Трекер звичок: що це таке та як ним користуватися

Трекери звичок – сучасний тренд для жителів мегаполісу. З шаленим ритмом життя в містах-мільйонниках ми забуваємо про багатьох важливих речах. Трекери корисних звичок – це таблиця-календар, у якій щодня відзначають виконані завдання. Головна перевага щоденника трекера звичок – детальний контроль виконання всіх поставлених завдань і, безумовно, впровадження нових звичок у ваше життя.

Можна створити трекер звичок на тиждень, 21 день, місяць або навіть рік. Головне, спочатку визначити які звички ви б хотіли впровадити, а вже потім позначити їх в трекері звичок. Дуже добре допомагає трекер звичок для схуднення, з його допомогою реально налагодити правильне харчування, не забувати про спорт і процедури по догляду.

Розглянемо які бувають трекери і як оформити трекер звичок.

Які бувають трекери, як вибрати найкращий трекер звичок

Виділяють два види трекерів:

  • онлайн-додаток;
  • паперовий трекер звичок

Якщо з останнім видом все просто, то вибір онлайн додатків досить великий. В онлайн-магазині свого смартфона ви зможете підібрати для себе відповідний: з різними опціями, дизайном, мотивуючими фразами тощо.

Як користуватися онлайн трекером звичок

Для формування нової звички потрібні три основні елементи-помічники. Отже, що можна написати в трекер звичок на місяць:

  • Список задач. Його складають перед роботою з трекером, важливо встановити і тимчасові рамки. Далі вносять всі задумані завдання в додаток. Більш того, ви можете виділяти кольором придумані вами звички для об’єднання їх в загальні категорії.
  • Результат, який ви отримаєте в ході виконання завдань фіксується в однойменній колонці. Наприклад, “буду мати струнку фігуру”, “буду мати чисту шкіру” і так далі.
  • Нагадування у вигляді звукового сигналу.

Оформлення трекера звичок в кожному додатку своє, вам запропонують певні звукові повідомлення, можливість вибору кольору категорій зазначених звичок, сучасний дизайн, мотивуючі картки до цілей, необмежену кількість формулярів для створення звичок, а також детальний аналіз і статистика їх формування.

Якщо проаналізувати статистику завантажень і кількість позитивних відгуків, то з’ясується, що серед користувачів iPhone в App Store великим попитом користуються такі програми: “Habit – створюй звички!”; “Трекер звичок – Productive”; “Habitify: Трекер звичок”; “Todoist: список справ і завдань”.

Трекер звичок – паперовий планер

Тут ви зможете дати волю своїй фантазії, і самим вирішити як вести трекер звичок. Це може бути невеликий блокнот трекер звичок або величезний плакат на ватмані на стіні у вашій спальні. Олівці, фломастери, малюнки, різноманітні критерії, замітки – все у вашому розпорядженні, причому абсолютно безкоштовно! Якщо ви отримуєте задоволення від створення чогось власними руками, такий вид календаря – саме для вас.

На ватмані або аркуші А4 можна накреслити таблицю, в якій ви вкажете свої цілі, дні, результат, заохочення за виконані завдання. Потім в кожній клітинці ви відзначаєте галочкою або плюсиком ті дії, які сумлінно виконали. У разі їх невиконання залишаєте пропуск або ставите мінус. Під час такого детального аналізу своїх дій наприкінці кожного встановленого вами періоду зможете відстежити, які звички ви вже виконуєте несвідомо, а які, на жаль, ще ні.

Такий міні-календар найкраще розмістити в зручному для вас місці, щоб щодня на нього дивитися і не забувати про обов’язкове виконання завдань.

У кожний встановлений вами період часу ви зможете придумувати різні, абсолютно несхожі одна на однузвички, які будуть додавати більшого креативу і стимулу в реалізацію написаного.

Користь трекера звичок в тому, що ми систематизуємо наші цілі, виділивши з них ключові, і приступаємо до їх щоденного виконання. Будь-яку дію ми можемо перетворити в звичку, виконуючи її старанно, в певний час і в установленому обсязі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також