Знаменитий німецький штолен, який також називають дрезденським, – традиційна різдвяна випічка в багатьох європейських країнах. Зазвичай його печуть на початку Адвенту (різдвяний піст у католиків, який починається 1 грудня) і їдять малими шматочками до самого Різдва. День у день смак штолена стає тільки кращим.
В Україні цей солодкий апетитний кекс з великою кількістю цукатів, родзинок, горіхів і цукрової пудри став зимовою традицією всього декілька років тому, але не кожна господиня знає, як правильно його готувати. Якщо у вашій родині полюбляють новорічну випічку, рекомендуємо взяти на озброєння класичний рецепт різдвяного штолена від ведучого «Сніданку з 1+1» Руслана Сенічкіна.
Інгредієнти:
- сухофрукти, горіхи – 350 г;
- цукати – 150 г;
- молоко – 100 мл;
- тростинний цукор – 3 ст. л. + 1 ч. л.;
- ром – 200 мл;
- дріжджі – 15 г (1 упаковка);
- борошно – 450 г;
- жовток – 6 шт.;
- вершкове масло – 120 г;
- цукрова пудра – 100 г;
- ваніль – 1 ч. л.
Спосіб приготування
- Робимо опару. Беремо миску: кладемо борошно (3-4 ст. л.), додаємо тепле молоко, дріжджі, дрібку солі, тростинний цукор (1 ч. л.). Ставимо все в тепле місце на 20 хвилин. Коли опара підійшла, додаємо інші інгредієнти.
- В окремій посудині змішуємо 6 жовтків, розтоплене вершкове масло, 2.5 склянки борошна, тростинний цукор (3 ст. л.). Добре все перемішуємо і з’єднуємо з опарою. Додаємо борошно (2.5 склянки) і замішуємо тісто.
- Далі додаємо замочені в ромі сухофрукти, горіхи й цукати (попередньо замочуємо все за 2-3 доби). Перемішуємо.
- Кладемо тісто в миску і накриваємо рушником. Ставимо в тепле місце на 2 години.
- Через 2 години кладемо тісто на деко, робимо овал. Ребром долоні робимо «хвилю» зверху тіста.
- Ставимо у піч на 1 годину за 180 градусів.
- Зазвичай наприкінці штолен просочують розтопленим вершковим маслом з ваніллю та посипають цукровою пудрою для скоринки.
Смачного!
Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші відео-матеріали від Beauty HUB!