1. Заломи на лобі
Спочатку це тонкі горизонтальні лінії, а пізніше — помітні глибокі зморшки. Хтось позбавляється їх за допомогою уколів, що, на жаль, не завжди вдається вдало. Комусь звичніше масаж і косметика. Згодом шкіра перестає утримувати вологу, тому найліпший спосіб запобігти ранній «смугастості» лоба — регулярне зволоження. Сухість провокує появу заломів та зморшок у першу чергу.
2. Темні кола та «гусячі лапки»
Тонка шкіра в ділянці навколо очей є найсприйнятливішою до зовнішніх чинників. Недостатній догляд, стреси, недосипання, спосіб життя та шкідливі звички — все це миттєво відбивається на стані шкіри як навколо очей, так і всього обличчя. Проти набряклості допомагає кофеїн у комплексі з фітоекстрактами. Щоб згладити заломи в куточках очей і повернути шкірі сяйливість, потрібні вітамін С, ретинол, пептиди, гіалуронова кислота, коензим Q10. Для шкіри обличчя ці компоненти також будуть корисні. Шукайте їх робочі версії в антивікових продуктах космецевтичних брендів, таких як Medik8, La Roche-Posay, Eucerin.
3. Носогубні складки
Вік видає не стільки наявність складок, скільки їхня глибина. З’явитися вони можуть з різних причин навіть у юності, особливо за активної міміки. Якщо хочете відкласти цей момент або прибрати перші прояви складок, приступайте до дій зараз. Потім розгладити ці зморшки буде складніше. Використовуйте масажери або робіть ручний масаж щонайменше 3–4 рази на тиждень. Додайте до догляду засоби з гіалуроновою кислотою та колагеном. Позбутися глибоких і виражених носогубних зморшок допомагають лише біоревіталізація та філери.
4. Нерівний тон і пігментні плями
Найпростіший і найефективніший спосіб запобігти появі темних плям — наносити засоби з SPF щоразу перед виходом на вулицю незалежно від погоди. Якщо колір обличчя вже став нерівним, допоможуть креми з освітлювальним ефектом. Ультрафіолет провокує фотостаріння та пігментацію, так що намагайтеся не перебувати довго під сонцем і завжди захищайте шкіру.
5. Зміни овалу обличчя
Нерідко контури, що «попливли», — це результат спадковості або способу життя. А ще це може бути ознакою гормонального збою. У цьому випадку не завадить консультація лікаря. Ідеальною профілактикою провисання зони підборіддя вважається лицьова гімнастика, масаж ролером та скребком гуаша. Використання косметики з ефектом ліфтингу теж важливе, але не чекайте чудес. Якщо птоз виражений, допоможе тільки контурна пластика.
6. Ослаблена шкіра шиї та декольте
Шия — одна з найрухливіших частин тіла. Будь-які рухи впливають на її шкіру так само, як і активна міміка — на обличчя. Про зону шиї та декольте під час догляду часто забувають. В результаті не змушують на себе чекати кругові зморшки та втрата еластичності. Щоразу, коли доглядаєте за обличчям, наносіть крем на шию та зону декольте. Слідкуйте за плечима та положенням голови, оскільки сутулість додає складки. Сьогодні «кільця» на шиї — бич усіх поколінь. У багатьох вони з’являються через постійну сутулість під час сидіння в смартфонах. До речі, синє світло від екранів само по собі негативно впливає на стан шкіри.
7. В’ялість і сухість шкіри рук
Шкіру рук називають другим індикатором віку після ділянки навколо очей. Не дарма радять берегти її змолоду. Втрата еластичності та пружності, заломи, стягнутість, пігментні плями — наслідки недостатнього догляду, грубої роботи та природного перебігу часу. Подовжуйте молодість шкіри рук за допомогою кремів та масок. Під час будь-якої роботи по дому надягайте захисні рукавички, а взимку — теплі. Акуратний манікюр візуально робить вигляд рук свіжим та скидає роки.
Як уповільнити старіння
Час і природа беруть своє, але й ми самі часто підкладаємо дров у багаття. Крім природних чинників, на старіння шкіри впливає низка інших факторів:
- спадкова схильність — коли швидке старіння закладено в генетичному коді, а несприятливі зовнішні чинники та недостатній догляд за собою лише прискорюють процес;
- гормональні порушення, які потребують втручання фахівця;
- хронічне безсоння, стреси, ненормований режим праці та відпочинку;
- нездорове харчування, недостатнє споживання води, шкідливі звички;
- тривале перебування на сонці без належного захисту;
- неправильний підбір доглядальної косметики.
Щоб довго підтримувати молодість, потрібно вирішувати проблеми не лише шкіри, а й усього тіла у комплексі. Висипайтеся, ведіть здоровий спосіб життя, правильно харчуйтеся та пийте достатньо води — ось програма-мінімум на додаток до б’юті-догляду.
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!