Родіола рожева: ТОП-7 причин використовувати цілющий екстракт

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Родіола рожева: ТОП-7 причин використовувати цілющий екстракт

Родіола – це рослина з гірських холодних районів Європи й Азії, яке в деяких країнах навіть занесена до Червоної книги. Екстракт родіоли вважається адаптогеном, що дозволяє організму долати стреси-фактори: фізичні, психологічні, інфекційні, хімічні, фактори старіння і багато інших.

Родіола рожева має кілька назв, в тому числі «золотий корінь». Вона якнайкраще підходить рослині, адже в її корені міститься понад 140 активних речовин. Сьогодні родіолу вживають у вигляді настоянки, екстракту, БАДа, з сухої сировини можна зробити відвар. Розповімо, в чому користь родіоли, як застосовувати золотий корінь, які існують протипоказання до його використання.

Родіола рожева: користь для жінок і чоловіків

Родіола рожева: ТОП-7 причин використовувати цілющий екстракт

 • Ефективна в боротьбі зі стресом і депресією

У складі родіоли рожевої високий відсоток розавіну і салідрозиду, які знижують тривожність, не допускають її перетворення на депресію. Золотий корінь допомагає в стресових ситуаціях, при моральному виснаженні, усуває симптоми вигоряння, які проявляються у людей, що перебувають у стані хронічного стресу. По суті, родіола – природний антидепресант, завдяки якому можна підвищити емоційну стабільність.

 • Усуває симптоми розумової втоми, покращує роботу мозку

За деякими дослідженнями, після двомісячного курсу родіоли можна не тільки підвищити настрій, когнітивні функції, пам’ять, продуктивність мозку, але і поліпшити якість життя. Дослідження також показали, що при прийомі золотого кореня діє накопичувальний ефект, згодом людина помічає, що її розумові здібності покращали.

 • Поліпшує фізичний стан, зберігає енергію

Згідно з результатами досліджень, після прийому настойки родіоли рожевої підвищується витривалість. Це пов’язано, скоріше, з тим, що завдяки золотому кореню мозок стає менш сприйнятливим до напруження.

 • Підвищує чутливість організму до інсуліну

Саме тому родіолу рекомендують приймати хворим на цукровий діабет з метою нормалізації цукру в крові. Важливо підібрати правильне дозування золотого кореня разом з ендокринологом.

Родіола рожева: ТОП-7 причин використовувати цілющий екстракт

 • Здатна боротися з раковими клітинами

Салідрозид – головний компонент родіоли – здатні запобігати росту ракових клітин у товстій кишці, сечовому міхурі, печінці та молочній залозі. Саме такі результати лабораторних досліджень рослини, а ось дані про проведення тестів за участю людей поки не оприлюднено.

 • Сприяє омолодженню, покращенню якості шкіри

Екстракт родіоли рожевої присутній у складі багатьох косметичних засобів для догляду. Серед корисних властивостей для шкіри: активація клітинного метаболізму, кисневого обміну, протизапальна дія, надання шкірі тонусу і сяйва, розгладжує дрібні зморшки.

 • «Спаситель» в період менопаузи у жінок й андропаузи у чоловіків

Настоянку золотого кореня часто рекомендують жінкам, які перебувають у передменопаузі. У цей період знижується енергія та працездатність, стресостійкість, виникають дратівливість і депресія. Чоловіки також страждають від зниження рівня тестостерону і лібідо, здатності до запліднення. Саме з цими проблемами допоможе впоратися родіола рожева.

Протипоказання родіоли рожевої

 • гіпертонічний криз;
 • серцева недостатність;
 • внутрішньочерепний тиск;
 • епілепсія;
 • органічні ушкодження мозку;
 • лихоманка;
 • вагітність, грудне вигодовування.

Родіола рожева: застосування

Родіола рожева: ТОП-7 причин використовувати цілющий екстракт

Оптимальна денна доза родіоли рожевої – 300-600 мг, але починати прийом краще з меншого дозування – 150 г, поступово збільшуючи. Приймають натщесерце, за пів години до їди. Спортсменам рекомендується пити настоянку золотого кореня за годину до початку тренування.

Настоянка родіоли рожевої перед прийомом розводиться водою: 5-10 крапель на 50 мл води. Пити в такому вигляді можна двічі на день: вранці та не менше, ніж за 4 години до того, як ляжете спати. А ось екстракт золотого кореня можна приймати без розведення. Курс має становити не більше 20 днів, а кількість прийомів в день – 3 рази.

Купіть в аптеці траву родіоли рожевої та приготуйте корисний відвар. Залийте 10 г трави склянкою окропу, настоюйте 4 години, процідіть. Готовий напій вживають двічі на день в загальному об’ємі 150 мл.

Особливу увагу варто приділити якості продукту, тому уважно читайте склад екстракту родіоли рожевої, вказаний на етикетці. Так, у натуральному продукті повинні бути розавін – 3% і салідрозід – 1%.

Підписуйтесь на наш Viber і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також