Вітаміни для здорової шкіри: що пити для чистої та блискучої шкіри обличчя

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Вітаміни для здорової шкіри: що пити для чистої та блискучої шкіри обличчя

Нутриціологиня, лекторка і засновниця онлайн-школи Nina School Ніна Ходаковська розповіла, які вітаміни потрібні для чистої та здорової шкіри обличчя, а також, як забезпечити потрапляння в організм всіх необхідних поживних речовин.

Шкіра – перше, на що звертають увагу під час близького знайомства. Гладка, насичена, пружна, рожева шкіра свідчить про здоров’я та красу її власника. Це надає нам впевненості й допомагає виглядати дійсно доглянутими. Які ж поживні речовини і вітаміни потрібні для поліпшення стану шкіри обличчя? Давайте розберемося.

Сайт Ніни Ходаківської: ninakhodakovskaya.com/

Корисні вітаміни для здорової шкіри

В ідеалі для цього потрібно скласти збалансований раціон, за якого в наш організм потрапляло б достатня кількість не лише жирів, білків і вуглеводів, але і всіх необхідних вітамінів і мінералів.

Вітаміни для здорової шкіри: що пити для чистої та блискучої шкіри обличчя

Білки – це будівельний матеріал нашого організму. Вони потрібні для росту м’язової тканини, синтезу молекул, що відповідають за травлення, загоєння ран, вироблення колагену, детоксикації печінки тощо. Харчові джерела білка – це горіхи, бобові культури та яйця.

Жири – це захист наших органів і клітин. Вони необхідні для синтезу гормонів і засвоєння жиророзчинних вітамінів (А, D, Е, К). Корисні джерела жирів: авокадо, горіхи, льон, насіння чіа і рослинні олії.

Вуглеводи є паливом для нашого організму, який, переробляючи їх, отримує глюкозу. І з неї наші клітини синтезують молекули енергії. Але для організму корисні тільки складні вуглеводи, а не швидкі. Кращим джерелом складних вуглеводів є зернові (бурий рис, зелена гречка), бобові, овочі (картопля, буряк, морква).

В середньому в день 40% вашого раціону мають складати вуглеводи, 30% – білки і ще 30% – жири. Їхню необхідну кількість можна розрахувати індивідуально за формулою Devine, для цього потрібно знати свій ріст. Завдяки формулі ви зможете дізнатися свою ідеальну масу тіла. З неї вже обчислюється необхідна кількість білка і жирів на добу (в грамах), яка дорівнює ідеальній масі тіла (в кілограмах). А скільки ж потрібно вуглеводів? Норма вуглеводів розраховуються простіше. Щоб визначити добову норму вуглеводів, від загального числа калорій нам потрібно 3 грами помножити на кілограм ваги.

Які вітаміни пити для здорової шкіри

Вітаміни для здорової шкіри: що пити для чистої та блискучої шкіри обличчя

Дуже добре, якщо вдається отримати з їжі необхідну кількість поживних речовин, але вітамінів з їжі ми практично не отримуємо, тому так часто і спостерігаються дефіцит вітамінів і мікроелементів сучасних людей. А це означає, що потрібно додатково приймати вітаміни в капсулах. В ідеалі перед цим здати аналізи, щоб точно розуміти, чого саме не вистачає організму. Найчастіше зустрічається дефіцит вітамінів, від яких страждає шкіра, – це нестача вітаміну D, вітамін А, вітамін Е, магнію, цинку, міді, Омега-3 і заліза.

Що ще відіграє важливу роль

Також дуже важливий щоденний догляд за шкірою – умивання, тонізація та крем для обличчя. Умивання – це процес очищення шкіри, відновлення клітин і посилення кровопостачання епідермісу. Після цього потрібно налагодити кислотність шкіри – для цього використовуємо тонік. І після цього крем, аби наситити, вирівняти тон і зробити шкіру більш еластичною та пружною. Ці ритуали потрібно повторювати вранці та ввечері. А доглядова косметика має підбиратися грамотним косметологом під ваш тип шкіри.

В такому випадку баланс внутрішньої та зовнішньої підтримки шкіри матиме найбільш відчутний ефект у боротьбі за здорову і сяйливу шкіру обличчя.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також