. Дійсно, пробіотики допомагають заселити наш кишківник корисною мікрофлорою, а від її збалансованості залежить наш імунітет. Який пробіотик краще, з чого починати знайомство з ними і чи варто взагалі приймати добавки? Ось кілька підказок від спеціалістів.

 Пробіотики умовно поділяються на дві групи: лактобактерії та біфідобактерії. На їх основі і створюються препарати й БАДи для прийому внутрішньо. Крім того, знайти пробіотики можна в ферментованих або непастеризованих продуктах, зокрема в йогурті, кефірі, квашеній капусті, кімчхи, сирі, квасі та місо-пасті. Пробіотики не є панацеєю, але недооцінювати їх теж не варто. У певні моменти організм потребує їхньої підтримки.

Секретний компонент: пробіотики та пребіотики

Зі слів нью-йоркської дієтологині Джини Кітлі, пробіотики справді допомагають нашому організму. «Вони впливають на стабілізацію захисного бар’єра в кишківнику. А він, у свою чергу, не дає поганим бактеріям прикріпитися до стінок кишківника. Таким чином, пробіотики витісняють і пригнічують патогенну мікрофлору та стимулюють імунну відповідь. Ще вони сприяють виробленню вітаміну К2. Він важливий для підтримки здоров’я кісткової тканини та суглобів».

Дієтологиня та прессекретарка Американської академії харчування та дієтології Соня Анджелоне додає, що пробіотики допомагають знизити рівень холестерину, сприяють зниженню захворюваності на ГРВІ та нормалізують вагінальну мікрофлору.

Що таке пребіотики та чому вони важливі?

Термін «пребиотики» часто виникає там, де згадуються пробіотики. І вони справді пов’язані один з одним. Пребіотики – це складні вуглеводи, які ми не перетравлюємо, але які використовуються як паливо для бактерій, у тому числі для пробіотиків в кишківнику. По суті пребіотики – це їжа для пробіотиків. Знайти їх можна в спаржі, бананах, часнику та цибулі.

Чи обов’язково приймати пробіотики як добавку?

Секретний компонент: пробіотики та пребіотики

«Пробіотики можна отримувати з їжі, тому не обов’язково приймати їх як добавку, – каже Джина Кітлі. – Особисто я віддаю перевагу виключно харчовим джерелам. Але бувають періоди, коли наш організм справді потребує підкріплення ззовні». Один із таких випадків – прийом антибіотиків. «Заселення кишківника «добрими» бактеріями допоможе позбутися діареї та закрепу після прийому антибіотиків», – розповідає Кітлі.

Що потрібно шукати у пробіотичних добавках?

«Якщо ви не знаєте, якого конкретно типу пробіотика потребує ваш організм, просто шукайте пробіотики широкого спектру, які містять мікс різних штамів бактерій, – рекомендує дієтолог Бет Уоррен, автор книги «Жити справжнім життям зі справжньою їжею». – У вашому кишечнику живуть мільярди бактерій, тому, приймаючи добавки з різними штамами, ви будете впевнені, що не перестараєтесь із якимось одним або не пропустите певного вигляду».

Джина Кітлі теж наголошує на важливості пошуку добавок з різноманітними бактеріальними штамами, щоб тримати під контролем надмірне зростання якогось одного виду. «Налягаючи на певний штам пробіотиків, ми можемо послабити інші їхні види», – підкреслює Джина.

Під час вибору пробіотичної добавки фахівці рекомендують брати до уваги такий параметр, як CFU. Він вказує на кількість життєздатних, активних бактерій, що містяться у кожній капсулі або пігулці. Чим вище СFU, тим ефективніший пробіотик. Вибирайте добавки зі значенням СFU щонайменше 15 мільярдів.

Підписуйтесь на наш Viber і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також