Єгоре, нещодавно стартував ваш авторський проєкт «Твій вечір». Розкажіть, про що він? Які теми порушує?
«Твій вечір» — це проєкт про те, що можна спокійно після напруженого (або не дуже напруженого) дня сісти в гарній компанії, підняти келих чаю і проговорити всі події, які були протягом дня. У гарній компанії. Рідко на ТБ на одному майданчику зустрічаються люди з абсолютно різних світів. З несхожими позиціями — часто. Бо у нас в принципі люблять брати полярні позиції та шукати середину. А от коли люди з різних світів шукають компроміси, незвичні ходи, погляди на ситуацію — це рідкість.
І коли ти в кінці дня маєш безліч задач та питань, сідаєш і бачиш цю палітру емоцій та думок – у тебе в принципі починається геть інша матриця наступного дня. Ти по-іншому починаєш дивитися на всі проблеми, які теоретично можуть виникнути. Палітра тем абсолютно широка, як і палітра гостей. Від гострополітичних до гостросоціальних історій, і навіть таких, про які на телебаченні не дуже й і заведено говорити. Ми ніби сідаємо на кухні, підіймаємо келих чаю і спілкуємося про все.
Як довго готувались до запуску шоу? І з якими труднощами, можливо, зіткнулися?
Ми собі поставили амбітну ціль — вийти до Нового року. Мабуть, найскладніше було змусити гостей довіритись нам. Адже коли люди не мають досвіду в певних питаннях — зірки шоу-бізнесу, політики, якісь громадські діячі — не розуміють, як можна разом обговорювати такі різні питання. І вони часто не погоджуються прийти на ефір, тому що бояться або не знають, як будуть виглядати. Вони не знають, що можна просто поговорити, не мають такого досвіду. Ми їм цей досвід даруємо. Ми перші в цьому. І коли сидиш за одним столом протягом години, часто люди ніяковіють. І багато гостей, які приходили до Нового року, після ефіру казали: «А що, так можна було? Я можу от так просто поставити питання або піти думками не туди? Або сказати, що я не розумію, про що йдеться?»
За великим рахунком, це модель кухонної розмови різних людей: родичів, друзів, випадкових знайомих, які є у кожного і які раз на рік точно знаходять час зустрітися. І у них відкриваються очі: виявляється, не ти один на цій планеті з однією позицією і з одним смаком, а є різні люди. І ти ходиш поруч з ними на роботу, їдеш в трамваї чи автівкою у заторах, ведеш дитину в школу. Це можливість побачити ширше ситуацію, яка є. І при цьому тобі комфортно, безпечно. Це така унікальна історія, яку ми створюємо.
7 лютого стартував новий сезон «Твій вечір». Які у ньому нововведення, нові фішки у порівнянні з тим, що було до Нового року?
З 7 лютого фактично щоефіру у нас гості — топ-зірки різних сфер. Не буде жодного ефіру, в якому би глядачі не знали, хто сидить за столом. Це люди, яких знають всі. І це такий зріз, який робить програму неймовірно гострою. Тому, що ви звикли в українському медіапросторі бачити цих людей у їхній сфері — де вони профі, зірки. У «Твій вечір» ви побачите їх в іншому зрізі — де вони слабкі, іноді некомпетентні. Де вони звичайні люди, іншими словами. Вони не бояться бути звичайними людьми, бо довірились вам, нам. Це великий експеримент. І головне ноу-хау нового сезону.
Як вдається встигати працювати одночасно над різними проєктами та у різних ролях?
Складно працювати майже цілодобово і знаходити десь енергію. Тому, що коли ти постійно віддаєш енергію і не набуваєш її, то у тебе настає якийсь персональний такий кризовий пік. Ти наче нічого не вмієш, нічого не можеш. Був період, коли треба було систематизувати роботу. Зараз період, коли треба від чогось відмовлятись. Бо в добі 24 години. Треба все максимально оптимізувати та знаходити енергію, щоб її віддавати на дуже потужні, дуже складні проєкти, як, наприклад, «Твій вечір». Година прямого ефіру на «Твоєму вечорі» — це абсолютна віддача. Тому, що у тебе зібралися люди, які, можливо, ніколи б не зібралися. І в тебе є один шанс з ними відверто, емпатично проговорити все, що турбує глядачів. Я дуже хочу вірити, що ця енергія, яку ми всією командою віддаємо, не піде дарма кудись в космос, а стане доброю традицією і змінить ландшафт медіапростору. Люди припинять боятися говорити один з одним, виходити із зони комфорту, говорити публічно про те, про що вони говорять на кухнях. Буде менше табуйованих тем. Я дуже хочу, щоб «Твій вечір» став таким майданчиком і дав цьому поштовх.
