Тейпування сідниць: замість тисячі присідань

Оскільки сьогодні існує багато різних методик і видів тейпів, щоб не заплутатися, ми звернулися до експерта Юлії Назарко (фізична реабілітологиня, міжнародна викладачка та інструкторка із кінезітейпування, міжнародна інструкторка фасціального тренінгу й краніосакральної остеопатії, дієтологиня, сертифікована пілатес-інструкторка, авторка книги Slim and health body, засновниця Julia Taping), яка нам і розповість, куди та як клеїти, навіщо точно це треба й чи можна, щоб завжди мати «попу як у Кім».

Юлія Назарко

− Наскільки популярна процедура тейпування сідниць?

− Процедура дійсно стала популярною зараз, оскільки більшість веде боротьбу за красиву попу, «як у Кім». Користь тейпування сідниць полягає не тільки в естетиці, а й у реабілітації проблем із тазостегновим суглобом, проблем із затисканням середнього сідничного м’яза, наприклад.

− Який ефект від процедури? Скільки разів потрібно провести тейпування, щоб побачити ефект? Скільки він триває?

− Ефект від процедури триває 3-5 днів, потім настає перерва 1-2 дні, весь курс складається з 3-4 процедур. Мета сеансів − змусити працювати м’язову пам’ять, проробляючи 3-4 процедури, наші м’язи запам’ятовують стан тонусу. Ми підтягуємо сідниці завдяки активізації сідничних м’язів, прибираємо в’ялість, якщо вона є, прибираємо, наприклад, при реабілітації, затискачі, спазми, тобто розслаблюємо м’яз. Або навпаки, якщо вона розслаблена − то скорочуємо.

− Зараз більшу частину процедур, якими збагачений косметологічний ринок, багато дівчат намагаються робити в домашніх умовах, наскільки кінезіотейпування сідниць складна процедура? Чи можна подивитися кілька відео або картинки-схеми й зробити все самій?

− Я влаштовую марафони схуднення, там показую, як робити тейпування сідниць. Чи важко робити собі? Звичайно, важко. По-перше, це ззаду, можна використовувати стілець, ну і, звичайно, краще мати навички. Хоча б розуміти, як працювати з тейпом, оскільки він дуже еластичний і дуже легко тягнеться, цим самим можна нашкодити собі. Найменше − травмувати шкіру, говорячи про гірше − можна нашкодити своїм м’язам.

− Наскільки тейпування сідниць відповідає поняттю «ціна-якість» у порівнянні з іншими подібними процедурами?

− Тейпування сідниць зручне, ви його зробили раз на тиждень, носите п’ять днів, два дні відпочиваєте, вам не потрібно ходити через день на процедури − тому це дуже ефективно. Але, звичайно, не варто забувати про те що потрібно робити вправи, працювати з м’язами, оскільки м’язи це запам’ятають, вони працюють, але для тривалого результату потрібно тейпування з чимось ще комбінувати.

− Які процедури або вправи можна замінити тейпуванням сідниць?

− Тейпування сідниць може допомогти в реабілітації, спорті. Те, чого, наприклад, можна досягати довго масажами, ми можемо зробити тейпом за певний курс. Плюс підтяжка сідниць, в’ялість, але, звичайно, комплексно тейпування та вправи працюють завжди добре.

− Чи є протипоказання до цієї процедури?

− Звісно є. Абсолютні − це онкологічні захворювання, тромбофлебіти, гнійні відкриті рани, також підвищена температура, озноб. До відносних: цукровий діабет, ниркова недостатність, серцева недостатність, ішемічна хвороба серця, також доброякісні утворення, алергічні реакції та проблеми з лімфовузлами.

− Чи буде ефект від тейпування, якщо не сильно напружуватися фізично та їсти смачно?

− Харчування − це 100% результату, тому харчування потрібно підключати точно. Можна просто собі іноді дозволяти робити чітміли, але не забувати про те, що якщо ми будемо їсти фаст-фуд, колу пити й тейпуватися, то нічого надприродного не буде, це не магічний пластир.

− Якщо брати процедуру тейпування сідниць як оздоровчу, з якими м’язовими проблемами можна розпрощатися?

− Дуже багато можна вирішити тейпуванням сідниць: спазм середнього сідничного м’яза, просто спазмування м’язів, сідничної «перетренованості», також часто бувають проблеми з тазобедерним суглобом після його заміни. Також можна прибрати ослабленість м’язів, тейпування допомагає після парезів, паралічів.

− Що головне у виборі майстра для проведення такої процедури?

− Головне, я вважаю, це вища освіта майстра. Тобто медична освіта, або реабілітаційне освіта. Також майстер повинен розуміти добре анатомію, біомеханіку, розбиратися в людині, пройти кваліфікований тест, курси, а не просто по відео вчитися, оскільки тейпом можна нашкодити. Потрібно дуже усвідомлено підходити до вибору майстра: не вибирати того, хто дешевше, а вибирати того, хто дійсно якісно працює.

− Розвійте 3-5 міфів про тейпування?

Перший − що це плацебо. Це далеко не так. Тейпи дійсно працюють із м’язами, вони працюють із нашим кровообігом, із нашими метричними зв’язками, й це ніяка не містика.

Другий − тейп обов’язково потрібно тягнути. Ні. Тейп навіть з нульовим натягом працює. Тому що ми його проклеюємо в нейтральному положенні, потім розтягуємо замість поклейки.

Третій − чим більше аплікацій, тим краще. Це теж маячня. Тіло навпаки любить менше аплікацій, 2-3 аплікації, максимум − 4.

Ще один міф − тейпи не працюють без масажів, вправ. Вони працюють, просто, якщо ми підключаємо комплекс, то у нас такого результату досягають швидше. Але працюють тейпи й одні.

Головний міф − тейпуванню можна навчитися по відео й все вміти робити. Ні, по відео навчитися не можна. Потрібно проходити курси, потрібно розуміти, як робити та що робити.

Існує величезна кількість різновидів тейпів і величезна кількість проблем, з якими кінезіотейпування допомагає впоратися. Цікаво знати, що навіть такий процес як тейпування не обійшовся без кольоротерапії, і кожен колір, який можна клеїти, має певні якості. Так, наприклад, рожевий колір, який найбільш часто можна побачити на дівчатах, викликає позитивні емоції у людини. Червоний колір фахівці намагаються використовувати для тих пацієнтів, які схильні до розпачу, адже саме він стимулює бажання швидше одужати. Блакитний або синій допомагають заспокоїтися, його часто використовують для спортсменів, а от чорний колір часто вибирають незалежні й вольові люди.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також