Доведено наукою: що буде з тілом, якщо ви читатимете на ніч

У старому жарті йдеться, що якщо у вас безсоння, вам варто прочитати щось із Толстого на ніч. Але в цьому жарті ховається досить корисна порада: книга ввечері дійсно може допомогти вам заснути. Насправді вчені знайшли ще кілька переваг від читання на ніч. І ось що буде з вашим організмом, якщо ви регулярно читатимете перед сном.

Ви будете спати краще

Читання допомагає перенести вашу свідомість на інший рівень, який спричине сон. Знаєте, чому діти обожнюють розповіді перед сном? Тому що це допомагає їм добре виспатися вночі. «Переїзд» у вигаданий світ усуває розумове напруження та допомагає краще розслабитися. Це один із кращих способів дійсно заспокоїтися і зануритися в світ снів. Читання дарує спокійний сон, правда, тільки в тому випадку, якщо ви читаєте друковані книги. Річ у тім, що блакитне світло від гаджетів збуджує нервову систему, що віддаляє вас від світу мрій. Краще замість гортання соцмереж або читання електронних книг прочитати кілька розділві улюбленої книги.

Ви позбудетеся стресу

Науково доведено, що читання знижує стрес. Це навіть більш ефективний засіб, ніж ромашковий чай, медитації або вечірні прогулянки. Навіть шестихвилинне читання може значно знизити рівень стресу.

Дослідження було проведено на групі добровольців консультантом Mindlab International в Університеті Сассекса. Їх рівень стресу і частота серцевих скорочень було підвищено з допомогою низки тестів і вправ, а потім вони зазнали різні традиційні методи релаксації. Так ось, експеримент показав, що читання спрацювало найкраще. Зі слів нейропсихолога доктора Девіда Льюїса, воно знизило рівень стресу випробовуваних на 68%.

Якщо у вас часто виникає безсоння на фоні стресу, читання перед сном може допомогти заснути, виспатися і позбутися втоми.

читайте також

Поліпшується функціональність мозку, підвищується рівень концентрації

Всі ці ігри з соціальними мережами знижують здатність мозку концентруватися. Гортаючи стрічку, ми ніколи не концентруємося ні на чому. Але читання перед сном змусить нас обробляти інформацію без будь-яких наочних матеріалів. Чистий текст і жодних картинок змушує мозок створювати ці картинки у вашій свідомості. У такий спосіб ви тренуєте ваш мозок, що допомагає вам сконцентруватися. Читання перед сном може допомогти вам зосередитися на списку справ на завтра. Якщо ви не тренуєте концентрацію, ви її втрачаєте.

Читання перед сном робить вас більш чуйним

Читання на ніч покращує відносини між людьми. Згідно з науковими дослідженнями, читання художньої літератури може зробити вас більш чуйною людиною в цілому. Якщо ви читаєте щоночі перед тим як заснути, ви фактично робите свій внесок у самовдосконалення, тому що ви можете стати більш чуйним і людиною, яка розуміє, просто перегортаючи сторінки.

Вся річ у тім, що коли ми читаємо книгу, в якій є якийсь сюжет (не наукова або публіцистичну літературу), ваш мозок створює в свідомості вигадану реальність. Однак наш мозок не відрізняє її від дійсності. Тому ви починаєте почуватися учасником подій, що відбуваються в книзі. Це розвиває емпатію, здатність бачити світ з точки зору іншої людини і бути більш чуйним до інших людей. Читання художньої літератури – чудовий спосіб дізнатися і зрозуміти, що відчувають інші і чим керуються під час прийняття тих чи інших рішень. Робота Раймонда Мара, психолога з Йоркського університету в Канаді, підтверджує припущення, що читання перед сном може зробити нас більш чутливими.

Ви станете більш креативним

Ви можете подумати, що люди на кшталт Ілона Маска або Білла Гейтса читають наукові праці або книги з маркетинги, перш ніж підуть спати. Насправді ні. Багато успішних людей читають художню літературу перед сном. Чому? Дослідження показують, що вона допомагає зробити нас набагато більш креативними. Це як дивитися на різні світи щоразу. Ви починаєте дивитися на багато ситуацій під іншим кутом, розуміти почуття інших людей (і свої), підходити до вирішення проблем з більшою креативністю і винахідливістю. Нам потрібне тренування мозку набагато більше, ніж медитації, на яких ми всі так схиблені сьогодні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також
Читайте також