У «Твій день», де я продюсер, ми зібрали дуже круту команду — ведучі, редактори, сценаристи, оператори. Минулого року ми реалізували неймовірний проєкт — благодійну справу «Твоя мрія». Головний подарунок – червона італійська автівка стала символом великого серця українців! Разом ми зібрали майже 4 мільйони!
Вже закупили та передали у відділення акушерської кардіології Інституту Амосова дві реанімаційні системи для немовлят, дві спеціальні медичні тумби, апарат для штучної вентиляції легенів, хірургічний аспіратор, білірубінометр та лампу для фототерапії. Також допоможемо в будівництві навчальної лабораторії. Відділення вже функціонує на повну, там з’являються нові маленькі українці! Скоро з ведучими поїдемо провідати нашу спільну гордість!
Чи є у вас власні секрети тайм-менеджменту?
Дисципліна. Коли у мене протягом дня є ефіри, зустрічі, летучки — я розумію, що не можу, наприклад, лягти спати пізніше конкретної години. Я чітко розумію, що маю йти за графіком і календарем, розумію, що маю стільки-то часу на каву, або я маю колись комусь сказати «ні», бо інакше все піде шкереберть. Це елементарна дисципліна. Важко в ній жити дуже довго і коли вона надто напружена. Але інакше, коли такі обставини, не можна.
Який ваш графік зараз? О котрій прокидаєтесь і лягаєте спати?
Коли веду з Нелею Шовкопляс «Сніданок з 1+1», то прокидаюсь о 5-й. Після ефіру маю одразу кілька летучок — «Сніданок» і «Твій День». Далі у нас багато комунікаційної, редакційної роботи у «Твій День». Спілкуюсь з ведучими — Тимуром Мірошниченко, Стасею Ровінською, Вовою Рабчуном, Іриною Ванниковою, Русланою Писанкою. І у нас новий ведучий — Костя Грубич. Він вже 30 років на ТБ, уявіть собі! Ну і готуємо багато сюрпризів на новий сезон. Придумуємо нові форматні елементи, нові рубрики.
І зараз, коли стартував «Твій вечір», починаючи з обіду — підготовка, тракти, ефір. Зараз формат вечора змінився — ми не могли не відреагувати на ситуацію в Україні та об’єднались із «Правом на владу» і Наталією Мосейчук. З 14 лютого розпочалась серія інформаційних вечорів, щоб оперативно надавати актуальну інформацію та експертні коментарі щодо політичної ситуації в країні. Українцям треба бути разом — це головний меседж, який ми зараз прагнемо донести. І хочемо показати це власним прикладом — 1+1 завжди підтримують українців, винятком не стала і нинішня складна політична ситуація. Ми виходимо в ефір, щоб у наших глядачів не залишилось страху і паніки, щоб вони почувалися в інформаційній безпеці. А в День Єднання, 16 лютого, “Плюси” приєднались до загальнонаціонального телемарафону #UAразом. Це важливо, адже ми не можемо відмовчуватись, нашим глядачам треба плече, щоб спертися на нього, потрібні роз’яснення — вони чекають цього від нас. Канал «1+1» став лідером з довіри та популярності серед українців у 2021 році (за висновками дослідження, проведеного на замовлення ГО «Детектор медіа» Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова).
Коли є вільний час, чим заряджаєтесь, надихаєтесь, як відпочиваєте?
Був у батьків нещодавно. Вирвався на півтори доби. Ми поїхали з собаками в ліс, в мисливське угіддя. Ми не полювали — приїхали подивитися на природу, подихати свіжим повітрям, провести час разом. Бачив, як лосів годують сіллю спеціальною. І взагалі відкрив там для себе абсолютно дивовижні історії. Коли ти розчиняєшся у лісі та бачиш, наприклад, воронки від зброї з часів Другої світової війни. Зараз вони вкрай маленькі, але видимі. І ти розумієш, як загоюється ліс, як там живуть інші люди й тварини. І ти розумієш, що, в принципі, всі твої проблеми такі мізерні… Півтори доби стали для мене абсолютним перезавантаженням. Ну, а взагалі просто намагаюся відключати голову, відпускати усі думки, багато ходити пішки. Якщо є час, енергія — спілкуватися з друзями не з роботи.
