Як швидко протверезіти, якщо дуже потрібно

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Як швидко протверезіти, якщо ви розслабилися і випили пару келихів улюбленого алкогольного напою? З'ясовуємо, як швидко зняти алкогольне сп'яніння і що допомагає протверезіти.

Швидко протверезіти в домашніх умовах вдається не кожному. Швидкість, з якою ви повернетеся до звичайного стану, залежить від типу напою, кількості випитого та вашого метаболізму – з якою швидкістю організм переробляє алкоголь і виводить його. Також значення має тривалість та періодичність: протягом якого часу ви вживаєте алкоголь – випили лише сьогодні пару келихів вина або п’єте вже тиждень без перерви. Дізнайтеся, як швидко протверезіти і позбутися похмілля.

Алкоголь у крові: скільки часу зберігається

Як швидко протверезіти, якщо дуже потрібно

В середньому, нашому організму потрібно близько однієї години для розкладання однієї одиниці алкоголю (10 мл або 8 г чистого алкоголю). Однак це залежить ще і від:

 • вашої ваги;
 • гендерної приналежності;
 • віку;
 • метаболізму;
 • кількості вживаної їжі;
 • типу і міцності алкоголю;
 • приймаєте ви ліки і, якщо так, то які саме.

Якщо ви гарно поїли і пили багато води, протверезіти буде легше, а ступінь сп’яніння – менша.

У стандартному келиху вина (175 мл) міцністю 12% міститься 2,1 алкогольні одиниці. Якщо ви випили 250 мл цього ж напою, в організм надійшло 3 одиниці.

Це означає, що після маленького келиха для виведення алкоголю тілу доведеться працювати близько двох годин, після великого – 3 години. Але це занадто довго. Що робити, якщо у вас лише всього 30-60 хвилин?

Як швидко позбутися сп’яніння

Як швидко протверезіти, якщо дуже потрібно

читайте також

В Інтернеті знаходяться розумники, які нібито знають, як протверезіти за 5 хвилин. Насправді це обман. Дуже швидко вивести алкоголь з організму не вийде, але прийти до тями і бути здатним відповідати на робочі питання ви зможете! Є такі протверезні засоби!

Способи швидко протверезіти

Вода, чай, сік, кава й ізотоніки

Намагайтеся влити в себе якомога більше рідини. Для цього ідеально підійде чиста вода, але солодкий чай і сік заходять простіше. Ваша мета – вивести з організму разом з сечею якомога більше продуктів розпаду. До того ж через алкоголь ваше тіло відчуває зневоднення, і можуть початися сильні головні болі. Це відбувається через дефіцит води, тому перед тим як приймати таблетки від головного болю, спробуйте просто випити якомога більше води. Так ви позбавитеся токсинів і головного болю.

Що ж стосується кави, то вона дуже швидко дає ясність мислення, але це не означає, що ви дійсно позбулися алкоголю. Це помилкове відчуття тверезості може призвести до сумних результатів! За кермо після чашки кави точно сідати не варто, а ось взяти участь у зборах ви зможете.

Але ідеальний варіант – ізотоніки й інші спортивні напої! Вони містять у собі глюкозу, калій, магній та інші елементи, необхідні для підтримки електролітичного балансу в організмі.

Що з’їсти щоб протверезіти

Вживайте їжу, багату на енергію: Прийом їжі, особливо багатої на вуглеводи, може допомогти вам відчути себе бадьоріше. Розгляньте варіанти, такі як тости, каші, фрукти чи йогурт.

Лимонний фреш

Лимонний сік може непогано впоратися з похміллям і досить швидко приводить до тями завдяки великій дозі вітаміну С. Правда, перед тим як пити лимонний сік, переконайтеся в тому, що ваш шлунок це витримає. Лимонний фреш не рекомендується людям з порушеннями в роботі підшлункової залози, з виразковою хворобою шлунка і дванадцятипалої кишки, а також з ентеритом, колітом і гострим гастроентероколітом.

Як швидко протверезіти, якщо дуже потрібно

Душ

Холодний душ діє приблизно так само, як і кава – підбадьорить, але алкоголь з організму не виведе. У деяких випадках це може призвести до запаморочення або навіть інфаркту, так що будьте обережні. А ось тепла вода може допомогти хоча б трохи прийти до тями! Якщо приймати душ, то тільки теплий або хоча б кімнатної температури.

Лід

Компрес у вигляді льоду може швидше привести вас до тями, як кава або щось солодке, але, знову ж таки, не прискорить виведення алкоголю з крові.

Сорбенти

Сорбенти не прибирають алкоголь з крові, якщо він уже туди потрапив, але вони можуть зупинити всмоктування нової порції. Якщо повідомлення начальника про майбутню нараду застало вас з келихом в руках, поставте його негайно на стіл, випийте таблетку активованого вугілля і більше не пийте.

Сорбенти краще пити перед тим, як ви зібралися на вечірку або відкоркували пляшку вина. В цьому випадку ви страхуєте себе від майбутнього похмілля.

Як швидко протверезіти, якщо дуже потрібно

Як швидко стати тверезим

Найдієвіший спосіб як швидко протверезіти від алкоголю – це не пити. Але, якщо все ж таки випили, намагайтеся дотримуватися міри і завжди обов’язково закушуйте! Якщо ж так сталося, що вам потрібно швидко прийти до тями і ви впевнені у своєму здоров’ї, прийміть теплий душ, намагайтеся випити якомога більше води, а безпосередньо перед зустріччю випийте чашку кави, щоб остаточно збадьоритися, і заїжте її шоколадкою, яка швидко піднімає рівень цукру в крові і змусить ваш мозок хоча б ворушитися.

Для впевненості можете надіти окуляри з прозорим склом. Це не тільки додасть вам більш важливого і розумного вигляду, але ще й не дозволить розгледіти співрозмовникам прекрасні розкосі очі, які першими видають алкогольне сп’яніння.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також