Як собі подобатись у складні часи? Бодипозитив в реаліях сьогодення

 

Анна Римаренко. Психологиня, коучиня. Надихаюча спікерка, авторка книг та колумністка. Фахівчиня з етичних комунікацій та маркетингу в естетичній медицині. Адміністративна директорка Rymarenko.clinic Продюсерка Safe Beauty Forum. Плюс-сайз модель, блогерка та Miss Diamond Top of the World 2018 (Philippines).

Моя подорож до самоприйняття та бодипозитив тривала багато років, оскільки я ніколи не мала «ідеальної» зовнішності. Працюючи як психологиня та тренерка, маючи багато публікацій і навіть видану книгу, бувши однією з перших плюс-сайз моделей в Україні, я здавалася впевненою та успішною. Важко уявити, але за зовнішнім успіхом ховалась важка щоденна боротьба за те, аби не знецінювати себе лише через те, що моє тіло неідеальне. 

Попри видимий успіх, мій внутрішній світ був занурений у хаос. Підтримка родини та друзів, а також звернення до психотерапевта допомогли побачити, що ці думки були наслідком генералізованого тривожного розладу. Завдяки психотерапії я крок за кроком відновила впевненість, сміливість, любов та повагу до себе. 

Відтоді мій «внутрішній компас» дуже чутливий до токсичних маніпуляцій. Жінкам постійно навʼязують нереалістичні стандарти зовнішності – й відчуття сорому та провини, якщо вона не здатна їм відповідати (а на це не здатен майже ніхто). Саме тому я багато часу та сил приділяю просвітницькій роботі як психологиня та блогерка, надихаючи інших поважати себе та піклуватися про себе вже зараз, навіть коли ми «неідеальні». 

Бодипозитив Здорової Людини

Я називаю свій підхід «Бодипозитив Здорової Людини». Це означає, що я приймаю своє тіло таким, яким воно є, але водночас дбаю про своє фізичне і психічне здоров’я. Я пропагую ідеї самопідтримки, турботи та поваги до себе, щасливого насиченого життя з будь-якою вагою. 

Бодипозитив не означає, що потрібно припинити дбати про своє здоров’я чи зовнішність, але важливо робити це з любов’ю та повагою до себе, а не з бажання відповідати чужим стандартам. 

Бодипозитив і косметологія

Я першою в Україні та взагалі в пострадянському суспільстві почала говорити про бодипозитив у контексті естетичної медицини та косметології. Як коуч, психолог і маркетолог, я проводжу семінари, виступаю на конференціях та навчаю фахівців етичним комунікаціям, допомагаючи їм розуміти, як важливо підтримувати й поважати кожного клієнта незалежно від зовнішності. 

А також – що можливо просувати свої послуги без експлуатації стереотипів та маніпуляцій страхами. Це не тільки допомагає створювати здорове та підтримуюче середовище, але й сприяє розвитку індустрії, де головним пріоритетом є добробут і комфорт пацієнтів.

читайте також

Чому нам зараз особливо потрібен бодипозитив?

Бодипозитив важливий для всіх, особливо під час війни, коли зовнішні стреси та невизначеність можуть посилювати внутрішні конфлікти й самооцінку. 

У часи, коли ми стикаємося з постійними викликами та небезпеками, любов до себе стає не лише особистим досягненням, але й актом стійкості та сили. Прийняття себе у будь-якому вигляді та стані допомагає нам залишатися міцними, підтримувати моральний дух і надавати підтримку іншим. 

Зараз нам дуже важливо всіма силами знижувати рівень стресу. Особливо той, який піддається контролю. Намагайтеся не створювати своїми думками, словами та діями додаткові причини нервувати. 

Найкраще, що ми можемо зробити, – це прийняти доросле рішення!

Відсьогодні я обираю любити себе, піклуватися про себе, не вбивати себе своєю токсичною самокритикою. Я беру на себе відповідальність за те, щоб перебудувати стосунки з собою. Не чекати, що хтось прийде й скаже, що я красива, або допоможе схуднути. Ні. Це моє рішення. Моє життя обмежене, але я хочу жити і дбати про себе вже сьогодні. 

Наступні кроки – шукати й пробувати різне, що допомагає почуватися краще. 

