Весілля в кіно змушують жіноче серце битися швидше, тому не дивно, що образи головних наречених в історії кінематографа надихають дівчат на схожі луки і церемонії в реальному житті. Це непогана можливість трохи наблизитися до улюблених легенд і втілити свою давню дитячу мрію, якщо колись ви уявляли себе під вінцем на місці сестер з «Зачарованих», переможницею вампірів Баффі з однойменної стрічки або чарівною Мілагрос з «Дикого янгола».
На допомогу тим, хто планує одружитися цього літа, і тим, хто тільки чекає заповітного освідчення, Beauty HUB зібрав найвідоміші весільні образи з культових фільмів і серіалів всіх часів. Милуємося чудовими сукнями кіно наречених, їх зачісками, макіяжем (і женихами).
Одрі Хепберн, «Потішна мордочка» (1957)
Легендарний образ Одрі Хепберн з мюзиклу «Потішна мордочка» буквально створив революцію у весільній моді. З цього кадру почалася любов дівчат до вінчальних суконь довжини міді. Вбрання Одрі – результат однієї з перших і найбільш міцних колаборацій актриси і модного дому Givenchy. Сукню у стилі new look з сатину і тюлю створив сам Юбер де Живанши. Але не тільки вона примітна в цій стрічці. Одрі максимально відкрила обличчя, уклавши волосся гелем, і показала широкі природні брови і яскраві губи (в 60-х морквяну помаду обожнювали всі перші красуні Голівуду). Ще одне нововведення зірки – фата, пришпилена як капюшон! Кажуть, нещодавній весільний образ Аріани Гранде був у чомусь на неї схожий.
Наталія Орейро, «Дикий янгол» (1998)
Звичайно, не можемо не згадати вінчальне вбрання кумира тисяч дівчат 90-х і «нульових» – Мілагрос у виконанні уругвайської актриси Наталії Орейро. Їх весілля з Іво (Факундо Арана) глядачі серіалу «Дикий янгол» чекали всі 270 серій, і нарешті дочекалися! Після всіх розставань і примирень головні герої таки зв’язали себе узами шлюбу. Навіть у найурочистіший день Міллі залишилася вірною стилю милою бунтарки і вибрала нетрадиційну весільну сукню-бюстьє з укороченою спереду спідницею і довгим шлейфом ззаду. Подібна модель миттєво стала хітом серед наречених.
Джулія Робертс, «Наречена-втікачка» (1999)
Ще один весільний образ з кіно, гідний титулу «культових», належить персонажу Джулії Робертс в стрічці «Наречена-втікачка». У фільмі її героїня Меггі примудрилася втекти з власного одруження чотири рази! Найбільш «щасливим» виявилося п’яте вбрання – перлинно-біла сукня авторства Amsale Aberra з тонкою вишивкою на подолі, скромним декольте і приспущеними плечима. М’які локони і букет з польових квітів завершили елегантний романтичний образ.
Кортні Кокс, «Друзі» (2001)
Ми всі пам’ятаємо серію, коли дівчата з серіалу «Друзі» вбралися у весільні сукні і не хотіли їх знімати. Але одна з найбільш культових сцен відбулася в сьомому сезоні, коли Моніка і Чендлер нарешті одружилися. Цей епізод вийшов 2001 році, а подібна модель весільної сукні досі популярна серед наречених. Вся справа в суперлаконічному фасоні, який придумав бренд House of Bianchi. У макіяжі та зачісці гримери теж віддали перевагу простоті – у героїні мінімальний мейк і трохи підкручене волосся, що відкриває обличчя. Такий образ легко повторити самостійно.
Дженніфер Лопес, «Весільний переполох» (2001)
На перший погляд може здатися, що в сукні нареченої героїні Дженніфер Лопес, яка зіграла організатора весільних церемоній на ім’я Мері в романтичній комедії «Весільний переполох», немає нічого особливого. Тим не менш, деякі користувачі Мережі одразу ж помітили її схожість із розкішним вбранням, у якому Меган Маркл виходила заміж за принца Гаррі 2018 року. Автор сукні Маркл – модний дім Givenchy, і його творіння обійшлося в 270 тисяч доларів. Джей Ло знімалася в сукні з таким же вирізом, А-подібним силуетом і рукавом три-чверті. Тільки вбрання коштувало куди дешевше, його створила костюмна дизайнерка Памела Уізерс.
