Статеве виховання: чи потрібно говорити про це із підлітками?

У чому користь статевого виховання?

Важливо розуміти, що секс-освіта – це не лише опис процесу розмноження, розташування та будови статевих органів. Сюди входить також корисна інформація, пов’язана з чоловічою та жіночою сексуальністю. Підліткам варто знати про вік згоди, правильну побудову щасливих сімейних стосунків і, звичайно, про безпечні та надійні способи контрацепції.

Прихильники секс-освіти наголошують на тому, що статеве виховання позитивно відбивається на кількості підліткових вагітностей – їх стає набагато менше. Плюс до цього знижується рівень зараження венеричними захворюваннями через правильне використання презервативів.

Як приклад – у Нідерландах, де дітям вже з дитячого садочка починають давати уроки статевого виховання, кількість підліткових вагітностей становить лише 2-3 випадки на тисячу. Однак противники секс-освіти продовжують наполягати на тому, що підлітків інформація про статеві стосунки розбещує і схиляє до більш ранньої зацікавленості інтимними темами.

Як справи в країнах Європи?

Батьки в Англії мають право не допускати своїх дітей до уроків статевої освіти, але такі заняття проводять у більшості шкіл. На уроках підліткам розповідають про анатомію людини, будову статевої системи, наслідки випадкових сексуальних зв’язків. Найчастіше надається інформація про способи контрацепції. Але педагоги нічого не говорять про психологічний бік інтимних стосунків.

У Шотландії серйозніше підходять до питання статевого вихованні підлітків. Програма секс-освіти, впроваджена в більшості шкіл, передбачає не тільки опис статевих стосунків, але також вчить дітей правильно вибудовувати сім’ю, розповідає про емоційні та чуттєві аспекти кохання. Якщо говорити про католицькі школи Шотландії, то там підлітків наполегливо закликають утримуватися від сексу до шлюбу, називаючи це єдиним надійним способом уникнути небажаної вагітності.

У Німеччині секс-освіта підлітків входить до компетенції уряду. Програма статевого виховання є обов’язковою для всіх учнів шкіл. Дітям розповідають про різні аспекти статевих стосунків, зокрема про особливості інтимного життя та небезпеку наразитися на сексуальне насильство. Велика кількість шкіл також пропонують уроки грамотного застосування засобів контрацепції підліткам обох статей.

Чи говорити з дітьми про секс удома?

Поки що далеко не всі батьки готові відкрито розмовляти зі своїми дітьми про такі пікантні речі, як статеві стосунки та контрацепція. Багато хто впевнений, що інтернет і без цього дасть підліткам потрібну інформацію. Дійсно, у всесвітній павутині є безліч порталів на тему сексу, а також хороші інтим-магазини – наприклад, секс-шоп SexToys. Проте фахівці вважають, що це не дуже гарне рішення – пускати все на самоплив.

Річ у тім, що саме доступ до інтернету і всієї наявної там інформації може негативно вплинути на крихкі дитячі уми. Звичайно, є варіант взагалі позбавити підлітка інтернету, але тоді він залишиться без корисної інформації, необхідної для навчання та розвитку. Що ж робити батькам? Розмовляти довірливо на пікантні теми, намагаючись давати максимально зрозумілі відповіді на питання про статеві стосунки, які цікавлять дитину.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram та не пропускайте найкорисніші матеріали на Beauty HUB!

читайте також
Читайте також