Попри зусилля всіх дерматологів світу переконати нас мінімізувати години перебування на сонці і не зловживати засмагою, зробити це не так просто. Багато все одно чекають літа заради можливості подовгу вилежуватися на сонці, щоб потім ще довго красуватися з красивим відтінком молочного шоколаду на шкірі після закінчення «сонячного» сезону. Добре, що сьогодні бренди пропонують широкий вибір засобів, які допомагають отримати гарний і безпечний золотистий відтінок шкіри, який візуально зробить фігуру більш витонченою, а настрій – піднесеним. Всім, кого цікавить, що робити, щоб загар довше тримався, варто взяти на озброєння такі золоті правила і рекомендації.
1. Заздалегідь підготуйте шкіру
Так само, як ви готуєте своє обличчя до нанесення макіяжу, необхідно добре підготувати шкіру тіла до сонячних процедур. Перебуваючи у всеозброєнні, шкіра краще притягне загар, і він довше збережеться. До від’їзду не забувайте регулярно використовувати відлущувальні засоби, щоб позбутися відмерлих клітин і активувати оновлення шкіри. Скраби і пілінги – ваші головні б’юті-помічники в підготовці до пляжної відпустки. Робити процедури ексфоліації рекомендується двічі на тиждень. Так ваша шкіра буде виробляти меланін на більш глибоких шарах, що дозволить продовжити засмагу.
2. Інтенсивно зволожуйте шкіру
Цей пункт має першорядне значення, оскільки вплив сонця, ультрафіолету, солоної морської та хлорованої води в басейні сушить шкіру, витягуючи з неї вологу, і навіть може спровокувати лущення. Своєчасне зволоження – запорука сталої та рівномірної засмаги завдяки тому, що ороговілі (засмаглі) частки будуть залишатися на тілі довше звичайного.
За тиждень до відпустки почніть користуватися живильним кремом, молочком, лосьйоном або батером для тіла (найкраще на основі вітаміну Е, олії ши або мигдальної олії). В ідеалі робити це двічі на день – вранці та ввечері. Перебуваючи на відпочинку, повторюйте ритуал якомога частіше, щоб зберігати шкіру зволоженою і продовжити життя засмаги. Найкраще носити тюбик крему з собою, щоб використовувати засіб за необхідності і протягом дня.
Зволожити шкіру, надовго зберегти засмагу, а також захистити епідерміс від негативних наслідків перебування на сонці допоможе набір «Три секрети безпечної засмаги» від українського бренду Natural Melanin-Ukraine. Основним компонентом усіх трьох засобів із набору є меланін — ефективний антиоксидант, який захищає, зволожує та відновлює. Відтак, виробник рекомендує розпилювати на шкіру бальзам-лосьйон перед нанесенням сонцезахисного крему, щоб забезпечити кращий і довший захист (і зекономити SPF!). Уже після прийняття сонячних ванн відновити м’якість шкіри можна за допомогою натурального мила з набору NATURAL MELANIN FOR YOUR SKIN. А щоб максимально зволожити шкіру, прибрати подразнення і почервоніння, варто після вмивання нанести бальзам-гель з меланіном та гіалуроновою кислотою. Як результат — шкіра після використання всього набору залишається ніжною, зволоженою й довго тішить вас красивою засмагою.
3. Міняйте цифру SPF-захисту поступово
Захист шкіри на сонці – обов’язкова умова для отримання рівної та гарної засмаги. Уникайте сонячних опіків: вони можуть перетворитися на золотистий відтінок, але точно так само швидко почнуть лущитися й облазити, і ваша шкіра після відпустки буде нагадувати леопардове забарвлення.
Яким би не був тон вашої шкіри, скористайтеся такою схемою: в перші дні відпочинку завжди починайте з максимального захисту (SPF 50), потім переходите на SPF 30 (через 2-3 дні для середньо-темної шкіри, через тиждень – для світлої). Скорочуйте цифру не менше, ніж до SPF 15. Обов’язково захищайте обличчя і тіло, включаючи важкодоступні місця, такі як спина і плечі. Також наносите сонцезахист після купання, навіть якщо етикетка говорить про водонепроникність засобу. Так шкіра буде менше страждати від УФ-випромінювання.
Зараз існує безліч різних за текстурою і формату засобів сонцезахисту. Вибирайте те, що підходить вашому типу шкіри. Наприклад, олія або молочко підійдуть для сухої шкіри, лосьйон – для жирної, спрей – для чутливої, крем – для всіх типів.
