Чи знаєте ви про переваги таких сучасних компонентів, як полінуклеотиди та екзосоми? Чим бакучіол переграє ретинол? Чому гіалуронова кислота потроху втрачає свої позиції королеви косметології? На всі ці питання про трендові й популярні компоненти в космецевтиці та ін’єкційній косметології відповідає наш експерт – лікар-дерматовенеролог, фахівець з естетичної та регенеративної медицини, головний лікар клініки Averina Clinic Владлєна Авєріна.
Владлєна Авєріна, лікар-дерматовенеролог, фахівець з естетичної та регенеративної медицини,
головний лікар клініки Averina Clinic
Які компоненти в косметології можна назвати особливо популярними в 2023 році?
Популярні – це означає ефективні та безпечні. А отже, їхня безпечність доведена дослідженнями. На першому місці перебуває ретинол – найбільш вивчений компонент. Також до цього списку належать вітамін С, гідролізований колаген, гіалуронова кислота, цинк.
Які компоненти, на вашу думку, ще чекають на свій зірковий час?
До таких компонентів я відношу екзосоми. Вони досить дорогі, тому і засоби з екзосомами у складі коштують дорого, але їх зірковий час от-от настане. Тому що це сигнальні молекули, що дають завдання, як далі працювати іншим клітинам. Також це полінуклеотиди – в 2023 році вже є досить багато косметики з цим компонентом у складі. Варто згадати і пептиди, але полінуклеотиди їх потрошку витісняють.
На які нові прогресивні anti-age компоненти радите звернути увагу?
У відповіді на перше питання я назвала ретинол, але у нього досить багато побічних ефектів. Тому зараз набуває популярності такий прогресивний компонент, як бакучіол – речовина рослинного походження. Він діє на ті ж рецептори, що і ретинол, але не провокує фотосенсибілізацію. З ним неможливо отримати опіки, як з тим же ретинолом. Також бакучіол не чинить тератогенної дії, тобто не впливає на плід, не спричиняє надмірної сухості шкіри, як може бути при використанні ретинолу.
Як працюють компоненти, які ви згадали, і в чому ще їх переваги?
Полінуклеотиди – це стимулятори колагену. Також вони забезпечують протизапальну дію, використовуються при постакне і розацеа, чутливій шкірі. Якщо розглядати макроефект, аналогічно діють і екзосоми. Бакучіол також працює на стимуляцію, але більше підходить для нормалізації функції сальної залози.
Які сучасні компоненти, на вашу думку, переоцінені?
Як правило, якщо компонент переоцінений, то він досить швидко йде з ринку. Якщо щось не діє, воно і не затримується. В космецевтиці не такий великий відсоток впливу на якість шкіри, як, наприклад, в ін’єкціях або апаратах. Але дія космецевтики теж доведена, вона ближча до дерматології і, як не дивно, вивчається більш прискіпливо, ніж ті ін’єкції, які досі перебувають у нас у так званій сірій зоні.
Тому зараз таких сучасних переоцінених компонентів немає. Це раніше були тяжкі великі формули, які не проникали глибоко, наприклад, емоленти.
Які компоненти сьогодні правлять бал в ін’єкційній косметології?
Якщо говорити про компоненти в ін’єкційних методах, то тут гіалуронова кислота потрошку скидає свою корону королеви косметології. На її місце приходять більш потужні інгредієнти. Це знову ж таки полінуклеотиди – я би сказала, що зараз вони використовуються нарівні з гіалуроновою кислотою. Вони застосовуються не тільки для покращення якості шкіри й омолодження, а для корекції та лікуванні рубцевих змін, а цього у нас в Україні зараз дуже багато.
Також це екзосоми ін’єкційні або які потрапляють завдяки мікронідлінгу або фракційному лазерному впливу. Знову ж таки – пептидні компоненти, гіалуронова кислота (як правило, з амінокислотами). Тому що нам потрібно не тільки стимулювати фібропласти, а й годувати їх амінокислотами, з яких потім фібропласти продукують колаген. Цей компонент вже понад 25 років на ринку, він дуже добре вивчений, існує безліч досліджень його безпечності й ефективності. Полімолочна кислота з ін’єкційних також витісняє потроху гіалуронову для якості шкіри.
Підписуйся на нашу сторінку в Instagram та не пропускай найкорисніші відеоматеріали від Beauty HUB!