Як позбутися геморою без операції: сучасні методи лікування

Що таке геморой?

Геморой – це проктологічне захворювання, за якого розширюються і запалюються вени прямої кишки й анального каналу. Геморой може бути внутрішнім (вени запалюються всередині прямої кишки) і зовнішнім (утворюються болючі вузли під шкірою навколо ануса).

Геморой: причини виникнення

Геморой належить до захворювань хронічної та гострої форм, розвивається поступово. Гостра форма геморою може проявлятися раптово: з різким болем, набряком і напруженням тканин в анальній ділянці. Часто патологія виникає на тлі закрепів, малорухливого способу життя. 

Інші причини геморою:

  • генетична схильність до слабкості судинних стінок;
  • незбалансоване харчування з малою кількістю клітковини;
  • надмірна вага;
  • гормональні зміни.

Геморой у жінок нерідко розвивається після пологів через посилене навантаження на венозну систему малого таза. У чоловіків часто буває через надмірні фізичні навантаження. 

Симптоми геморою: коли час до проктолога

Геморой може спричиняти постійний дискомфорт в анальній ділянці (печіння, свербіж, відчуття чужорідного тіла або тиску в прямій кишці). 

Інші симптоми геморою:

  • Біль в анальній ділянці під час дефекації або в положенні сидячи.
  • Випадання вузлів. У разі прогресування хвороби можлива поява пухлиноподібних утворень з анального каналу.
  • Виділення слизу із заднього проходу або відчуття неповного випорожнення.
  • Яскраво-червоні сліди на туалетному папері або в унітазі під час дефекації.

Краще не відкладати візит до проктолога, якщо хоча б один із зазначених вище симптомів зберігається понад кілька днів. За відсутності лікування геморой може перейти в хронічну форму.   

Чому не варто відкладати лікування геморою?

Без своєчасного лікування можуть виникнути ускладнення. Геморой небезпечний:

  • хронічними кровотечами й анемією;
  • тромбозом гемороїдальних вузлів (утворенням згустків крові всередині запалених вен);
  • зовнішнім або внутрішнім защемленням вузлів (небезпека полягає в порушенні кровообігу, відмиранні тканин прямої кишки).

Також через мікротравми і тріщини легко проникає інфекція. Коли з’являється геморой, може виникнути гнійне запалення тканин навколо прямої кишки, іноді з утворенням свищів.

Сучасні методи лікування геморою без операції

При геморої в медичному центрі «ОН Клінік Дніпро» роблять малоінвазивні операції. Малоінвазивні операції виконуються амбулаторно, під місцевою анестезією.

Щоб виключити можливі протипоказання, перед операцією проктолог у Дніпрі може призначити пацієнтові обстеження: електрокардіограму (ЕКГ), коагулограму, аналіз рівня глюкози. Вибір конкретної процедури залежить від стадії захворювання, розмірів вузлів і загального стану пацієнта. 

Малоінвазивні методи лікування гемороїдальних вузлів у медичному центрі «ОН Клінік Дніпро»:

  • Латексне лікування геморою. Метод, за якого на основу внутрішнього вузла накладається спеціальне латексне кільце при геморої. Воно перекриває кровотік до вузла, який всихає і відпадає протягом семи–десяти днів.
  • Лазерна вапоризація геморою. Видалення вузлів за допомогою теплової енергії лазера. Метод дає змогу безконтактно видалити тканину вузла, забезпечує точний вплив і мінімальний ризик кровотеч. Видалення геморою лазером підходить навіть пацієнтам із супутніми захворюваннями (цукровий діабет, гіпертонія).
  • Радіохвильове видалення геморою. Високочастотний радіохвильовий апарат Сургітрон видаляє геморой розтином вузла, коагулює тканини анального каналу (запобігає кровотечі) без механічного тиску та нагрівання навколишніх ділянок. Метод вирізняється низькою травматичністю й відсутністю опіків.

Кожна з процедур застосовується індивідуально, залежно від клінічної картини й показань. Малоінвазивні методи лікування геморою дають змогу позбутися проблеми без тривалого відновлення.

Як відновитися після малоінвазивного видалення геморою?

Після малоінвазивного видалення геморою важливо дотримуватися гігієни, уникати закрепів і тимчасово обмежити фізичне навантаження для загоєння тканин. У раціоні має бути достатньо клітковини й води для м’якої дефекації та профілактики закрепів.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram та не пропускайте найкорисніші матеріали на Beauty HUB!

читайте також
Читайте також