Важливий момент: у якому порядку наносити засоби з догляду за шкірою

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Навіть якісні засоби з догляду за шкірою не гарантують результат, якщо ви неправильно їх використовуєте. Розповідаємо, в якій послідовності наносити ваші улюблені продукти.

Догляд за шкірою – справа нелегка, особливо, якщо ви новачок. Між тонерами, сироватками, зволожуючими засобами для ранку й нічними кремами, ретиноїдами, кислотами та оліями, які є на б’юті-ринку так складно розібратися. А тут ще спробуй знати, коли саме використовувати ту олію, яку ви недавно придбали в такій гарній пляшці.

Якщо ви не знаєте, як правильно використовувати засоби з догляду за шкірою, то домогтися гарних результатів буде досить непросто. У міру того, як ви додаєте нові засоби на свою ванну полицю, ваш ритуал краси може швидко перетворитися в реальну версію заплутаної математичної задачі: чим більше доданків, тим складніше скласти формулу.

Ось у чому справа: якщо ви застосовуєте ваші продукти в неправильному порядку або якщо ви поєднуєте невідповідні засоби разом, то у підсумку можете зробити ваші продукти неефективними, або, що ще гірше, зіпсувати шкіру.

Але як правильно користуватися всіма цими б’юті-засобами? У якому порядку що наносити? Ми знаємо відповідь.

Засіб для вмивання

Вранці потрібно лише використовувати засіб для вмивання, а ввечері, якщо ви користуєтеся водостійкою косметикою, шкірі потрібне більш ретельне очищення. Його називають подвійним, тому що вам доведеться використовувати два засоби. Наприклад, спочатку використовуйте двофазну рідину, гідрофільну олію або молочко, а потім вмивайтеся з гелем або пінкою. При легкому макіяжі можна обмежитися й одним засобом для демакіяжу. Якщо ви не наносите макіяж, але користуєтеся водостійкими сонцезахисними кремами, шкірі також знадобиться двоетапне очищення.

Ексфоліант

Ми пам’ятаємо, що використовувати скраби й пілінги варто не частіше 2-х разів на тиждень. Але враховуючи те, що ексфоліація необхідна, важливо визначити для неї правильне місце. Це повинен бути другий етап відразу після очищення. Пілінг видалить усі ороговілі клітини й дозволить всім наступним за ним засобам для догляду проникнути в шкіру глибше. В результаті ви отримаєте посвіжіле обличчя та рівніший рельєф й тон шкіри. Пілінги на основі кислот наносяться тільки на суху шкіру, маски-пілінги теж, в той час як деякі скраби рекомендують наносити на вологе обличчя. Уважно читайте інструкції до своїх засобів.

читайте також

Тоніки

Колись тоніком називали спиртовмісні рідини, які до біса дратували обличчя. Але сучасні тонери, есенції й тоніки наповнені або ніжними, зволожуючими інгредієнтами, які живлять суху шкіру, або хімічними відлущувальними компонентами для лікування акне або контролю сальних залоз. Вони не призначені для того, щоб діяти весь день, як креми. По суті, вони просто виконують роль підкладки під креми, готуючи шкіру, аби інгредієнти інших засобів для догляду краще засвоювалися.

Спецзасоби

Сироватки – це третій / четвертий етап. По суті, цей продукт є надзвичайно концентрованим складом поживних речовин, зволожувачів і антиоксидантів, які дійсно покращують здоров’я вашої шкіри. Люди часто відмовляються від їх використання, але, чесно кажучи, вони як супергерої для вашої шкіри. Якщо ви введете їх у свій ритуал по догляду, ви помітите різницю.

Різні види сироваток варто застосовувати в різний час доби.

  • Ранок: сироватки з вітаміном С краще застосовувати вранці, бо вони захищають вашу шкіру від запалень та ушкоджень, викликаних вільними радикалами протягом дня, а також освітлюють шкіру та освітлюють пігментні плями. Сироватки з саліцилової кислотою й ніацінамедом, гіалуроновою кислотою та оліями можна застосовувати й уранці, й увечері, бо вони допомагають контролювати роботу сальних залоз і зволожують шкіру, що добре в будь-який час доби.
  • На ніч: оберіть сироватку, наповнену відновлювальними компонентами, наприклад, ретинолом або гіалуроновою кислотою, які мають омолоджувальний ефект, надають шкірі пружності та зберігають її гідроліпідний баланс під час сну. Якщо ви використовуєте засоби від прищів або засоби проти старіння, які можуть викликати сухість і роздратування, ви спочатку повинні підготувати свою шкіру, дати їй якомога більшої кількості вологи.

