Доглянуті і охайні ноги – важлива складова привабливого зовнішнього вигляду в будь-який період і сезон. Відповідно, в той час, коли розкіш салонного догляду нам не завжди доступна (локдауни та самоізоляція), важливо опанувати вміння робити педикюр у домашніх умовах.
Чистка п’яток та приведення до ладу форми нігтів – завдання, посильне кожному. Важливо лише запастися терпінням і озброїтися простими косметичними інструментами у вигляді пемзи, пилочки для нігтів, апельсинових паличок для оброблення кутикули та маленьких ножиць і кусачок. Важлива складова успіху у питанні домашнього педирюру – хороше освітлення, яке допоможе побачити і усунути всі недоліки на ногах, тому, швидше за все, вам знадобиться лампа.
Редакція Beauty HUB підготувала інструкцію, яка допоможе вам за 5 кроків якісно зробити педикюр у домашніх умовах.
Крок №1 – підготовка нігтьової пластини
Першим кроком у педикюрі є підготовка нігтів. У першу чергу необхідно зняти старе покриття лаку, відкоригувати довжину і форму нігтів. Якщо ви хочете сильно вкоротити нігті, використайте ножиці або щипці, а у випадку, якщо бажаєте лише трішки відкоригувати довжину – беріться відразу за пилочку.
Важливо знати: Не обрізайте нігті занадто коротко, завжди залишайте хоча б 1-2 міліметри відрослого нігтя. Це допоможе захистити чутливу піднігтьову зону від потрапляння бактерій. Також особливу увагу потрібно приділити заокругленню бокової частини нігтя, адже гострі кути можуть травмувати пальці, коли нога буде у тісному взутті і більше того, спровокувати оніхокріптоз – вростання нігтя у нігтьову пластину.
Крок №2 – розпарювання ніг
Підготуйте розпарювальну ванночку для ніг. Можна обійтися просто гарячою водою, або зробити лікувальний мікс із запареними в кип’ятку лікувальними травами ромашки, чебрецю, кори дуба та різноманітних ефірних олій. Натуральні додатки сприятимуть загоєнню мікротріщин, ранок на п’ятках, допоможуть зволожити ніжну шкіру, а дрібка морської солі пом’якшить епідерміс і полегшить зняття огрубілих ділянок. Чудовий варіант – покласти в ванночку для ніг кілька камінчиків. Поклавши на них ноги, ви забезпечите ступням ніжний масаж і релакс. Загалом у випадку з розпарюванням жодних обмежень не існує, а правило “чим більше, тим краще” тут, як ніколи, доречне. Головне – занурити ноги не нижче, ніж до кісточки і не виймати 15-20 хвилин.
Крок №3 – очищення п’яток
Після ванночки важливо добре витерти ноги і нанести на шкіру п’яток і ступнів живильну олійку або крем. Тільки після ретельного зволоження можна братися за пемзу або пилочку для п’ят і знімати грубий шар шкіри. Дуже важливо робити це плавними круговими рухами і працювати повільно. Тільки так можна уникнути мікротравм шкіри.
Крок №4 – обрізання кутикули
Наступний крок потребує високої концентрації і плавності рухів, адже справа доходить до найніжнішого – видалення кутикули. З допомогою апельсинової палички відсуньте зайві нарости епідермісу з нігтьової пластини і акуратно обріжте її манікюрними ножицями або спеціальними кусачками.
Важливо знати: У цій справі важливо не перестаратися і обрізати лише відмерлу кутикулу, яка виступає за межі нігтя. Обрізавши занадто багато, ви залишите нігті без захисного шару і можете спричинити потрапляння інфекцій під шкіру.
Крок №5 – фарбування нігтів
Цей крок, на відміну від попередніх чотирьох, вже більше стосується естетики, аніж здоров’я, тому виконувати його не обов’язково. Проте якщо ви вирішили нанести лак на нігті, важливо розділити їх бар’єрами –– поставити між нігтями спеціальні розділювачі, або валики зі звичайних серветок. Це забезпечить вам зручність у фарбуванні кожного нігтя і рівне покриття.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!