Як спланувати бюджетну подорож: лайфхаки

Подорожувати бюджетно цілком можливо, якщо знати кілька хитрощів і приділити небагато часу. До того ж завдяки безвізовому режиму подорожі до Європи стали не просто мрією, а реальністю, залишилося тільки дізнатися, як заощадити на поїздці. І якщо ви поки що не можете назвати себе досвідченим мандрівником, тоді наші поради вам знадобляться.

Подорожуйте самостійно

Якщо не хочете витратити всі гроші на подорож, не бійтеся планувати подорож самостійно. Звертаючись до туристичних агенцій, ви, можливо, заощадите час на пошуку квитків і бронюванні готелів, але, по-перше, вам часто запропонують обмежений вибір, а по-друге, отримаєте нудний та одноманітний відпочинок біля басейну готелю. Про автобусні тури, які забирають багато сил і часу на переїзди, взагалі мовчимо. До того ж таку поїздку навряд чи можна назвати справжньою подорожжю, це просто туристичний відпочинок. Не бійтеся виявити трохи самостійності та спланувати поїздку за своїм бажанням.

читайте також

Плануйте заздалегідь

Авіаквитки, придбані за кілька місяців, обійдуться набагато дешевше, ніж куплені в останній момент. До того ж багато авіакомпаній часто влаштовують акції та проводять розіграші квитків, що також дуже вигідно для бюджетних мандрівників. Те саме і з бронюванням житла: чим ближче дата заїзду, тим ціна буде вищою. Щобільше, якщо хочете відсвяткувати свята у Європі, бронюйте за кілька місяців. Житло у святкові дні, у розпал сезону, у вихідні, під час проведення фестивалів чи спортивних ігор коштує дорожче.

Заощаджуйте на житлі

Якщо хочете спланувати бюджетну подорож, забудьте про готелі. Існує багато різних сервісів для пошуку й оренди житла практично у будь-якій точці світу. З їхньою допомогою можна вибрати будь-що – від ліжкомісця в хостелі до окремої квартири, вілли і навіть житлових човнів!

Є також можливість жити взагалі безплатно. Для цього допоможе ресурс «Каучсерфінг». Після реєстрації та створення особистого профілю ви можете знайти людей, які готові дати притулок мандрівникам у своєму будинку. Це величезна мережа, яка охоплює мільйони користувачів у всьому світі. А ще, крім безкоштовного житла, ви маєте можливість придбати нових друзів у найрізноманітніших куточках планети. Місцеві жителі порадять, куди краще сходити, що подивитись і навіть можуть провести екскурсію містом, яку вам не запропонує жоден гід.

Спеціальні послуги з бронювання, які допоможуть вам з пошуком житла:

Airbnb.com

Booking.com

Agoda.com

Hotels.com

читайте також

Шукайте дешеві авіаквитки

Для бюджетних подорожей просто необхідна навичка пошуку та бронювання авіаквитків за вигідною ціною. Головне правило – купувати квитки заздалегідь. Щоб полегшити пошук дешевих авіаквитків, існують зручні метапошуковики, які знаходять найвигідніші пропозиції за будь-якими напрямками. А ще можете підписатися на спеціальні сайти, щоб першими дізнаватися про різні акції та розпродажі.

Шукайте авіаквитки за мінімальними цінами на таких сервісах:

Lowcostavia.com.ua

Kiwi.com

Skyscanner.com.ua

Avia.tripmydream.com

Veterdoit.com

Подорожуйте без нічого

Якщо не збираєтеся в подорож на кілька місяців, беріть лише рюкзак із найнеобхіднішим. Так вам не доведеться доплачувати за багаж, довго чекати на видачу валізи, немає загрози її втратити, та й пересуватися містом буде набагато легше.

Ходіть пішки

 Пам’ятаєте, як герої фільму «Євротур» казали: «Європа крихітна як метелик, ми пішки від Лондона до Берліна дійдемо?» У чомусь вони мали рацію – міста Європи і справді невеликі: затишний Копенгаген, елегантна Рига, стара Прага, романтичний Париж. До того ж тільки ногами можна по-справжньому впізнати та відчути місто. Якщо ви все ж таки втомилися від неспішних прогулянок, поцікався про комплексні безлімітні квитки на день, кілька днів, тиждень, місяць – вони дозволяють добре заощадити на проїзді. А ще не бійтеся брати напрокат велосипеди чи скутери.

Заощаджуйте на їжі

Заощадити на їжі у подорожі, але при цьому ще й смачно поїсти – реально. Обходьте стороною кафе і ресторани, розраховані на туристів, де часто завищені ціни. Зазвичай вони розташовані в центрі міста або поряд із популярними туристичними місцями. Вибирайте заклади, які віддають перевагу місцевим жителям, там ви знайдете національну кухню, смачні страви та приємні ціни.

А якщо ви зупиняєтеся десь на тиждень чи довше, то знайдіть поблизу супермаркет чи місцевий ринок, куди і вирушайте за продуктами. Готуйте їжу самостійно та заощаджуйте на харчуванні. Ще один хороший бюджетний варіант – університетські їдальні. Доступ до них, як правило, відкритий, тому поцікавтеся у місцевих студентів, де вони харчуються.

Підписуйтесь на наш Viber і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також

Читайте також