Енн Гетевей, «Щоденники принцеси 2: Як стати королевою» (2004)
Серед наречених, що миготіли на блакитних екранах, особливо запам’ятався образ героїні Енн Гетевей у другій частині «Щоденників принцеси». Перед костюмерами стрічки стояло завдання створити вбрання, яке послужило би ідеальним прикладом «сукні принцеси» для всіх юних леді. І вони чудово з нею впоралися: Мія вирушила під вінець у вбранні класичного А-силуету з мереживним верхом, рукавами три-чверті, скромним декольте і довгою фатою, що переходить у розкішний шлейф. Завершенням образу став високий пучок з короною і природний весільний макіяж з акцентом на очі. Просто, елегантно і дуже цнотливо.
Анджеліна Джолі, «Містер і місіс Сміт» (2005)
У комедійному бойовику «Містер і місіс Сміт» режисера Дага Лаймана про подружню пару найманих вбивць ми побачили дуже простий образ для весілля, яке у випадку з Джолі стало культовим, та для їх пари з Бредом Піттом – пророчі (попри те, що їх шлюб розпався). Весільний образ головної героїні Джейн зі стриманою прямою сукнею до колін варто взяти на замітку нареченим, які не хочуть пишних суконь і гучних святкувань. Для розпису в колі найближчих або тільки удвох – відмінний варіант. До речі, цей фільм надихнув багатьох закоханих зіграти весілля в стилі таємних агентів.
Блейк Лайвлі і Лейтон Містер, «Пліткарка» (2007)
Серіал про життя еліти Манхеттену – джерело розкішних вбрань, і весільних в тому числі. За шість сезонів ми побачили чимало вінчальних луків, зокрема, найбільш впізнавані належать героїні Блер Уолдорф (Лейтон Містер), яка приміряла за сюжетом два кардинально різні вбрання від Vera Wang і Elie Saab. А ось Серені ван дер Вудсен, яку зіграла Блейк Лайвлі, пощастило вийти заміж лише одного разу. Саме її вінчальна сукня у нас в фаворитах. Класична біла пухнаста сукня без бретелей була б звичною, якби не вставки з золотої фольги. Авангардний лук від Georges Hobeika зчинив фурор у шанувальників підліткової драми!
Келлі Разерфорд, «Пліткарка» (2007)
Конкурувати з золотою сукнею Серени може хіба що весільне вбрання її кіноматері, Лілі ван дер Вудсен, в якому вона виходила заміж за Барта Басса. Їх церемонію можна офіційно вважати найрозкішнішої в історії «Пліткарки». А може, і в історії телебачення. Один лише образ нареченої коштував кілька мільйонів. Лілі була у весільній сукні Vera Wang і діамантах Van Cleef & Arpels. Родзинкою образу стали орхідеї – вони були на сукні, в волоссі, в букеті й в оформленні банкетного залу. Їх було так багато, що, мабуть, усі квіткові магазини в Нью-Йорку були зруйновані.
Сара Джессіка Паркер, «Секс і місто» (2008)
У 2008 році світ вперше побачив пригоди чотирьох подруг – Керрі, Саманти, Шарлотти та Міранди – на широкому екрані. За сюжетом повнометражного фільму героїня Сари Джессіки Паркер безуспішно спробувала вийти заміж за свого містера Біга саме в цій ексцентричній кремовій сукні – зі складним кроєм, багаторівневою спідницею і загостреним атласним корсетом. Незвичайне для весільної моди дизайнерське рішення створила британський модельєр Вів’єн Вествуд. До речі, у сучасних наречених є можливість вийти заміж у сукні «як у кіно»: в лондонському бутіку Vivienne Westwood таке вбрання пошиють на замовлення. Обійдеться він приблизно 11 тисяч доларів залежно від обраної тканини.
Камерон Діас, «Одного разу у Вегасі» (2008)
На випадок божевільного експрес-весілля, як у героїв фільму «Одного разу у Вегасі» з Кемерон Діаз та Ештоном Катчером у головних ролях, є ідеальне рішення: мінісукня кольору шампанського з широким декольте та короткими рукавами. Доповнити її можна такими ж аксесуарами – довгою фатою, тонкою пов’язкою на ногу і багатошаровим перловим намистом на шиї. Нюдовий макіяж із прозорим глянсовим блиском для губ сьогодні також актуальний для наречених.
