Якщо заглибитися у вивчення складу та корисних властивостей чорного кмину, можна переконатися, що досить важко знайти хворобу, за якої його використання буде марним. Він може впливати на організм людини як зсередини, так і зовні. Навіть якщо не зможе впоратися з чимось поодинці, його властивості обов’язково посилять та закріплять вплив медичних препаратів, розроблених фахівцями у лабораторіях.
Що таке чорний кмин?
Насіння чорного кмину, нігела, калінджі або чорнушка посівна – здавна популярна у багатьох культурах спеція. Не треба плутати її зі звичайним кмином. Нігелла відрізняється пряним і гострим смаком насіння, тому чудово замінює перець з кропом у безлічі страв. Як спецію його найчастіше використовують в Індії, проте ще три тисячоліття тому в країнах Середземномор’я ця рослина мала попит у медичних цілях як універсальний засіб з широким спектром можливих впливів на організм людини.
Як олія чорного кмину отримала визнання у доказовій медицині?
Чорний кмин багато років вивчався в лабораторіях, тестувався на клітинах, тваринах і навіть на деяких пацієнтах. У дослідженнях брали участь настоянки на воді та спирті, а також олія чорного кмину. Визначити, яка з цих формул ефективніша, не вдалося, але фахівці абсолютно точно переконалися у силі лікувальних властивостей цієї рослини.
Головним корисним складником чорного кмину є тимохінон. Він має антибактеріальні, протипухлинні, протигрибкові, антиоксидантні та нейропротекторні властивості. До того ж діє як протизапальний та знеболювальний засіб.
Тимохінон й інші корисні речовини в комплексі складу нігелли мають такі властивості.
- Антибактеріальні властивості
Проводячи дослідження на клітинах, фахівці застосували активні речовини чорного кмину до стафілококів, стрептококів і хелікобактер піларі, що провокує гастрит і виразки, в результаті чого кінцевий результат був порівняний зі стандартним медикаментозним планом лікування пацієнтів.
- Протигрибкова властивість
Активні речовини кмину показали себе не менш сильними у боротьбі проти таких грибків, як кандида, дерматофітії та трихоспарії, епідермофітії, мікроспорії.
Інші властивості, які активно проявили себе під час досліджень
Чорний кмин – справжня знахідка і для повсякденних проблем. Розділимо їх на кілька категорій.
- Жіноче здоров’я
Найгучнішим ефектом олії чорного кмину для жінок є її здатність знижувати болючі відчуття в період менструації. Для цього потрібно випивати по 5-6 крапель олії один раз протягом трьох днів перед передбачуваною датою початку менструації.
Насіння рослини може стабілізувати жіночий гормональний фон після операцій і пологів, а також стати помічником у лікуванні захворювань сечостатевої системи. Запах олії чорного кмину позбавить вагітних жінок токсикозу. Що стосується мам, які годують, вживання чорного кмину всередину сприяє поліпшенню лактації, а дитина, яка харчується таким молоком, напевно буде позбавлена болісного здуття.
- Чоловіче здоров’я
Численні медичні дослідження вказують на те, що чоловічий організм набагато більше схильний до стресів і захворювань. Тому щоб тримати тіло в тонусі та оберігати себе від несподіваних хвороб, важливо стежити за всім організмом.
Ми вже обговорили позитивний вплив чорного кмину на такі базові компоненти здоров’я, як травна, нервова й серцево-судинна системи, і настав час заглибитися в питання переваг кмину безпосередньо для чоловіків. По-перше, при вживанні олії чорного кмину збільшується синтез тестостерону в організмі та покращується кровопостачання в тілі. Це сприятливо впливає на чоловіче сексуальне здоров’я. До того ж, посилюючи імунітет, як і у випадку з жінками, кмин купує запальні процеси та захищає вас від захворювань органів сечостатевої системи.
- Косметологія
Безперечно, буде важко знайти більш універсальний органічний засіб для лікування складних захворювань. Проте олія чорного кмину може похвалитися і своїми можливостями розв’язувати косметологічні проблеми.
Вітамінний склад насіння чорного кмину стабілізує роботу травної системи, імунної системи та завдяки цьому розв’язує дерматологічні проблеми. У цьому процесі беруть участь вітаміни А, В, С, кальцій, калій, цинк і магній.
Протипоказання до вживання чорного кмину
Хоча чорний кмин є повністю екологічним засобом, не поспішайте його вживати, не проконсультувавшись із лікарем.
Наприклад, вживання чорного кмину внутрішньо протипоказане вагітним жінкам, оскільки це може спровокувати передчасні пологи. Проте індійські лікарі радять вживати олію породіллям на останніх термінах, щоб прискорити наближення пологів.
Також у групі ризику перебувають діти, люди з хронічними захворюваннями шлунково-кишкового тракту або схильністю до алергічних реакцій.
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!