Такий різний стріп: що варто знати про популярний танцювальний стиль?

Олександра Лєднєва, педагог-хореограф з різних напрямів

з 14-річним досвідом, викладач зі стріпу

Олександро, на твою думку, чому зараз з кожним днем зростає кількість дівчат, які хочуть опанувати танцювальні напрями з чуттєвими, сексуальними рухами?

Більшість дівчат, які приходять до мене вчитися танцям, не йдуть за сексуальністю чи чуттєвістю. Вони приходять за новими відчуттями для себе, за новими відчуттями від себе. Приходять за красою, а вона у всіх в різних поняттях та відчуттях.

Зараз взагалі всі перестали відкладати свої бажання на потім… Хочуть танцювати – танцюють! Танці як терапія, добре відволікають, плюс фізична активність і можна виплеснути емоції.

Давай спочатку розберемося в поняттях. Стріп, стріп-пластика, High Heels – як їх розрізнити, в чому їх особливості?

Окремо виділю стріп-пластику. Вона вважається олд скулом для стріпа. Стріп-пластика повільна, складається з невеликої бази рухів, її можна танцювати в різному взутті. Як для вдосконалення окремих рухів, гнучкості окремих ділянок тіла – добре. Та як сам танець у плані різноманітності – її малувато.

Стріп вмістив у себе базу стріп-пластики (вдосконаливши її), а також багато базових рухів з contemporary (особливо технічні моменти рухів в партері (на підлозі). Дуже музикальний напрям, майже не танцюється на рівний рахунок 1-8 та просто ритм, тому можна більш цікаво обіграти окремі звуки, переходи, мелодії, слова, тона тощо. Стріп не привʼязаний тільки до сексуальних емоцій. Цей напрям танцюється в спеціальному взуті – воно так і називається: стріпи. Зазвичай 80% танцюється в партері (на підлозі), 20% зверху.

Хілс.  Найбільш помітна деталь, що відрізняє стилі, – це взуття. І саме з ним повʼязана різниця в базових рухах, переходах, балансах в такому взутті тощо. Хілс на 20% танцюється зверху, 80% – в партері.

Чому ти віддаєш перевагу стріпу і популяризуєш саме цей напрям, чим він для тебе особливий?

Бо він дійсно особливий. Мені дуже подобається, що він не обмежений рамками, а для творчості це дуже важливо. Стріп як жінка… може бути різним. Ліричним, драматичним, експериментальним, з гумором і сатирою тощо, а не тільки сексуальним, як склався стереотип про нього.

Стріп може бути швидким, повільним, з мʼякими рухами чи дуже різкими. В ньому можна використовувати весь потенціал та контроль тіла. Він музикальний, тобто музикально не примітивний, і забезпечує не тільки фізичний, але й інтелектуальний розвиток. Одним словом – цікавий. Ніколи не знаєш, що буде далі.

Як впливають танці зі стріпу на фігуру і на тіло в цілому?

Танці неймовірно круто впливають на опорно-рухову систему організму. Немає окремої ланки мʼязів, яка б взагалі не була задіяна. А гарно розвинене тіло – це довге, рухливе та якісне життя. Більшість людей навіть не уявляють, скільки мʼязів вони не використовують, не відчувають можливості свого тіла та як вони насправді можуть їм керувати. Більшість залишається на базових налаштуваннях, так би мовити: прокинувся, поїв, пішов, сів, ліг. А в нас стільки всього приховано сильного і прекрасного!

Те, що одразу помітно, коли людина активно танцює, – це підтягнуте тіло, не сковані рухи, витривалість. Вивчення нового змушує ваш мозок створювати нові нейронні звʼязки, як результат – розвиток навіть вашого мозку. Танці задають багато різних процесів, які 100% позитивно впливають на вас в цілому.

Чи потрібна для них певна фізична підготовка?

Особлива підготовка не потрібна, але, звісно, якщо у вас в житті зазвичай є фізична активність, може бути трошки легше. Головне – дати собі час і знайти гарного педагога, який поступово введе вас в світ танцю.

Яке взуття і форма потрібні для занять стріпом? Якщо ти новачок, що можна вдягнути на перші заняття?

На перші тренування можна приходити в носочках, та якщо є мета продовжувати, треба купувати стріпи. Стріпи – це спеціальне танцювальне взуття для цього стилю. Незважаючи на високий каблук та платформу, стріпи спеціально зроблені, щоб не навантажувати ніжки, та мають спеціальні скоси на платформі для технічного виконання рухів. Не треба їх боятися =)

На якому етапі підготовки вже можна думати про участь у змаганнях?

На це питання дуже складно відповісти, адже є люди, які гарно володіють своїм тілом, проте емоційно не готові брати участь у змаганнях. А є дівчата, які навпаки дуже туди хочуть, але фізично ще не готові. Має бути трошечки балансу. В цьому питанні раджу дослуховуватися до педагога.

Змагання – це такий досвід, який завжди залишиться в гарних спогадах. А можливо ви так закохаєтесь в сцену, що вона вас вже не відпустить.

Кому ти радиш брати в них участь?

Усім! Навіть якщо страшно – та всім страшно! Проте повинно бути розуміння, що треба дуже кропітливо працювати і це займе чимало часу, але ці відчуття того варті.

Як знайти межу між сексуальністю і вульгарністю при побудові танцю та власного образу?

Сексуальність – це стан людини на фізичному та емоційному рівнях. Тобто це не тільки про тіло, а ще й про інтелект та емоційний стан. Вміння сприймати себе та бачити красу навколо. Вміння відтворювати лінії, форми, образи. Це завжди щось про трошки прикрите від інших, навіть якщо люди оголені.

Вульгарність для мене, це коли окрім маху волосся, пари рухів стегнами і примітивного образу більше немає що показати, про що розказати. Коли дивишся декілька секунд і розумієш, що далі буде все те саме. Навіть дерево ніколи не колихається однаково. Невпевненість у собі зазвичай дає саме такий результат. З правильним підходом, часом і розвитком все це зникає.

Як розвивати у собі танцювальний смак?

Надивленість – це основне, та йдеться про надивленість не тільки в одному стилі танцю. Це різні танці, різне бачення. Загалом мистецтво в будь-якому його прояві: музика, література, живопис – все має бути різноманітним.

І найголовніше – моя величність Деталь. Деталі – це кінцеве оформлення картинки (танцю, образу тощо). Як діамантове кольє для вечірньої сукні. Все має бути прекрасно, від ваших основних рухів до руху вашого пальця.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також