Родіола рожева має кілька назв, в тому числі «золотий корінь». Вона якнайкраще підходить рослині, адже в її корені міститься понад 140 активних речовин. Сьогодні родіолу вживають у вигляді настоянки, екстракту, БАДа, з сухої сировини можна зробити відвар. Розповімо, в чому користь родіоли, як застосовувати золотий корінь, які існують протипоказання до його використання.
Родіола рожева: користь для жінок і чоловіків
- Ефективна в боротьбі зі стресом і депресією
У складі родіоли рожевої високий відсоток розавіну і салідрозиду, які знижують тривожність, не допускають її перетворення на депресію. Золотий корінь допомагає в стресових ситуаціях, при моральному виснаженні, усуває симптоми вигоряння, які проявляються у людей, що перебувають у стані хронічного стресу. По суті, родіола – природний антидепресант, завдяки якому можна підвищити емоційну стабільність.
- Усуває симптоми розумової втоми, покращує роботу мозку
За деякими дослідженнями, після двомісячного курсу родіоли можна не тільки підвищити настрій, когнітивні функції, пам’ять, продуктивність мозку, але і поліпшити якість життя. Дослідження також показали, що при прийомі золотого кореня діє накопичувальний ефект, згодом людина помічає, що її розумові здібності покращали.
- Поліпшує фізичний стан, зберігає енергію
Згідно з результатами досліджень, після прийому настойки родіоли рожевої підвищується витривалість. Це пов’язано, скоріше, з тим, що завдяки золотому кореню мозок стає менш сприйнятливим до напруження.
- Підвищує чутливість організму до інсуліну
Саме тому родіолу рекомендують приймати хворим на цукровий діабет з метою нормалізації цукру в крові. Важливо підібрати правильне дозування золотого кореня разом з ендокринологом.
- Здатна боротися з раковими клітинами
Салідрозид – головний компонент родіоли – здатні запобігати росту ракових клітин у товстій кишці, сечовому міхурі, печінці та молочній залозі. Саме такі результати лабораторних досліджень рослини, а ось дані про проведення тестів за участю людей поки не оприлюднено.
- Сприяє омолодженню, покращенню якості шкіри
Екстракт родіоли рожевої присутній у складі багатьох косметичних засобів для догляду. Серед корисних властивостей для шкіри: активація клітинного метаболізму, кисневого обміну, протизапальна дія, надання шкірі тонусу і сяйва, розгладжує дрібні зморшки.
- «Спаситель» в період менопаузи у жінок й андропаузи у чоловіків
Настоянку золотого кореня часто рекомендують жінкам, які перебувають у передменопаузі. У цей період знижується енергія та працездатність, стресостійкість, виникають дратівливість і депресія. Чоловіки також страждають від зниження рівня тестостерону і лібідо, здатності до запліднення. Саме з цими проблемами допоможе впоратися родіола рожева.
Протипоказання родіоли рожевої
- гіпертонічний криз;
- серцева недостатність;
- внутрішньочерепний тиск;
- епілепсія;
- органічні ушкодження мозку;
- лихоманка;
- вагітність, грудне вигодовування.
Родіола рожева: застосування
Оптимальна денна доза родіоли рожевої – 300-600 мг, але починати прийом краще з меншого дозування – 150 г, поступово збільшуючи. Приймають натщесерце, за пів години до їди. Спортсменам рекомендується пити настоянку золотого кореня за годину до початку тренування.
Настоянка родіоли рожевої перед прийомом розводиться водою: 5-10 крапель на 50 мл води. Пити в такому вигляді можна двічі на день: вранці та не менше, ніж за 4 години до того, як ляжете спати. А ось екстракт золотого кореня можна приймати без розведення. Курс має становити не більше 20 днів, а кількість прийомів в день – 3 рази.
Купіть в аптеці траву родіоли рожевої та приготуйте корисний відвар. Залийте 10 г трави склянкою окропу, настоюйте 4 години, процідіть. Готовий напій вживають двічі на день в загальному об’ємі 150 мл.
Особливу увагу варто приділити якості продукту, тому уважно читайте склад екстракту родіоли рожевої, вказаний на етикетці. Так, у натуральному продукті повинні бути розавін – 3% і салідрозід – 1%.
Підписуйтесь на наш Viber і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!