Всією редакцією Beauty HUB ми зібрали для вас різні книги, які рекомендуємо читати в січні 2022 року від щирого серця. Антиутопії, класичні та сучасні детективи, автобіографії, медичні дослідження та зворушливі історії – звичайно ж, у кожної з нас свої уподобання, побажання та щирі рекомендації нашим читачам.
Ліза Топух, головний редактор Beauty HUB
«Вибір», Едіт Єва Егер
Відразу кажу – книга-мемуари серйозна і не розважальна. Чому “Вибір” круто читати у січні? Та тому, що зазвичай ми не цінуємо ті блага, які ми маємо: їжа, електрика, друзі, родичі та здоров’я. При цьому дивовижній Едіт Єві Егер вдалося розповісти весь жах Голокосту та його наслідків елегантно, легко і навіть позитивно, адже людина завжди має вибір, як зробити. Едіт насамперед психолог, фахівець із посттравматичного стресового розладу, а вже в другу – талановита письменниця. Вона дає практичні поради на прикладі свого життя, дуже непростого життя.
Книга «Вибір» відносно нова, вперше була опублікована у 2017 році. У широкі маси російською/українською мовою вийшла лише рік тому.
Чому вам варто прочитати рекомендовану мною книгу? Тому що вона дає відповіді на найважливіші життєві питання. Залишу тут одну з найголовніших для мене цитат книги:
«Ми можемо вибирати, чого нас вчить жах. Стати озлобленими від горя та страху. Ворожими. Заціпеніти. Або триматися за щось дитяче в нас, живе та допитливе, за ту нашу частину, яка невинна».
Таня Молочківська, заступник головного редактора Beauty HUB
«Напередодні Різдва», Розамунда Пілчер
Книгу англійської письменниці Розамунди Пілчер «Напередодні Різдва» я вперше прочитала два роки тому, і вона одразу згадалася, коли ми з редакцією задумалися над тим, що ж порадити нашим читачам почитати в січні. Це неймовірно затишна розповідь про компанію не надто щасливих людей, які з волі випадку опинилися під одним дахом провінційного будиночка в Шотландії просто напередодні світлого зимового свята. Головні герої – п’ять осіб різного віку, характерів, занять та інтересів. У них усіх є свої проблеми і навіть особисті трагедії, але Різдво, що наближається, обов’язково принесе в їхнє життя чудові зміни, трохи чар і казки.
Це добра, зворушлива, душевна та дуже атмосферна історія про життя і людські стосунки. З тих, що хочеться неквапом читати тихим зимовим вечором, сидячи в кріслі-гойдалці біля каміна, закутавшись пледом. Незважаючи на сумні нотки та ліризм, у ній є місце м’якому гумору та несподіваним поворотам сюжету. А ще чудова Розамунда Пілчер не лише з теплотою та любов’ю розповідає про персонажів свого роману, а й надихаюче описує природу тих місць, де розгортаються події. Книга «Напередодні Різдва» сподобається тим, хто любить легке, спокійне та невимушене чтиво (у найкращому розумінні цього слова). Вона занурює в напрочуд теплу та сімейну атмосферу, дарує відчуття свята і, звичайно ж, додає новорічного настрою. А що може бути більш сприятливим для читання в січні?
Аня Сафонова, арт-директор Beauty HUB
«Королівство», Ю Несбьо
Січень як ніякий інший місяць підходить для скандинавського нуару, тому свіжа книга знаменитого Ю Несбьо впишеться сюди ідеально. Маленьке норвезьке містечко, загублене в засніжених горах, похмура сімейна таємниця, амбітні плани, заради яких герої підуть на неймовірні речі. Історія формулює безліч питань, але головне з них – що ми захищатимемо насамперед: сім’ю чи принципи? У замкнутий сімейний світ просочується пітьма, і читачеві належить розібратися, від кого вона насправді виходить. Чудовий детектив для довгих зимових вечорів.
Оля Випирайленко, beauty-редактор Beauty HUB
«Війна та мир», Лев Толстой
Першою книгою, яка мене познайомила із творчістю Льва Толстого, була «Анна Кареніна». Цей твір не залишив мене байдужим. І згодом я вирішила почати довгу історію у вигляді роману «Війна і мир». Не кожному цей твір видасться легким, хоча хтось читає його на одному подиху. У мене з творами Льва Толстого особливий зв’язок. Я читаю книги, насолоджуючись кожною сторінкою. І для мене було важливо знайти старі друковані книги цієї серії, які мають свою історію та передавалися з покоління у покоління. Як на мене, ця книга зовсім не «почитати вихідними», вона вимагає уваги до себе та аналізу.
Існує думка, що книги Льва Толстого бажано перечитувати кожні десять років, тому що, залежно від подій у житті, змінюється і ставлення до героїв романів, і інтерпретації подій. Хтось воліє подивитися серіал або фільм, я все ж таки візьму в руки книгу, адже тоді я сама буду режисером описаної картини. Мені здається, це одна з книг, яку все ж таки варто прочитати хоча б для того, щоб мати свою особисту думку та уявлення про твори. Ну а в мене в планах після «Війни та мир» спростувати чи погодитись з думкою про те, що Толстого потрібно перечитувати кожні десять років.
Іванна Канафоцька, beauty-редактор Beauty HUB
«Свято, яке завжди з тобою», Ернест Хемінгуей
Святковими зимовими вечорами в горах або вдома біля ялинки мені завжди хочеться максимально відірватися від роботи, робочої та літератури, що розвиває, і проникнути в історії, наповнені особливою енергетикою і неповторною атмосферою. Для цього ідеально підходять твори Хемінгуея. Читаючи, на перший погляд, лаконічні історії, між рядками ви побачите глибокі смисли та роздуми на глобальні теми. Ще одна фішка американського класика: його твори можна перечитувати кілька разів і щоразу вони викликають свіжі емоції і надихають на нові інсайти. Ось і причина, чому в мене вдома вже ціла колекція книг Хемінгуея.