Наприклад, зараз дуже багато випадків набору зайвої ваги на антидепресантах. Якщо обирати між худорлявістю, але без бажання жити, і трохи зайвою вагою, але із жагою до життя, звісно, що краще обрати другий варіант. Не відмовілятися від прийому ліків, які рятують життя, заради естетичних моментів. Але при цьому необхідно обовʼязково розмовляти з лікарем, який призначає ці препарати, щоб можна було щось змінити й звести побічні ефекти до мінімуму.

Також через постійні нічні тривоги та обстріли збиваються циркадні ритми. Додайте сюди ще відсутність світла вдень і необхідність робити багато справ вночі, а вранці знову виконувати свою роботу, то картина ще більше ускладнюється. Це дуже сильно змінює гормональний фон і впливає не лише на апетит, а й на те, яки ми засвоюємо їжу, та на швидкість схуднення. Те, що працювало раніше, перестає працювати. Організм розуміє, що настали важкі часи з загрозою для життя, і схуднення точно не на часі. 

Тому дуже важливо реалістично оцінювати ситуацію й зрозуміти, що ми не можемо більше поводитися й ставитися до себе так, як це було до війни. Тому що багато з тих методів та речей просто не будуть працювати. І ми маємо більше турбуватися про себе та не встановлювати занадто жорсткі рамки й вимоги.

 

Способи, якими можна себе підтримувати

Це можна робити за допомогою щоденних зовсім невеликів кроків, так званих baby steps. 

Перше, з чого ми починаємо будувати здорові стосунки із собою, – це з поваги до потреб нашого тіла.

Адже наша душа, самосвідомість, наше «Я» не живе десь на уявній хмаринці. В нас є конкретний матеріальний носій – наше тіло. І воно потребує турботи й уваги.

Поставте собі такі запитання:

  • Чи достатньо води я пʼю протягом дня?
  • Чи не зловживаю кавою, алкоголем та сигаретами?
  • Чи достатньо якісно я себе годую? Тут потрібно зрозуміти, чи достатньо повноцінна тарілка (баланс КБЖВ)? Чи отримує організм усі необхідні нутрієнти? І не забувати про «їжу для радості»! 
  • Чи достатньо я рухаюсь і чи то саме той рух, який приносить задоволення та радість? І тут також шукайте щось нове та пробуйте. Домовляйтесь робити це з подругами, якщо важко наважитись самостійно. Наприклад, сьогодні ви йдете на йогу, наступний тиждень – танці, потім пробуєте плавання тощо. Шукайте те, що буде приносити вам в першу чергу радість і задоволення. 

Дуже важлво зазначити, що коли ми перебудовуємо стосунки із собою, головне поміняти ідеї та установки (mindset), які живуть у нашій голові. Наприклад, звертати уваги не на ту їжу або фізичну активність, від якої я схудну. А дати собі, наприклад, три місяці, коли ви не будете думати про вагу та схуднення, а думати тільки про те, як зробити собі краще, спокійніше, гармонійніше. 

Першочергове завдання – це зосередитись на тому, щоб повернути собі внутрішній спокій і мир в душі.

Й коли ми позбавляємося установки, що повинні обовʼязково позбутись зайвих кілограмів, то починаємо відкривати для себе багато різних активностей, від яких раніше відмовлялись, бо від цього не худнуть. Наприклад, це може бути йога, пілатес, медитація – усе, що заспокоює та прибирає зайвий шум в голові.

Пошук того, що буде вас підтримувати й допомагати, – це дуже індивідуальна історія. І я дуже добре це розумію. Адже як коуч працюю з такими запитами й допомагаю знайти найкращі способи самопідтримки: що допоможе краще почуватися та турбуватися про себе. 

Коли навколо панує хаос, важливо знайти свій внутрішній дім – «місце» в душі, де ти приймаєш себе, знаходиш розраду та відновлюєш сили. І це не тільки допомагає продовжувати жити, але й надає сили підтримувати інших.

Не відкладайте життя на потім. Вас вже достатньо, аби робити те, що ви хочете, вже зараз. 

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram та не пропускайте найкорисніші матеріали на Beauty HUB!

читайте також
Читайте також