Відзнакою імені Мері О’Хейген посмертно нагородили парамедикиню Ірину Цибух

25-річна військова медикиня Ірина Цибух («Чека») загинула у травні цього року на Харківському напрямку. Дівчина не дожила лише два дні до свого дня народження. Медикиня пішла на фронт 2017 року, а після початку російського вторгнення вступила до лав добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри». За час своєї служби Ірина Цибух врятувала чимало бійців, неодноразово ризикуючи власним життям під час евакуацій.

До повномасштабної війни дівчина займалася журналістикою, зокрема, реформуванням Суспільного телеканалу, а також  реалізовувала освітні проєкти у віддалених селах Донеччини й Луганщини, була медіатренеркою. Незважаючи на участь у бойових діях у гарячих точках, Ірина Цибух встигла розробити власну лекцію на тему важливості пам’яті та вшанування загиблих й активно адвокатувала цю тему. 

Отримуючи нагороду своєї дочки, Оксана Цибух зауважила, що складно сьогодні говорити про розвиток держави та перспективи, якщо немає безпеки.

«Безпека – це не тільки кількість зброї та навчене військо, але і про освіту, інформаційну політику, стратегію, пам’ять, гідне життя для ветеранів, для сімей загиблих тощо. Іринка завжди говорила: «Щоб бути почутим – треба звучати», – сказала Оксана Цибух і процитувала слова й роздуми доньки щодо цих питань.

Марія Іонова, співзасновниця жіночого конгресу, наголосила, що Ірина Цибух була справжньою українкою та гідним лідером, тому премія Мері О’Хейген, яка працювала в Україні після Революції Гідності й очолювала офіс Національного демократичного інституту (NDI), 2024 року отримала саме військовослужбовиця. 

Український жіночий конгрес щорічна публічна платформа для формування політик гендерної рівності, який 2024 року відбувся вже увосьме. Цього року Конгрес проходив під гаслом «Жіночий потенціал: нові ролі, нова якість».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також

Читайте також