Поняття фастінг (з англ. — голодування) декілька років тому увійшло до лексикону багатьох адептів здорового способу життя. Цей термін означає спеціальний режим харчування, у межах якого необхідно регулярно на певну кількість часу (12, 16 або навіть 20 годин) повністю відмовлятися від їжі. Існує безліч досліджень, які доводять користь фастінгу для фігури, здоров’я, якості шкіри й навіть роботи мозку. Усе пояснюється тим, що нашому організму час від часу необхідно давати можливість самостійно оздоровитися (а робить він це дуже успішно!). Після того, як фастінг став новою філософією чи не всіх знаменитостей, це поняття перекочувало і в б’юті-індустрію.
Що таке скін фастінг
У косметологічній площині фастінг передбачає тимчасову відмову від деяких або всіх відразу засобів для догляду за шкірою. Суть методу полягає в тому, щоб дати можливість шкірі самостійно відновитися.
«Наша шкіра — дуже розумний орган, і багато хто недооцінює її можливості», — коментує засновниця японського косметичного бренду Mirai Clinical Коко Хаясі, яка запропонувала термін скін фастінг.
Як працює скін фастінг
Наше тіло покриває ціла армія мікроорганізмів, які утворюють невидиму захисну оболонку на шкірі — мікробіом. Певні види цих мікроорганізмів мають здатність боротися з подразниками, а деякі — оновлюють клітини шкіри і природним чином відлущують ороговілі часточки. Тобто мікробіом — це ідеальний помічник шкіри, даний нам природою, а косметика має лише підсилювати його універсальну дію. Але в сучасних реаліях усе відбувається трошки по-іншому.
Очищувальні засоби, ексфоліанти, зволожувальні креми, маски та олії, які ми у незліченній кількості наносимо на шкіру, можуть призупиняти роботу мікробіому. У захисної мантії нашої шкіри відпадає потреба відновлювати шкіру, адже за неї все це робить косметика. Це призводить до того, що з часом шкіра сама по собі стає надто вразливою і залежною від доглядальних засобів.
Теорія скін фастінгу полягає в тому, щоб на певний час дати шкірі спокій і дозволити мікробіому попрацювати над якістю і здоров’ям шкіри самостійно, а сальним залозам — природним чином налагодити процес зволоження. Подібно до інтервального голодування у харчуванні: під час відмови від косметики властивості природних механізмів організму розкриваються на повну.
Як робити скін фастінг
Скін фастінг — метод дуже індивідуальний. Хтось відмовляється абсолютно від усіх косметичних засобів, а комусь достатньо впродовж певного проміжку часу пропускати якийсь один з етапів догляду. Усе залежить від стану шкіри, вашого способу життя й косметики, яку ви використовуєте.
Найбільш поширений вид скін фастінгу — перехід на базову систему догляду. Тобто впродовж певного проміжку часу використовувати лише засіб для вмивання, тонік та зволожувальний крем. Дерматологи стверджують, що перше враження від такого кроку може бути негативним: під час скін фастінгу шкіра стягується, пересихає і всіляко натякає на те, щоб дати їй більше зволоження. Але, як запевняють косметологи, це абсолютно нормальна реакція. Головне — дочекатися моменту, коли шкіра згадає про природні механізми, і стан епідермісу за декілька днів почне покращуватися.
Скін фастінг можна також робити наступним чином: раз на якийсь проміжок часу пропускати абсолютно всі етапи догляду, просто вмиваючись чистою (бажано термальною) водою. Але зауважте, що в такі дні важливо відмовитися і від декоративної косметики.
Важливо розуміти, що процес відновлення мікробіому пов’язаний зі станом організму і, зокрема, харчуванням. Якщо ви хочете, аби захисні і зволожувальні механізми шкіри налагодилися і працювали на вас, важливо включити до раціону жирні кислоти, білки та антиоксиданти. Також необхідно випивати достатню кількість води на добу, щоб епідерміс не пересихав.
Перш, ніж стати на бік «косметичного голодування», варто усвідомити, що це не просто один з методів догляду за шкірою, а ціла філософія.
Кому варто спробувати скін фастінг
Найбільш корисним скін фастінг стане для юних дівчат. У молодому віці абсолютно всі процеси організму потенційно здатні працювати самостійно: шкіра зволожується завдяки системі роботи сальних залоз, а мікробіом відштовхує бактерії. Притуплюючи роботу природних систем шкіри, ми самі ж пришвидшуємо процес старіння.
Скін фастінг варто спробувати власницям чутливої та сухої шкіри. Періодично відмовляючись від косметики, ми уникаємо потенційних збудників запалень та почервонінь.
Медики запевняють, що «садити на дієту» шкіру корисно тим, хто відчуває, що жодна косметика не працює належним чином. Можливо, це сигнал про те, що ви перенаситили клітини і їм необхідно дати час на відпочинок.
Кому не можна пробувати скін фастінг
Медики не рекомендують скін фастінг тим, у кого є такі захворювання шкіри, як екзема, розацеа, мелазма тощо. Зазвичай для підтримання проблемної шкіри в хорошому стані необхідно безперервно використовувати певні активні компоненти і відмовлятися від них небезпечно. Фастінг для шкіри не рекомендований також людям із дуже жирною шкірою й діагнозом акне. Відмовившись від доглядальних засобів, ви можете випустити з-під контролю виділення себуму. Це може спричинити велику кількість висипань, рубці й навіть пігментні плями.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!