Авокадо – це тверда ягода, яка має багатий вітамінний склад і високу калорійність. Плід використовують не тільки в десертах, але і в овочевих салатах та закусках, сендвічах, смузі. Авокадо можна збирати навіть недозрілим, транспортувати, зберігати в холодному місці, а «доходить» ягода вже на полицях магазинів чи у покупця. Можете сміливо купувати зелений твердий плід, а ми розповімо, як зробити авокадо м’яким та стиглим у домашніх умовах і де його правильно зберігати.
У чому користь авокадо
Авокадо вважають кориснішим за банани, а через високий вміст вітаміну К його рекомендують тим, хто страждає на захворювання серцево-судинної системи. Мононенасичені жири, якими багатий авокадо, сприяють зниженню рівня «поганого» холестерину в крові. Високий вміст харчових волокон допомагає підтримувати здорову травну систему та запобігає запорам. Антиоксиданти й каротиноїди, якими багатий плід, нейтралізують запальні процеси в організмі.
Авокадо вважається ягодою жіночої краси, оскільки високий відсоток вітамінів С та Е сприятливо впливає на шкіру та волосся, зберігаючи здоровий вигляд, пружність і блиск. Нутриціологи включають плід у дієтичне меню, оскільки він чудово насичує, покращує поглинання поживних речовин з інших продуктів та прискорює процеси метаболізму.
Як вибрати стиглий авокадо
Ознаки стиглості авокадо:
- У плода рівна, гладка поверхня, без вкраплень, вм’ятин та подряпин.
- При натисканні на шкірку на стиглому авокадо з’явиться невелика вм’ятинка. Якщо плід починає псуватися, на місці натискання буде ямка, а на недозрілому авокадо не залишиться жодного сліду.
- Стиглий плід має насичений темно-зелений відтінок або фіолетовий (сорт хаас), світло-зеленим буде недозрілий плід, а перезрілий починає вкриватися коричневими плямами.
- Хвостик плода відривається без зусиль, при цьому живець буде світло-коричневим, під ним має бути зелений шар.
- Зрілі авокадо мають легкий, солодкуватий аромат.
- У розрізаного плода легко виймається кісточка, тоді як у недозрілого відокремити її від м’якоті без вирізання не вийде.
Плоду можна допомогти дозріти, є кілька перевірених способів зробити авокадо м’яким. Одна з умов – відсутність низьких температур, тому в холодильник незрілу ягоду не кладуть. Також не терпить сусідства з овочами, тому дозрівати плоду краще на самоті.
Що робити, щоб авокадо дозріло в домашніх умовах
- Під сонячним світлом. Достатньо покласти авокадо на підвіконня, і вже за пару-трійку днів ягода дозріє.
- У темному та сухому місці. Якщо помістити авокадо у паперовий або крафтовий пакет, газету чи фольгу, щільно загорнути і залишити, наприклад, у кухонній шафі, то вже за кілька днів зелений плід повністю дозріє. Також авокадо можна присипати борошном.
- Один із перевірених способів дозрівання авокадо – сусідство з продуктами, що виділяють газ етилен. До таких належать стиглі банани, яблука й томати. Помістіть їх у пакет разом із авокадо, і дозрівання останнього прискориться.
- Збризкування лимонним соком. Необхідно розрізати авокадо навпіл, залишивши кісточку, збризкати м’якоть свіжим лимонним або лаймовим соком, а потім з’єднати половинки знову. Авокадо поміщають у пластиковий контейнер, щільно закривши кришку, або обертають харчовою плівкою. Протягом кількох днів плід дозріє.
- Щоб розм’якшити авокадо, ідеальний метод – у мікрохвильовій печі або духовці. Так, проколіть плід у кількох місцях, прикрийте серветкою та помістіть у мікрохвильову піч на 30 секунд. Плід має стати м’яким. Якщо цього не сталося, повторіть процедуру. Майте на увазі, що смак авокадо може змінитися. Розм’якшити плід можна в духовці за 200℃ протягом 10 хвилин, загорнувши у фольгу.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram та не пропускайте найкорисніші матеріали на Beauty HUB!