Дженніфер Моррісон, «Доктор Хаус» (2008-2009)
Досить сучасний вінчальний образ, яким можуть надихнутися майбутні наречені, був у симпатичної колеги Хауса на ім’я Еллісон Камерон (у виконанні актриси Дженніфер Моррісон). У п’ятому сезоні героїня популярного телесеріалу вийшла заміж за лікаря Роберта Чейза. Її сукня класичного крою в стилі «подружок наречених» якомога краще підкреслює спокійний і розважливий характер персонажа. Завершили образ натуральний мейк, об’ємний низький пучок і довга фата з шифону.
Сандра Буллок, «Освідчення» (2009)
Красиві образи нареченого і нареченої для весілля в стилі рустик можна підглянути в романтичній комедії «Освідчення». Закрита вінчальна сукня з шовку героїні Сандри Буллок дісталася від бабусі її нареченого, роль якого виконав актор Райан Рейнольдс. Чудове вінтажне вбрання Raja Shahirah Aishah запам’яталося простим кроєм, красивим бежево-золотистим відтінком і практично відсутністю декору, проте це не завадило головній героїні фільму виглядати в ньому досить мило і романтично.
Кейт Хадсон і Енн Гетевей, «Війна наречених» (2009)
Культова комедія про боротьбу за ідеальне весілля двох подруг пропонує надихнутися відразу двома стильними вінчальними вбраннями – обидва їх створила американська дизайнерка Віра Венг. Найбажанішим серед наречених 2010-х стала сукня героїні Кейт Хадсон, яке виділялася серед інших корсетом, пишною спідницею з тюлю і контрастним фіолетовим поясом. Повною протилежністю ефектному луку Хадсон стало вбрання Енн Хетеуей. Вона приміряла на себе ніжну сукню в підлогу з оригінальним силуетом «русалка».
Емілі Блант, «Молода Вікторія» (2009)
Саме з весілля королеви Великої Британії Вікторії в середині 19 століття почалася тенденція до «білого весілля». Потім тренд на білосніжні сукні підхопили в Голівуді і королівських сім’ях, а сьогодні без них не можна уявити вінчальну класику. Відтворити практично точну копію весільного вбрання британської правительки зуміли в історичній драмі «Молода Вікторія», яка отримала дві престижні кінопремії за костюми – «Оскар» і BAFTA. Багато в чому це сталося завдяки вінчальній сукні, блищати в якій пощастило актрисі Емілі Блант. Ажурне мереживо, пишні рукави-волани, багате оздоблення і квіткова корона на голові – такий образ досі вважається «традиційним» силуетом весільної сукні на Заході.
Крістен Стюарт, «Сутінки. Сага. Світанок: Частина 1» (2011)
Кіновесілля Белли й Едварда показали на великих екранах 10 років тому, а весільному вбранню головної героїні досі присвячують дошки на Pinterest. Цей образ став одним з найпопулярніших і натхненних в історії сучасного кіно – багато наречених повторили його в свій особливий день, а багато брендів копіювали модель сукні для своїх колекцій. Для кульмінації вампірської саги художник по костюмах Майкл Уілкінсон довго вибирав «ту саму» сукню і в результаті зупинився на варіанті приталеного силуету в стилістиці 20-х від Carolina Herrera. Лаконічність атласного вбрання компенсувалася напівпрозорою відкритою спиною з мереживними вставками і спокусливим рядком маленьких ґудзиків.
Дженніфер Лоуренс, «Голодні ігри: І спалахне полум’я» (2013)
Перед костюмеркою саги «Голодні ігри» Тріши Саммервілом стояло непросте завдання, адже вінчальний образ Китнісс Евердін, яку зіграла оскароносна Дженніфер Лоуренс, мав бути особливим і магічним. І у глядачів дійсно був привід ойкнути! У результаті вийшла незвичайна сукня з органзи і шифону, щедро прикрашена кристалами Swarovski і драпіруванням на пишній спідниці, схожій на морську піну. А трималася вся ця краса на спеціальному корсеті, декорованому «ювелірним» металевим ліфом, що імітує язики полум’я. Неймовірне авангардне диво художниця по костюмах розробляла в співавторстві з брендом Tex Saverio.