Зараз я читаю «Свято, яке завжди з тобою» – мемуари письменника про його життя у Парижі. Автор простою мовою розповідає про свої молоді роки, експерименти у творчості, стосунки з людьми, зокрема, з іншими відомими письменниками, журналістами та художниками. Відверті діалоги та описи рутини дозволяють надихнутися багатогранним життям та унікальними думками автора. Багато висновків та роздумів можна спроектувати на власне життя та переосмислити звички і життєві правила. А цього нам так і хочеться на початку нового року!
Настя Бузданова, редактор рубрики «Стиль життя»
«10 найкращих книг Агати Крісті», Агата Крісті
У період новорічних свят старі добрі класичні детективи від королеви жанру Агати Крісті – найкраще чтиво, щоб розслабитися, не думати ні про що важливе і просто отримувати задоволення від хитро закрученого сюжету та якоїсь особливої атмосфери, якою пронизано кожен рядок творів англійської письменниці.
Не рекомендуватиму якийсь конкретний роман, адже вони всі прекрасні і з не меншим задоволенням будуть мною перечитані вдруге і втретє. А ще з ними добре, затишно та тепло – як на новорічних канікулах у дитинстві, про які вони мені нагадують. На щастя, у книгарнях можна знайти безліч збірок детективних творів Агати Крісті, щоб не доводилося обирати лише один.
Аня Шиманська, випусковий редактор Beauty HUB
«Хроніки мандрівного кота», Хіро Арікава
«Не треба переживати і плакатися через кожну дрібницю. Нехай усе приходить – і йде, будь дорослим».
Безперечний бестселер японської письменниці-романістки, який підкорив мільйони читацьких сердець по всьому світу, і моє в тому числі ♡ Я зустріла книгу абсолютно випадково, прогулюючись книгарнею в очікуванні подруги. Обкладинка з котиком та японське ім’я автора привернули увагу, оскільки східна сучасна література на херсонських книжкових полицях велика рідкість. До того ж книжка була в єдиному екземплярі, і я купила вже з цікавості. Манера письма у Японії має свій особливий світ, що вимагає інтуїції, почуття прекрасного та тонкого смаку. Тому не впевнена, що сподобається всім, але любителі тварин, особливо котиків, точно не залишаться байдужими.
За назвою може здатися, що головний герой — кіт, однак у мене з цього приводу своя думка. Головний герой — людські емоції, які ми відчуваємо у різні періоди життя, та відчуття себе при контакті з тваринами, а все це Арікава показала через хлопця Сатору та його «випадкового» котика Нану. Прочитавши цю історію, ви більше ніколи не зможете дивитися на своїх домашніх вихованців та вуличних пухнастиків, як раніше. І не забудьте запастись серветками перед прочитанням, без сліз наприкінці книги не обійтися!
Іра Гізбрехт, SЕО-manager Beauty HUB
«451 градус за Фаренгейтом», Рей Бредбері
Одна із улюблених книг. Обережно, викликає підвищене почуття справедливості та емпатії до головного героя.
Уявіть світ, де книги заборонені! Вони з особливою жорстокістю спалюються при виявленні, а вас за приховування під варту. Як розвивати своє мислення чи пізнати досвід попередників? Як не стати маріонеткою в руках уряду? Тільки порушуючи закон, віддаючи життя за останні клапті літератури, які передаються з покоління до покоління.
Головний герой книги – сам «кат». Чимало книг було спалено його руками, але з певного моменту все зміниться, а що буде далі – раджу дізнатися самостійно.
Олена Примак, літературний редактор
“Код ожиріння”, Джейсон Фанг
Книга американського лікаря-ендокринолога Джейсона Фанга спростовує усі прийняті теорії зниження ваги. Ні підрахунок калорій, ні фізична активність, ні зменшення порції не призводять до сталого результату збереження стрункості. До цих висновків лікар дійшов на основі солідної доказової бази.
Запропонована автором програма дає надію кожному, хто не раз програвав боротьбу із зайвою вагою, схуднути без мук та дієт.
Оксана Красовська, літературний редактор
«Сім років у Тибеті», Генріх Харрер
Відразу хочеться сказати, що я не є великою шанувальницею публіцистики, пригодницької літератури тощо, але «Сім років у Тибеті» стала для мене справжнім відкриттям! Книга ґрунтується на реальних подіях. Автор та головний герой Генріх Харрер – австрійський альпініст, письменник, який після втечі з табору для військовополонених потрапив до Тибету – по суті, країну, чужу для будь-якого європейця. У книзі описуються неймовірні пригоди героїв у Західному Тибеті, їх перехід через незнайомі гори, життя у Лхасі – столиці країни, «забороненому місті», де автор зустрівся з Далай-ламою XIV, який згодом став його наставником.
Незважаючи на публіцистичний жанр, книга читається дуже легко, на одному подиху, ти буквально поринаєш у світ такого загадкового і, треба визнати, не завжди зрозумілого європейцю Тибету, а після її прочитання починаєш якось інакше дивитися на людей іншої культури, цивілізації. Післясмак книги — це дике бажання зібрати рюкзак і завтра ж вилетіти в екзотичні краї! Ну або як мінімум сходити в гори… І ще один цікавий момент: «Сім років у Тибеті» переклали на 53 мови, за книгою зняли два фільми, в одному з яких головну роль зіграв Бред Пітт. Особисто я кіно не бачила, але впевнена, що картина варта уваги.
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!