Складно порахувати, скільки пунктів впливають на здоров’я шкіри, волосся, суглобів, нігтів і зубів. Але важливість однієї речовини переоцінити складно. Колаген – білок, який важливий як для зовнішньої краси – гладкості і пружності шкіри, так і для здоров’я всього організму. З віком його кількість зменшується, тому варто заповнювати колаген іншими способами – через їжу та спеціальні добавки.
Сайт Ніни Ходаківської: ninakhodakovskaya.com/
Що таке колаген
Ниткоподібний білок колаген становить 30-35% від усього білка всередині людини. Він входить до складу волосся, шкіри, нігтів, зубів, впливає на рухливість і гнучкість суглобів, кісток, сухожиль, вен.
З віком вироблення колагену в організмі зменшується, а різні зовнішні чинники можуть посилювати ситуацію. Шкіра стає менш пружною, починають виникати зморшки, суглоби вже не такі рухливі, а кістки більш податливі до переломів.
Що погіршує вироблення колагену
Причин може бути безліч, всі ситуації індивідуальні, але серед основних можу виділити кілька:
- генетика;
- вік;
- стрес;
- погане незбалансоване харчування;
- погані звички – куріння, зловживання алкоголем;
- екологія;
- активна міміка;
- надмірне перебування на сонці.
Як бачите, причин багато, а виключити всі практично неможливо, тим більше на деякі факти ми не можемо вплинути.
Різновиди колагену
На сьогодні фахівці відкрили понад 20 видів колагену, але якщо говорити про вплив на людський організм, то важливий колаген I, II, III і IV типу. Кожен з них виконує свою незамінну роль.
Колаген I типу – найважливіший і найпоширеніший у нашому організмі. Він входить до складу кісток, шкіри, сухожиль. Від його наявності або відсутності залежить пружність шкіри, її зволоженість і інші вікові зміни.
У здоров’ї суглобів головну роль відіграє колаген II типу, у згортанні крові і структурі м’язів – III тип. За все, що стосується волосся, його здоров’я, гладкості, густоти і не тільки відповідає колаген IV типу.
У яких продуктах шукати колаген
Не варто сподіватися на випадок, хорошу генетику і свій спосіб життя, адже можна допомогти організму стимулювати вироблення колагену. Для цього додайте до свого раціону такі продукти з великим вмістом амінокислот:
- горіхи;
- бобові;
- насіння;
- продукти з вітаміном С: цитрусові, болгарський перець, картоплю, помідори, капусту, яблука і не тільки;
- зелені листові овочі;
- ягоди.
Ще один недооцінене природне джерело колагену – кістковий бульйон. Звичайно, варто вибирати якісне м’ясо курки для більшої користі.
Колаген у вигляді добавок: так чи ні
Як і будь-які інші добавки, колаген варто приймати тільки після консультації з лікарем або косметологом. Також сертифікований фахівець має призначати тривалість прийому препаратів і дозу, аби був помітний ефект, а ви не брали добавки даремно.
Є особливі випадки, коли без добавок не обійтися, але і у вигляді профілактики колаген також виписують. Наприклад, при різних захворюваннях суглобів і кісток, сухожиль колаген допоможе відновленню. Іноді добавку можна застосовувати з метою профілактики целюліту, але пам’ятайте, що це не чарівна таблетка, а лише один зі способів підтримки зовнішнього вигляду шкіри.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!