Блейк Лайвлі, «Вік Адалін» (2015)
Верх весільної моди 1930-х років демонструє американська фантастична мелодрама про безсмертну красуню «Вік Адалін» (її роль виконала актриса Блейк Лайвлі). На своєму першому урочистому одруженні вона з’являється в традиційному весільному образі, який був мрією всіх дівчат тих часів. Атлас, мереживо, мінімум декору, вільний силует, асиметричний низ, довгі рукави і тіара, що повторює візерунки на сукні, – просто, але дуже богемно.
Клер Фой, «Корона» (2016)
На відміну від звичайних кіноказок про весілля королев і принцес, дизайнерам костюмованих біографічних фільмів про життя королівського середовища потрібно піклуватися про збереження історичної правдивості в найменших деталях. Чудова робота костюмерів і гримерів – чи не перше, що говорять про серіал «Корона», який розповідає про життєві перипетії британської монаршої родини. До реінкарнації культової весільної сукні тоді ще майбутньої королеви Єлизавети II творці стрічки підійшли з усією серйозністю: на її виготовлення пішло сім тижнів, а вартість становила близько 37 тис. доларів. Звичайно, не всі деталі серіального вінчального вбрання були такими, як в житті, але головні особливості творіння Нормана Хартнелла відтворити вдалося. Героїня Клер Фой блищала в дуже схожій сукні кольору слонової кістки, прикрашеній перлами і вишивкою з квітковими мотивами флердоранжа і лілій, натхнених картиною Боттічеллі «Весна».
Дакота Джонсон, «50 відтінків свободи» (2018)
Не дивно, що до списку найвідоміших весільних суконь з кіно потрапив образ героїні Дакоти Джонсон з гучного еротичного блокбастера «50 відтінків сірого». Під вінець кохана Крістіана Грея вирушила в романтичному приталеному вбранні з відкритими плечима і довгим шлейфом, дизайном якого займалася модельєрка Монік Люльє. За її задумом, вінчальний образ Стіл мав вийти знаковим і запам’ятовуватися, тому що у фільмі він буде жити вічно. «Я прагнула створити щось традиційне, але сучасне. При цьому мені також хотілося, щоб воно відбивало особистість Анастейші », – розповіла в одному інтерв’ю Монік. Сьогодні за подібною сукнею полюють багато наречених по всьому світу.
Емма Коррін, «Корона» (2020)
У четвертому сезоні «Корони» глядач бачить довгоочікувану появу принцеси Діани у виконанні молодої британської актриси Емми Коррін. Для цієї частини серіалу відтворили 15 знакових образів визнаної ікони стилю Спенсер – як канонічні, так і менш розтиражовані. Зрозуміло, головну перевагу віддаємо вінчальному вбранню – одній з найбільш знаменитих і рейтингових суконь в історії весільної моди. З нею пов’язані легенди і рекордні цифри, але результат дійсно вражає. Пишна спідниця, рюші, об’ємні укорочені рукави, вставки з мережива, багатометровий шлейф і шовкова тафта, через яку образ нареченої вийшов неабияк «пом’ятим», – головні складові реального і кіношного весільного луку Діани.
І наостанок залишаємо вас ще з декількома весільними образами з улюблених фільмів і серіалів, де можна підгледіти як найкрасивіші весільні сукні в кіно, так і б’юті-фішки відомих кінонаречених.
«Джентльмени віддають перевагу білявкам» (1953)
«Баффі – переможниця вампірів» (1997-2003)
«Зачаровані» (1998-2006)
Напевно, в жодному іншому серіалі не було стільки весіль, як у цьому. Згадаймо найяскравіші з них: церемонія Пейдж і Генрі, Фібі і Коула, Пайпер і Лео, Фібі і Декс, і навіть весілля злісних духів в тілах Фібі та Коула.
«Секс у великому місті», третій сезон, весілля Шарлотти (2000-2002)
«Блондинка в законі 2» (2003)
«Із 13 в 30» (2004)
«Як я зустрів вашу маму» (2005-2014)
«Мамма Mia!» (2008)
«Привиди колишніх подружок» (2009)
«Щоденники вампіра» (2009-1017)
«Гаррі Поттер і Дари Смерті» (2010)
«Абатство Даунтон» (2010-2015)
«Клятва» (2012)
«Велике весілля» (2013)
«Попелюшка» (2015)
«Бріджит Джонс 3» (2016)
«Я йду шукати» (2019)
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!