Питання нутриціологу: чи настільки шкідливе червоне м’ясо, як про нього кажуть

Червоне м’ясо, біле м’ясо, м’ясо риби − навколо розмов про м’ясо величезна кількість стереотипів. Чи є у вас подружка, яка зовсім відмовилася від м’яса? А такі, хто майже не їдять червоне й кажуть, що краще себе почувають? Редакція Beauty HUB підняла важливу тему користі та шкоди червоного м’яса для того, щоб дізнатися, хто правий, а хто помиляється. В якості запрошеного експерта − дипломований нутриціолог ірландського Institute of Health Sciences, а також засновниця школи правильного харчування theBODY school Софія Рожко.

 

BH: Існує дослідження, яке стверджує, що вживання червоного м’яса підвищує ризик розвитку раку. Також є ряд досліджень, які пов’язують вживання жирного м’яса з розвитком таких хвороб, як діабет і захворювань серцево-судинної системи. Чи настільки небезпечне червоне м’ясо?

СР: Це не дослідження, а висновок ВООЗ, і таких висновків величезна кількість за різними напрямками. Рак та інші перераховані вище захворювання − це комплексна проблема. Справа не тільки в м’ясі. Якщо раціон людини багатий на насичені жири, а це м’ясо, масло, сало, то підвищується ризик серцево-судинних захворювань, в тому числі й діабету. Підвищується холестерин низької щільності, і через це падає чутливість клітин до інсуліну. Так з’являється ризик розвитку серцево-судинних захворювань, діабету й раку. Виходить, що ці захворювання не є результатом вживання одного лише червоного м’яса.

BH: Свинина ж шкідливіша за телятину? Чому?

СР: Так, свинина шкідливіша за телятину, тому що там більше насичених жирів, і вживання свинини слід мінімізувати.

BH: Яку кількість м’яса в грамах необхідно вживати на тиждень? Чому?

СР: Дві-три порції м’яса на тиждень. Звичайно, це може різнитися від того, чи займаєтеся ви активно спортом, чоловік ви чи жінка та який спосіб життя ведете. Але загалом двох-трьох порцій м’яса цілком достатньо. І м’ясо може бути будь-яким.

Якщо не можна вживати червоне м’ясо через підвищений холестерин, то це може бути біле м’ясо, однак там менше заліза. У такому випадку, можливо, краще урізноманітнити раціон так: біле м’ясо + морепродукти й тунець. Слід зазначити, що тунець є майже повною альтернативою червоному м’ясу.

BH: Чи є все-таки хоч якась користь від червоного м’яса? І яка саме? Й чому в деяких країнах (Греція, Японія) вживають дуже багато червоного м’яса (особливо свинини), але живуть довго − це парадокс?

СР: Є країни, що харчуються в основному лише свининою. Ми, українці, також локально й історично вживали раніше цей вид м’яса більш активно. Уявімо село 60-х: його населення вживало свинину тільки тому, що це був калорійний продукт, а людям просто не вистачало калорій у продуктах.

Зараз же у всьому світі йде надлишок калорійності, й ми не потребуємо таке калорійне м’ясо, тому що джерел енергії стало набагато більше. Тому мінімізація вживання свинини та іншого м’яса, настільки ж насиченого жирами, підтримується в усьому світі.

На захист червоного м’яса також хочу сказати, що воно містить величезну кількість заліза, й у заліза з червоного м’яса засвоюваність краща за будь-які інші продукти. Припустимо, в яблуці також міститься залізо, але воно 2-х валентне, а не 3-х, як у м’ясі. І якщо у людини спостерігається дефіцит цього елемента, то вживанням одних лише яблук цю проблему кардинально не вирішити.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також