Зволожуйте повітря
Зволожувач повітря вдома та в офісі – не забаганка, а реальна потреба для здоров’я шкіри і волосся. Опалювальні прилади й обігрівачі роблять повітря максимально сухим, що призводить до сухості волосся та його ламкості, лупи й сухості шкіри, а також сприяє електризуванню пасм на додаток до щоденного тертя з головними уборами. Зволожувач повітря вже з перших днів забезпечить волоссю покращення стану і вигляду.
«Коли ваше волосся зазнає впливу низького рівня вологості, молекули води всередині волосся мігрують із стрижня волосся, роблячи пасма сухими на вигляд», – зазначає нью-йоркський хімік, розробник beauty-засобів доктор Джо Сінкотта.
Носіть головні убори
Ходити взимку по вулиці без шапки – погана ідея, навіть якщо не хочеться псувати зачіску. Мороз вбиває якість волосся, робить його ламким і ослабленим, тому найкраще рішення – ховати його по всій довжині під шапку, шарф або комірець. Віддавайте перевагу виробам з натуральних тканин, щоб волосся менше електризувалося.
Дбайте про очищення шкіри голови і волосся
Через постійне носіння шапок взимку наше волосся швидше брудниться і жирніє, тому вкрай важливо слідкувати за ефективним очищенням шкіри голови і пасм. До того ж через перепади температур сальні залози починають продукувати більшу кількість себуму. Тому рекомендуємо на зимовий сезон ввести в догляд глибоко очищувальні шампуні й використовувати їх пару разів на тиждень (особливо важливо, якщо ви зазвичай користуєтеся безсульфатними шампунями). Людям з жирним типом шкіри голови варто додати до beauty-рутини пілінг для глибокого очищення шкіри голови.
Використовуйте маски для волосся
Зима – той період року, коли без маски для волосся ніяк не обійтися, адже пасма потребують додаткового джерела зволоження і живлення. Обирайте взимку насичені щільні маски, які мають у складі такі корисні компоненти, як протеїни, амінокислоти, рослинні екстракти і, звичайно, олії, наприклад, макадамії, жожоба, мигдальну або аргани. Використовуйте маски частіше, ніж в теплу пору року, наприклад, двічі на тиждень за потреби.
«Моя головна рекомендація взимку – підтримувати достатній рівень живлення і зволоження волосся. Це означає, що варто використовувати продукти, які містять зволожувачі, такі як гліцерин, пропандіол або бутиленгліколь, а також живильні олії», – підкреслює лікар Джо Сінкотта.
Не забувайте про кондиціонери
Більшість трихологів і перукарів наголошують, що кондиціонер варто наносити на волосся після маски, а не перед нею. Це дозволяє закрити волосяні лусочки й зачинити вологу і корисні компоненти маски всередині волосся. Обирайте кондиціонери зі зволожувальними й живильними компонентами, адже взимку сухість і ламкість –найбільші вороги нашого волосся.
Майкл Мей, доктор медичних наук, хірург з пересадки волосся, каже: «Взимку холодне повітря висушує волосся набагато швидше. Через це ви маєте частіше, ніж зазвичай, глибоко кондиціонувати волосся. Це допоможе відновити вологість пасм і шкіри голови. Незмивні кондиціонери також чудово підходять для додаткового захисту від сухості».
Зменште використання стайлінгу
Вкотре нагадуємо, що використання гарячих інструментів для укладання (фенів, плойок і випрямлячів) може спричинити серйозні проблеми зі здоров’ям та зовнішнім виглядом вашого волосся. Доведено, що за температури понад 180 градусів руйнується кератин, який є основним будівельним матеріалом волосся. Тому взимку рекомендуємо утримуватися від використання стайлерів, температуру яких неможливо регулювати. У випадку, якщо вам дійсно не обійтися без плойки або випрямляча, важливо встановити оптимальний температурний режим і використовувати термозахисні засоби для волосся. Рекомендована температура для вирівнювачів і плойок – не вище 180 градусів. Щодо фену – краще перевести його в режим холодного повітря.
Засоби для стайлінгу взимку теж краще використовувати якомога рідше, адже вони здатні «забивати» воронку волосяного фолікула, що з часом може призвести до розвитку себореї.
Додайте sos-засоби
Окрім класичного тріо «шампунь-кондиціонер-маска», взимку варто додати в догляд за волоссям допоміжні засоби. Наприклад, для сухих кінчиків, які схильні до січення, ідеально підійдуть олії для волосся, які будуть живити й захищати стрижні волосинок в нижній частині довжини.
Також корисним засобом стане спрей для волосся з протеїнами, який буде працювати на відновлення структури волосся.
Термозахист – must have в будь-який сезон, якщо ви користуєтеся феном або стайлерами.
Якщо у вас сильно електризується волосся, зверніть увагу на антистатики, які допоможуть зробити пасма гладкими і слухняними. Шукайте в складі натуральні олії, протеїни і вітамін E.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал та не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!