Склеротерапія є безопераційної методикою, за допомогою якої фахівці видаляють вени, уражені варикозом і йому подібними захворюваннями. Так, у вену вводиться спеціальний препарат – склерозант, який починає діяти на стінки вени. Поступово такі вени стають тоньшими і склеюються, таким чином вена перестає брати участь у загальному кровотоку. Перевага склеротерапії в тому, що це безопераційний метод, який не потребує особливих умов для її проведення. Але і у склеротерапії є мінус. Буває так, що після процедури вена може знову включитися у процес кровообігу в результаті прогресу варикозу. Фахівці використовують додаткові діагностики під час проведення такої процедури (УЗД, доплерографію, оклюзійну плетизмографію), щоб уникнути такої ситуації і закріпити результат. Обов’язково варто звертати увагу на фахівця, який буде робити її, адже на перший погляд процедура здається абсолютно простою, але тим не менш позитивного ефекту можна досягти тільки при кваліфікації та досвіді лікаря.
Склеротерапію застосовують для лікування ретикулярних вен і при телеангіектазіях – судинних зірочках.
Проводити склеротерапію краще в холодний період року, оскільки після її проведення є необхідність носити спеціальний компресійний одяг, наприклад, панчохи або колготки. Влітку така ситуація може викликати дискомфорт.
Проводить склеротерапію лікар-флеболог. Такі лікарі мають досить вузьку спеціалізацію і повинні постійно вдосконалювати свої навички. Під час процедури лікар вводить ліки в вену, за відчуттями – це як комариний укус, іноді може виникнути легка печія, але вона практично відразу проходить. Для проведення склеротерапії використовуються спеціальні тонкі голки або мікрокатетери. Після проведення ін’єкції лікар обмотає місце уколу еластичним бинтом, з яким потрібно буде ходити кілька діб. Відразу після процедури необхідно буде походити біля пів години. Через пару днів буде необхідний повторний візит до лікаря, щоб оцінити стан вен і дію препарату. Лікар призначить подальше лікування. Не завжди достатньо однієї процедури, щоб домогтися бажаного ефекту. Часто необхідно до п’яти сеансів, щоб закріпити ефект. Після процедури потрібно буде уникати тривалого сидіння або стояння, робити перерви для прогулянок пішки, протягом декількох тижнів виключити гарячі ванни і надмірні фізичні навантаження. Такі моменти дуже індивідуальні, тому варто обов’язково прислухатися до рекомендацій лікаря.
Хоча склеротерапія і є досить безпечним і затребуваним способом усунення проблем з венами, проте потрібно бути уважним, виконувати всі рекомендації лікаря і звертати увагу на свої відчуття. Склеротерапія не може гарантувати довічний результат, тому якщо ви провели таку процедуру, не нехтуйте профілактичними оглядами лікаря-флеболога. Він зможе оцінити прогрес після процедури і розповість, як закріпити ефект.
Підписуйтеся на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!