Біг під час місячних: користь чи шкода

З упевненістю поспішаємо вам повідомити, що займатися спортом під час місячних не тільки можна, а й треба! Єдине, необхідно завжди дивитися на ваш загальний стан здоров’я і характер перебігу таких днів. Наприклад, якщо ви сильно втомилися або у вас паморочиться голова, відкладіть тренування. Воно від вас не втече, ви його зможете провести і наступного дня. Згадайте, про що ми з вами весь час говоримо. Зробити чогось багато не завжди добре. Це працює і в цій ситуації.

Який вид спорту корисний під час менструацій

Тренери відомих спортсменок стверджують, що помірний біг рекомендується жінкам під час менструацій для уникнення різних видів недуг і поганого настрою. Однак вони не рекомендують сильні фізичні навантаження під час «жіночих днів». Це означає, що звичне тренування на 15 кілометрів бігу варто скоротити до мінімуму, наприклад, до двох кілометрів. Те ж саме стосується силових і кардіотренувань.

Вчені довели, що пік працездатності жінок потрапляє на перший тиждень днів циклу, а найбільш непродуктивними і важкими днями вважаються останні вісім перед менструацією.

Навіщо слід вживати продукти, багаті на залізо, під час місячних

Під час менструацій жінка втрачає до 2/3 запасів заліза разом з кров’ю. Крім того, під час занять спортом через місячні у жінки підвищується потовиділення, наслідком чого також стає підвищена втрата заліза. Тому жінки, які активно займаються спортом під час місячних і не вживають продукти, збагачені залізом, страждають на залізодефіцитну анемію. Зазвичай вона проявляється у вигляді втоми, задишки, сонливості, прискореного серцебиття і поганого настрою.

Отже, варто вживати в своєму раціоні продукти з великим вмістом заліза. До них належать усі види м’яса, риба, овочі та крупи. Для кращого ефекту пропонуємо вживати м’ясо разом з клітковиною і виключити зі свого раціону каву і чай.

Правильне харчування під час місячних

Хороший апетит під час критичних днів – поширена ситуація у жінок. У цей період посилюється рівень обміну речовин, відповідно, підвищується добова потреба в калоріях на 100, а то і на 400 калорій. Однак не варто піддаватися своїм смаковим пристрастям, наприклад, тістечкам або швидкоїжі. Краще заповніть потребу в цих калоріях за допомогою корисних вуглеводів, клітковини і білка. Знаємо, це складно. Але подумайте про своє здоров’я, ваш організм, безсумнівно, скаже вам за це тільки дякую.

Міняємо інтенсивність тренувань

Як ми вже написали вище, кількість і обсяг тренувань слід знизити до мінімуму в цей період. Зараз детально пояснимо, чому. Зі збільшенням обсягу тренувань зростає і ризик порушення циклу. Частка жирової тканини знижується настільки, що призводить до сильного зниження рівня естрогену, при якому місячні вже не наступають. Тому для нормалізації гормонального фону жінки слід крім того, що знизити інтенсивність тренувань, але і вживати більше калорійної їжі й уникати стресів.

Вода – джерело життя

Ніколи не забувайте пити воду. Чиста вода – це наше життя. Багато жінок скаржаться, що їх обличчя, тіло схильні до набряклості. Це відбувається через затримання солей в організмі. Саме вода сприяє швидкому виведенню солей і токсинів з організму. Тому не забувайте про неї і поставтеся до свого здоров’я серйозно.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також