Як із таким щільним графіком встигаєте дбати про домашніх улюбленців — собаку Джуманджі та кота Платона?
Домашні улюбленці зараз живуть за містом, разом з мамою. Там їм приділяють дуже багато часу, вони мають купу вільного простору. От я, коли приїжджав, бачився з ними. У такий важкий період одночасного запуску різних шоу складно все поєднувати. Я занадто люблю тварин, щоб так над ними знущатися. Тому їм там добре. А мені добре — тому що їм добре.
Де любите відпочивати взимку — у теплих краях, на гірськолижних курортах чи вдома з рідними?
Я страшенно люблю тепло і навіть взимку. Але я ніколи собі цього не можу дозволити — немає часу. Якщо взимку кудись полетіти далеко, то це реально треба мінімум два тижні. На акліматизацію, комфорт. Я просто не можу собі дозволити таку розкіш. Тому я лайкаю із душевною добротою всі пости своїх друзів, які там, у теплі, передаю їм вітання і надихаюся тим, що комусь дуже класно.
А якщо говорити про улюблені локації у Києві, де любите гуляти?
Я Київ страшенно люблю. Навіть попри те, що, на мою думку, він змінюється не в кращу сторону. Я страшенно люблю те, що називають «Латинським кварталом» у Києві. В кожній європейській столиці є свій Латинський квартал — тут живуть студенти великих вузів. У нас це насправді мало хто знає, але у Києві це вулиці Гончара, Коцюбинського, Хмельницького. От історично так. Я страшенно люблю цей район. Дуже він для мене київський. Люблю гуляти старим ботсадом. І страшенно люблю Поділ. Це, до речі, єдиний район, який мені подобається своїми змінами. Тому, що він змінюється радикально, але дуже природно. І зараз він — щось середнє між таким Сохо, Брайтоном і Старим Подолом.
Що любите читати? Назвіть три книги, які б радили прочитати кожному.
Я не дуже люблю, коли таке питають. Тому, що книга, як і фільм — дуже інтимна порада. Для того, щоб порадити комусь щось прочитати, я маю принаймні розуміти, кому конкретно я це раджу. Це, знаєте, як запитати, умовно кажучи, які штани або сукню одягнути. Треба принаймні побачити фігуру і смак людини. Немає книжок і немає фільмів базових. Це якісь абсолютно нісенітниці глянцевих журналів, які нам втюхують, і ми з цим живемо. А треба дивитися на те, що «йде», що подобається. У мене, наприклад, смаки змінюються протягом життя дуже швидко. Інколи я захоплено читаю пригодницькі історії, інколи нон-фікшн, філософську літературу. Ну, словом, треба просто йти за своїм смаком і за своїм бажанням. Мозок нам підказує, що треба прямо зараз, і його треба слухати.
А якщо з останніх книг, які прочитали…
Оскільки я випускник філософського факультету, в мене там ще багато беків. Я знайшов час і прочитав Мамардашвілі. Це дуже класний філософ. Я його обожнював у студентські роки. Але зараз, коли перечитував його праці — зрозумів наскільки інакше я його сприймав. Дуже люблю читати Ґессе, Гемінгвея. І буквально нещодавно перечитував Ґессе.
Які цілі поставили собі на 2022 рік? Професійні та інші.
Річ у тім, що я зараз у такому воротилові, що мені, в принципі, й цілі не потрібно ставити. Мені потрібно просто розставляти пріоритети.
«Сніданок з 1+1» цьогоріч виповнюється 25 років. Радий бути його частиною! Це не історія одного дня. Це — історія великого відриву і потужної команди. Команди, яка може наповнювати бренди, створювати будь-які продукти і йти на будь-які експерименти. Пишаюсь, що так багато життя віддаю та отримую у «Сніданку»!
Проєкт «Твій День» — вже достатньо великий, він живе своїм життям, розвивається. Запустився «Твій вечір». Я ставлю собі цілі на те, щоб у мене вистачило енергії та сил на все це. І головне — бажання внутрішнього драйву. Це все, що мені треба. Проєкти, якими я займаюся і займається наша команда — це історія про життя. Поки у тебе є вогонь до життя, життєва енергія, то ти залюбки робиш ці проєкти. От я просто зичу собі, щоб вона у мене не згасала, і тоді проєкти будуть прикольні. Тому, що весь інфотейнмент, який ми робимо, і «Сніданок з 1+1», і «Твій День», і «Твій вечір» — це про цікавість до життя.
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!