Як стати генієм за допомогою спорту: види тренувань, які роблять нас розумнішими

Вчені вже давно досліджують вплив фізичної активності на когнітивні здібності людини. Є величезна кількість досліджень, які вже довели, що легкі тренування покращують пам’ять і концентрацію, допомагають впоратися з депресією та є хорошою профілактикою деменції й хвороби Альцгеймера. А важкокоординаційні види спорту сприяють розвитку нових нейронних зв’язків.

Зараз у дослідників з’явився новий козир − вони нарешті змогли довести, що гімнастика дійсно підвищує пластичність мозку. Більш того, вони навіть змогли визначити, які саме вправи роблять це найкраще!

Нейропластичність (пластичність мозку) − властивість людського мозку, що полягає в можливості змінюватися під дією досвіду, а також відновлювати втрачені зв’язки після пошкодження або як відповідь на зовнішні впливи. Цю властивість описано порівняно недавно. Раніше існувала загальноприйнята думка, що структура головного мозку залишається незмінною після того, як сформується в дитинстві.

читайте також

Експеримент

Вчені з Університету Південної Австралії проаналізували дані понад десятка попередніх експериментів, у яких брали участь понад 128 здорових добровольців обох статей у віці від 18 до 65 років.

Учасники цих експериментів займалися спортом, і їхні тренування відрізнялися інтенсивністю: від зовсім легких навантажень (частота пульсу не перевищує 50% від максимального ЧСС) і до більш серйозних, де пульс доходив практично до максимуму, й до дуже серйозних (анаеробна зона з пульсом 90 відсотків від максимуму).

Заміри нейропластичності їх головного мозку робилися до і після вправ. В якості методу вимірювання використовувалася транскраніальна магнітна стимуляція.

Результати

У результаті отриманих даних були визначені навантаження, максимально корисні для розвитку й поліпшення когнітивних здібностей. Вчені з’ясували, що для цього ідеально підходить аеробне навантаження тривалістю близько 25 хвилин і 20-хвилинні інтервальні тренування, де частота пульсу коливається від низької в моменти відпочинку й практично до максимуму, коли ми залітаємо в анаеробну зону.

Тому якщо ви хочете схуднути, стати сильнішими, витривалішими й одночасно дати хороший стусан своєму мозку, влаштовуйте собі хоча б кілька разів на тиждень високоінтенсивні інтервальні тренування (протокол Табата) й розбавляйте їх аеробними навантаженнями (біг, аеробіка, степ-аеробіка, танці) .

Весна прийшла! Пора діставати свої кросівки й відправлятися на пробіжку!

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також