«Чому не варто боятися фемінізму?», Тамара Марценюк
Ця книжка – огляд основних етапів світового феміністичного руху, його ключових постатей і праць, а також здобутків, що їх нині сприймаємо як належне. Крім історії та теорії, тут багато інформації про сучасні феміністичні тренди, фемактивізм, людей і організації, які нині працюють в Україні задля забезпечення рівних прав для жінок і чоловіків. До кожного розділу — посилання на тексти, фільми, відеолекції та інші корисні ресурси, що стануть у пригоді всім зацікавленим.
«Феміністки не носять рожевого та інші вигадки», Кертіс Скарлетт
«Феміністки не носять рожевого та інші вигадки» – це збірка есеїв видатних жінок (акторок, співачок, активісток, письменниць, блогерок, дизайнерок), серед яких Кіра Найтлі, Сірша Ронан, Гелен Філдінґ, Емма Вотсон, Джемма Артертон, Скарлетт Кертіс… Ця книжка не розповідає всього, що треба розуміти чи знати про фемінізм, зате показує, що в серці фемінізму — жінки.
«Чоловіки про фемінізм», Майкл Кауфман і Майкл Кіммел
В цій книжці авторства чоловіків-науковців викладено основи та принципи фемінізму.
Майкл Кауфман – просвітник і автор, зосереджений у своїй діяльності на залученні чоловіків і хлопчиків до подолання ґендерної нерівності й насильства щодо жінок.
Майкл Кіммел – активіст, викладач і дослідник, який бачить свою місію в тому, щоб залучати чоловіків і хлопчиків до підтримки ґендерної рівності. Професор соціології в Університеті штату Нью-Йорк у Стоуні-Брук, лауреат премій у галузі освіти.
«Вона розповіла», Джоді Кантор, Меґан Туей
Шокуюче розслідування двох журналісток Джоді Кантор і Меґан Туей. Це розповідь про злочини, скоєні відомим голлівудським продюсером Гарві Вайнштайном, про вкрай сумнівне ставлення президента Доналда Трампа до жінок і про публічне обвинувачення судді Верховного суду США Бретта Кавано у скоєних правопорушеннях.
Авторки збирали інформацію протягом трьох років, провели сотні інтерв’ю, які записували від Лондона до Пало-Альто. Усе це підкріплено стенограмами розмов, листами й іншими оригінальними документами. Журналістки отримали за це розслідування Пулітцерівську премію у категорії «Служіння суспільству».
«Включайся! Жінки, робота і воля вести за собою», Шеріл Сендберґ
Шерил Сендберґ, операційна директорка компанії Facebook, є однією з найвідоміших та найвпливовіших жінок світу. Але справжній фурор вона зробила на конференції TED 2010 року, коли виступила з відвертою розповіддю про перешкоди, які стоять перед дівчатами та жінками у побудові кар’єри, стереотипи, суспільний осуд та упередження, з якими доводиться боротися успішним жінкам.
«Включайся!» – це відверта оповідь про помилки та обрaзи, доброту й підтримку, покарання за успіх, «синдром самозванки», труднощі материнства та радості шлюбу.
«Друга стать», Сімона де Бовуар
«Друга стать» – феміністсько-філософський двотомник Симони де Бовуар у стилі полемічного роману, виданий французькою 1949 року, фундаментальне дослідження місця та ролі жінки в бутті, гендерної нерівності, системного утиску жінок та їх причин і механізмів.
Всесвітньо відома цитата з праці де Бовуар: «Жінкою не народжуються — нею стають».
«Невидимі жінки», Керолайн Перес
Офіцерка Ордена Британської імперії, борчиня за права людини, у «Невидимих жінках» авторка викриває гендерну нерівність там, де її, здавалося б, годі й шукати: на клавішах фортепіано, у програмах розпізнавання голосу, у клінічних випробуваннях лікарських засобів… Коли розробники продуктів і технологій, замість аналізувати цільову аудиторію, збирають дані про типового чоловіка, навіть сухі цифри можуть підгуляти! Жінки в цій системі залишаються непоміченими. Сфери життя, підлаштовані під чоловічі потреби, некомфортні, ба більше – небезпечні для жінок. Але так буде не завжди…
Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram та не пропускайте найкорисніші матеріали на Beauty HUB!