Як зробити помаду в домашніх умовах: покрокова інструкція

Помада — б’юті-засіб, який може грати відразу на два фронти: працювати як засіб декоративної косметики й робити наші губи більш привабливими та водночас виконувати доглядову функцію: зволожувати, живити та омолоджувати. Тому, поклавши у свою косметичку якісний продукт, ви маєте всі шанси забезпечити собі неперевершений вигляд. А також здоров’я. Мало хто замислюється над тим, що ми в буквальному сенсі їмо цей косметичний продукт разом із харчовими продуктами й накопичуємо його складники в організмі. Більшість помад мають у складі синтетичні барвники та хімічні компоненти, які негативно впливають на наш організм загалом. Вихід — купувати засоби перевірених брендів, або спробувати зробити помаду самому з підручних засобів. Для цього вам знадобиться трішки терпіння, близько 30 хвилин часу й інструкція від Beauty HUB.

Інструкція, як зробити помаду в домашніх умовах

Інвентар, який вам знадобиться:

  • каструля;
  • скляна або керамічна тарілка;
  • тара для готової помади (скляна баночка або металева коробочка «шайба»).

  1. Віск — 5 г (1 чайна ложка). Цей компонент — основа будь-якої помади й ціна продукту залежить здебільшого від того, який саме та наскільки якісний віск виробники беруть за основу. Експерти рекомендують робити помаду з натурального бджолиного воску, оскільки він найбільш корисний для ніжної шкіри губ. Вегани можуть використовувати карнаубський віск, оскільки він нетоксичний, гіпоалергенний і має властивість утримувати вологу в глибоких шарах шкіри й запобігати пересиханню губ.
  2. Олія 5 г (1 чайна ложка). Подібно до першого компоненту, тут можна обирати на ваш смак. Бажано брати олію ши, жожоба або какао, оскільки вони глибоко живлять і зволожують губи. До олії можна додатки крапельку вітаміну Е, який пом’якшує губи й робить їх ніжними на дотик.
  3. Ефірні олії (2–3 краплі). Ефірні олії кориці та м’яти перцевої стимулюють капіляри й покращують кровообіг у клітинах, завдяки чому розгладжують губи, роблять їх більш пухкими й об’ємними.
  4. Пігмент. Цей пункт необов’язковий, якщо ви хочете зробити безколірну помаду. Для того, аби додати їй бажаного відтінку, можна додати спеціальний харчовий барвник, залишки вашої улюбленої помади, або натерти на дрібній терці олівець для губ. Також до помади можна додати блискітки.

Процес виготовлення:

  • розтопіть віск та олію на паровій бані до розплавлення, не доводячи до кипіння;
  • додайте барвник, добре перемішайте;
  • налийте помаду в сухий попередньо простерилізований тюбик для губної помади;
  • поставте в холодне місце до застигання.

Термін придатності домашньої помади — один рік.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також