Світова проблема забруднення пластиком вимагає рішучих заходів для зменшення використання одноразових пластикових виробів, включаючи пластикові блискітки. В рамках цього завдання ЄС вживає різноманітні заходи, щоб обмежити використання пластику та його негативний вплив на довкілля. Одним із прикладів є заборона на пластикові блискітки, які ми так любимо використовувати для яскравого і святкового макіяжу.
Нововведення вже діють з 17 жовтня за даними пресслужби Єврокомісії. Мета – скоротити забруднення навколишнього середовища мікропластиком на 30% до 2030 року.
Важливо підкреслити, що заборона стосується нерозчинного пластику, тобто який біологічно не розкладається. Проте продавати біорозкладні, розчинні або натуральні блискітки дозволено, але в найближчі роки і їх додавання в косметичні засоби для макіяжу, нігтьової естетики та догляду буде обмежено. Нововведення від 17 жовтня не стосуються блискіток, що використовуються для виготовлення блискучого клею, фарб, чорнила, ювелірних прикрас.
Те, що на сьогодні продається на європейських полицях, не буде вилучатися, а також товари на складах. Заключний документ, що регулює цей сегмент ринку і необхідний для втілення нових правил, планують скласти до кінця цього року.
Заборона пластикових блискіток в ЄС є важливим кроком в напрямку більш сталого споживання та зменшення відходів.
Пластикові блискітки, такі, як ті, що використовуються у косметичних засобах, одязі і аксесуарах, часто закінчують свій шлях в природі, де вони можуть залишитися на сотні років.
За даними Європейського хімічного агентства, щороку у навколишнє середовище викидається близько 176 000 метричних тонн мікропластику, а потім його виявляють всюди: в найглибших океанських западинах, у льоді на полюсах Землі, у тілі людини. Він завдає серйозної шкоди здоров’ю і загрожує життю птахів і тварин у морі і на пляжах. Мікропластик накопичує токсини з усіх джерел, тому потрапивши в організм людини, він може завдати шкоди імунітету і вплинути на гормональний фон.
При цьому різні компанії продовжують розробляти екологічні альтернативи блискучому пластику. Наприклад, американська компанія Shrine починаючи з 2016 року продає блискітки, які, за словами бренду, розкладаються у воді протягом 27 днів, також продає біорозкладні блискітки бренд Hemway.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram та не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!