4. Використовуйте засоби для продовження засмаги
На жаль, ідеально рівну засмагу отримати просто неможливо: ніс і плечі завжди будуть темніші, обличчя завжди буде засмагати раніше тіла, оскільки шкіра обличчя оновлюється швидше. Тому найочевидніший спосіб, продиктований стараннями сучасних beauty-брендів, – використовувати спеціальні косметичні пролонгатори засмаги. Із завданням зробити золотисто-шоколадний відтінок шкіри більш стійким і яскравим впораються олії, лосьйони і креми для збереження засмаги з додаванням вітамінів С і Е, а також компонентів, що стимулюють вироблення меланіну й олій, які містять бета-каротин (наприклад, морквяна, абрикосова і персикова).
Використовуйте не тільки засоби, що закріплюють засмагу, а й відновлювальні б’юті-продукти для обличчя і тіла з позначкою after sun. Це можуть бути гелі для душу, заспокійливі лосьйони, муси і бальзами, охолоджувальний крем-гелі після інсоляції – всі вони призначені зробити шкіру м’якою, відновити баланс вологи після перебування на пляжі, фіксувати і підвищувати стійкість засмаги. Для сонячних курортів кращі засоби після засмаги з вітаміном E, гіалуроновою кислотою й антиоксидантами.
5. Не користуйтеся скрабом і косметикою з кислотами
Щоб не змивати отриманий загар, не слід травмувати шкіру процедурами, які в звичайний час можуть здатися нешкідливими. У перший час після відпочинку відмовтеся від скрабів з абразивними частинками і пілінгів з деякими видами кислот у складі. До них належать гліколева, саліцилова і фруктові кислоти. Інакше ці речовини можуть порушити цілісність верхнього шару шкіри і спровокувати появу першого лущення. Отже, разом зі зроговілими клітинами зніметься і золотистий колір. Пілінгом і скрабом варто скористатися лише в тому випадку, якщо засмага лягла нерівно, і ви хочете її вирівняти. Однак робити це потрібно дуже делікатно й обережно.
6. Змініть раціон
Не секрет, що зовнішня краса виходить зсередини. Якщо ви мрієте зберегти морську засмагу якомога довше, варто ввести в щоденний раціон продукти з бета-каротином, лікопіном, вітамінами C і E. Вони будуть стимулювати вироблення меланіну (пігменту, що відповідає за появу засмаги на нашій шкірі) і допоможуть організму позбавитися вільних радикалів і подразнень, спричинених ультрафіолетом. Благо, що в цьому списку безліч сезонних продуктів:
- Червоні/ жовті фрукти й овочі (манго, персики, абрикоси, помідори, перець, морква): багаті на бета-каротин, який активізує природний захист організму від опіків, запобігає руйнуванню клітин і відповідає за появу красивого золотистого відтінку засмаги;
- хрестоцвіті (броколі та цвітна капуста) і зелень (шпинат): багаті на сонцезахисні антиоксиданти;
- авокадо, індичка, яєчні білки, мигдаль, лосось, краби, креветки і кальмари: багаті найважливішою амінокислотою тирозином, вони допомагають активувати вироблення меланіну.
Не забувайте дотримуватися водного балансу. Зволоження клітин шкіри зсередини обов’язково, особливо в спекотну погоду, оскільки ви втрачаєте зайву вологу з потом. Вживання великої кількості води запобіжить висиханню і лущенню шкіри. Намагайтеся так харчуватися мінімум за два тижні до відпустки і місяць після повернення.
7. Дбайте про шкіру, приїхавши з відпочинку
По поверненню з відпустки багато хто завдається питанням, як закріпити загар в домашніх умовах. Щоб шкіра як можна довше залишалася оливково-золотисто-шоколадною, важливо дотримуватися таких правил.
- Приймайте прохолодний душ замість гарячої ванни. Річ у тім, що під час розпарювання і нагрівання ороговілі клітини швидше сходять з поверхні шкіри, щоразу роблячи засмаглий відтінок все менш інтенсивним.
- Очищаючи шкіру, дуже важливо не використовувати занадто жорстку мочалку і не терти тіло рушником. Перший час після банних процедур просто акуратно і без поспіху промокніть шкіру й одразу зволожте кремом.
- Щоб освіжити насичений колір засмаги і повернути шкірі сяйво, використовуйте засоби з блискітками. Шимерні олії, спреї та лосьйони миттєво надають шкірі тонус і повертають гарний блиск.
- Якщо шкіра лущиться, не робіть пілінг, краще використовуйте живильні засоби з щільною текстурою, щоб наситити клітини вологою. Повторюйте ритуал 1-2 рази на тиждень на ніч.
- Коли засмага почне змиватися остаточно, можна вдатися до автозасмаги. Завдяки інноваційним формулам, ці засоби швидко вбираються, не залишають слідів на одязі й додатково доглядають за шкірою.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!