Також на цьому етапі використовуються тканинні маски.

Креми для очей

Креми для очей, як правило, легші й тонші, ніж зволожуючі креми для обличчя, тому обов’язково наносьте їх, перш ніж наносити на шкіру всі інші креми й олії. Основне правило при нанесенні засобів із догляду за шкірою – наносити найлегші спочатку й найщільніші формули вкінці, бо більш тонкі продукти не можуть проникати через бар’єр, створений «важкими» засобами.

Вранці приголомшливо діють склади з кофеїном, особливо ті, що з аплікаторами-ролерами. Кофеїн сам по собі прибирає набряклість і темні кола, а маленька кулька з холодної сталі допоможе зробити додатковий масаж, який виведе зайву рідину. Увечері варто використовувати засоби для анти-ейдж. Багато хто думає, що їх нічний крем для очей повинен містити якийсь ретинол, щоб запобігти появі зморшок, але насправді ділянка навколо очей делікатна й схильна до ризику появи висипу та роздратування, тому потрібно бути більш передбачливими. Ви можете – і повинні! – використовувати ретинол навколо очей, але краще наносити ретиноїди на все обличчя, а не просто обробляти його ділянки.

Засоби для точкового лікування

Якщо ви страждаєте від акне або пігментації, на цьому етапі варто використовувати засоби для лікування цих проблем. В ідеалі ви повинні застосовувати свої точкові продукти (будь то від прищів, шрамів або темних плям) вночі, оскільки саме тоді ваше тіло працює щосили, щоб відновити шкіру. Але, якщо ви ввечері вже використовували тонік для боротьби з прищами і / або плануєте наносити ретинол, то перенесіть точкове лікування на ранок, щоб не дратувати шкіру зайвий раз. Просто переконайтеся, що ви використовуєте їх перед зволожуючим засобом, щоб активні компоненти дійсно могли проникнути в вашу шкіру й творити дива.

Зволожуючий крем

Зволожуючий крем не тільки наповнює вашу шкіру вологою, але і допомагає утримувати всі продукти під захисною мантією, щоб зробити інгредієнти нанесених до цього засобів, ще більш ефективними.

Примітка: обов’язково наносьте зволожуючий крем навколо засобів для точкового лікування акне, а не прямо на них, щоб випадково не витерти препарат.

Вранці краще використовувати більш легкі текстури, які будуть підтримувати гідроліпідний баланс. Увечері вам потрібно наносити більш щільну формулу з інгредієнтами, які націлені на відновлення шкіри.

Ретиноїди

Якщо ви новачок у ретиноїдах – це загальний термін для всіх похідних вітаміну А, включаючи ретинол – почніть із маленької концентрації. Це зменшить початковий період адаптації шкіри і скоротить ризик появи подразнень і лущення. Краплі розміром із горошину раз на тиждень буде достатньо. Спочатку використовуйте раз на тиждень протягом одного тижня, потім – дві ночі на тиждень протягом ще двох тижнів, далі – три ночі на тиждень протягом трьох тижнів, а потім щоночі до нескінченності.

Пропустіть цей крок, якщо ви вже використовуєте нічний крем із ретиноїдами, оскільки подвоєна концентрація не зробить його більш ефективним – вона просто викличе запалення.

Олії для обличчя

Олії для обличчя є окклюзивними, тобто вони герметизують всі інгредієнти й вологу, які ви щойно нанесли на ваше обличчя, щоб вони не випаровувалися так швидко. Самі по собі олії не зволожують, але, коли ви наносите їх на продукти з догляду за шкірою, олії допомагають підвищити їх ефективність, а також роблять шкіру більш м’якою й гладкою. Просто переконайтеся, що завжди, завжди, застосовуєте їх в останню чергу.

Сонцезахисний крем

Добре, так, ми сказали, що олії йдуть останніми, але технічно сонцезахисний крем – це останній крок вранці. Навіщо? Абсолютний мінімальний рівень SPF, який вам потрібен – це SPF 30. Якщо ви цього не робите, у вас будуть проблеми з передчасним старінням, погіршенням стану шкіри, якщо є пігментація або шрами від вугрової висипки. Крім того, ви будете в групі підвищеного ризику розвитку раку шкіри.

Пам’ятайте, всі ці кроки опційні. Ключовий, або базовий догляд, складається з чотирьох етапів: очищення, тонізація, зволоження й захист від сонця.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також